18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polscy studenci kręcą filmik

hrabia9933 • 2012-09-22, 21:11
Studenci nakręcili film na konkurs. Czy tylko mnie się wydaje, że lepszy od większości "perełek" polskiego kina?

szadol

2012-09-23, 12:50
Slonx napisał/a:

Kuźwa, hejtujecