18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Polska biurokracja - taka piekna !

captainslow • 2014-11-21, 15:10
Material wlasny, tak wzruszajacy, ze az sie z wami postanowilem podzielic.

Tytulem wstepu - mieszkam na zielonej wyspie, mam polskie prawo jazdy.

Niedawno potrzebowalem pilnie miedzynarodowego prawa jazdy, w zwiazku z wyjazdem a w zasadzie wylotem poza europe. Zglosilem sie wiec do ambasady, niestety oni nie mogli pomoc. Nastepnie nawiazalem kontakt z urzedem miasta w Polsce, ktory to wydal dokument. Zalezalo mi na czasie oraz na tym zeby nie leciec specjalnie do Polski.
Wszystko ladnie pieknie moge zlozyc wniosek online (XXI wiek normalnie) oraz przeslac kopie prawa jazdy z poswiadczonym notarialnie upowaznieniem do osoby ktora w PL pomoze mi z uzyskaniem MPJ.
I nagle wszystko kij strzelil, albowiem by odebrac dokument potrzeba okazac oryginal prawa jazdy !!!! ( jezdze na codzien, wiec nie moglem wyslac prawka do Polski zeby gnilo u kurierow przez tydzien).

Postanowilem sprawdzic jak to wyglada w Irlandii. --> wydrukowalem wniosek 1 strona a4, dolaczylem kopie polskiego ( unijnego) prawka uiscilem oplate 10 euro i wyslalem listem. Po tygodniu w skrzynce na listy znalazlem. Irlandzkie miedzynarodowe prawo jazdy wydane na podstawie ksera polskiego prawka i zyczenia bezpiecznej jazdy za granica.....

Polska biurokracja mnie rozwala..... 100 lat za murzynami a papierkologia i absurdalne przepisy to podstawa funkcjonowania rodzimych urzedow.
Wspolczuje wam sadole, ze zyjecie w tym pieknym smutnym kraju.

lllll

2014-11-21, 21:29
k***a, w Wielkiej Brytanii na wycieczce jak mnie szerszenie pogryzły to w sumie bez problemu w pierwszej przychodni mnie obsłużono jak należy (z wypełnieniem paru dokumentów po wszystkim, nie przed). A u nas? Jako obywatel bym k***a gnił w kolejkach...

Deflorat

2014-11-21, 21:47
dawaj do rumunii, tu jest dobry rozpie**ol

javier88

2014-11-21, 21:54
A ja Ci współczuje że musisz zapie**alać u rudego irola bo jesteś takim tępakiem i leniem że nawet nie mogłeś zarobić na utrzymanie w swojej ojczyźnie....

xenofantor

2014-11-21, 21:55
oj wysraj się i piernij, fakt faktem ze powinni to zmienić ale jak dla mnie zbyt błahy temat do pie**olenia że 100 lat za talibami

Ghostface

2014-11-21, 21:55
javier88 napisał/a:

A ja Ci współczuje że musisz zapie**alać u rudego irola bo jesteś takim tępakiem i leniem że nawet nie mogłeś zarobić na utrzymanie w swojej ojczyźnie....


Zapie**ol barana w ścianę to pomożesz i Nam i Ojczyźnie.

quniu88

2014-11-21, 21:58
Nie jestem zagranicą kierownikiem.
Zwykły pracownik ze mnie.
Zarabiam teraz funta więcej niż minimalna krajowa na godzinę. Mam wypłacane wszystkie nadgodziny i urlopy regularnie. Nigdy nie było obsuwy w przelewie nawet o dzień. Od 5 lat.
Stać mnie na samodzielne mieszkanie, samochód.
I mimo, że w obecnej firmie robię nieco ponad rok to już dostałem samochód służbowy i jestem traktowany na lepszych warunkach niż pierwszy lepszy pracownik.
Nie wspomnę o łatwości załatwiania wszelkich spraw, bo od tego zaczął się temat.
Masz tak w Polsce piechuzg?
Jeśli masz to wiedz, że ta jak Ty ma niewielu w tym kraju. A na pewno spotkałeś się już nie raz z absurdami.
Natomiast w UK nawet debil znajdzie robotę i się utrzyma. W Polsce takich debili zwą żulami i bezdomnym - nie poradzili sobie z życiem.
Więc nie pie**ol głupot, że tak ci cudownie w kraju.
Gdy ty mitrężysz dzień lub dwa na wypełnienie PITów ja wysyłam na poczcie w 3 minuty moje P45 już gotowe i wypełnione przez pracodawcę i niczym się nie martwiąc jadę na plażę.
Taże tego... Polska piękny kraj, ale jakbym mógł w Polsce osiągnąć to co tutaj osiągam przynajmniej z lekkim poślizgiem - zostałbym w Polsce. Ale k***a w moim przypadku w Polsce byłbym bezdomnym. Po rodzinie zastępczej, bez domu, majątku, mieszkania.
I k***a dziękuj mi ty i tobie podobni, bo miałem na tyle dumy by nie brać zasiłków, mieszkania socjalnego i pomocy na kontynuowanie nauki tylko wyj***łem z tego durnego kraju, gdzie albo musiałbym o wszystko prosić - co uwłacza mojej godności - albo żyć za marne grosze... wegetować nie żyć.
Więc jeszcze raz - podziękuj mi, że wyjechałem, bo takie durne polskie prawo jest, że tacy jak ja dostają w pierwszej kolejności mieszkania (których i tak nie ma), a od państwa mogłem ciągnąć nawet 1tys zł miesięcznie i robić na czarno. Ba - wystarczy jedna rozmowa w urzędzie i dostaję nawet teraz 6tys zł jako jednorazową pomoc finansową bo byłem w j***nej rodzinie zastępczej. Ale ja mam dumę, honor i nie chcę nic brać. Sam się dorobię. Skoro w Polsce się nie da to zagranicą.

javier88

2014-11-21, 22:06
@Ghostface
widzę też Ci się rączki marszczą od zmywaka w kebabowni? ;D

kaczakaka

2014-11-21, 22:11
Kraj jest piękny. Tylko ludzie k***y.

Azzazel

2014-11-21, 22:15
Ty nie współczuj nam tego, że tu mieszkamy, tylko tego, że nie chce nam się tej biurokracji zmienić.

Sz...........jk

2014-11-21, 22:16
@quniu88

Dokładnie, po skończeniu szkoły byłem przez krótki czas w niemczech (pisownia zamierzona) i robiłem tam jako fizol. Z kasy, którą zarabiałem spokojnie mogłem się utrzymać, z samych "napiwków" od ludzi, którym pomogłem załadować towar miałem około 30-50 euro tygodniowo (właściwie za nic).

Tam każdy, nawet największy idiota z gównianej roboty może żyć na wyższym poziomie niż przeciętny Polak u nas w kraju. Przykro mi, ale mamy ch*jowe realia.

centylion

2014-11-21, 22:31
Dwa lata przenosiłem pozwolenie na budowę... już mnie nic nie zdziwi.

pi...........zg

2014-11-21, 23:01
Pierwszą wypłatę 1,2 tys zł dostałem.... większość z was spieprzyłaby do Anglii po takiej wypłacie. Ale się uczyłem, pracowałem poświęcałem i szukałem dodatkowych obowiązków. Po 3 latach 1,2 zł to ja mam kosztów stałych w budżecie domowym i mnie to nie boli zarabiam znacznie więcej. Szału nie ma, ale wystarczy. Powodzenia życzę emigrantom i mam dla nich dobre słowo (ODpie**olCIE SIĘ )

Mamy dużo do zrobienia, łatwo nie będzie ale damy radę w urzędach jest coraz lepiej ... pita rozliczam przez internet w 5 minut

captainslow

2014-11-21, 23:46
piechuzg napisał/a:

Pierwszą wypłatę 1,2 tys zł dostałem.... większość z was spieprzyłaby do Anglii po takiej wypłacie. Ale się uczyłem, pracowałem poświęcałem i szukałem dodatkowych obowiązków. Po 3 latach 1,2 zł to ja mam kosztów stałych w budżecie domowym i mnie to nie boli zarabiam znacznie więcej. Szału nie ma, ale wystarczy. Powodzenia życzę emigrantom i mam dla nich dobre słowo (ODpie**olCIE SIĘ )

Mamy dużo do zrobienia, łatwo nie będzie ale damy radę w urzędach jest coraz lepiej ... hpita rozliczam przez internet w 5 minut



Tu nie chodzi o wyliczanki kto wiecej zarabia i kto ma lepiej w pracy. Co z tego, ze napisze ze mam to czy tamto czy ze zarabiam tyle i tyle. Po prostu mylisz sie uwazajac ze z kraju tylko tepaki wyjechaly. Do czegos doszedles ciezka praca i szacun. Gdyby nie te dwa miliony rodakow co wyjechaly z pewnoscia Tobie i innym byloby trudniej to osiagnac.



Ja sie nie nasmiewam z tych co zarabiaja 1k zlotych miesiecznie.. ja sie nasmiewam z systemu. Pomyslcie logicznie po co obywatelowi utrudniac zycie i ciagac go po urzedach skoro w innym kraju unii to samo mozna zalatwic zdalnie przez poczte czy internet?
Dlatego jest mi przykro ze po 10 latach exodusu rodakow Polska dalej stawia na biurokracje i papierkologie majac kazdego kowalskiego za zlodzieja i kretacza. Jak widac na moim przhkladzie inaczej tez mozna i o dziwo to funkcjonuje wiec po co takie utrudnianie zycia? Polska to piekny kraj ale smutnych ludzi upokorzonych dziwnymi przepisami. I dlatego wspolczuje tym co musza to na codzien znosic.
Uwierz mi ze ja tez ciezko pracuje i podnosze kwalifikacje, ale jak juz musze sie skontaktowac z jakims urzednikiem to slysze wesoly glos, a nie. " czego k***a znowu, przeciez kawe pije"

koolowsky

2014-11-21, 23:50
Ależ da się wszystko obejść! Kupiłem auto, dostałem dowód tymczasowy. Pojechałem do Norwegii dorobić. Brat miał mi odebrać normalny dowód rejestracyjny i dosłać. oczywiście nie można bo musisz oddać stary tymczasowy dowód i stawić się osobiście. Pełnomocnictwo nawet na rodzine nie działa. Fakt duże pole do manipulacji, niestety Polacy to złodziejski naród mogliby podpie**alać na fałszowane pełnomocnictwa dowody... Ale na szczęście, znajomy pracował w urzędzie to pomógł ;)

captainslow

2014-11-21, 23:58
Jeszcze jedno tylko drodzy sadole zanim bedziecie kontynuowac mieszanie mnie z irlandzkim papierem toaletowym itd.

Pracuje w ameryka skiej korporacji, ktorej glownym szefem jest Zyd, a moim bezposrednim przelozonym jest Amerykanin.

Pozdro dla hejterow.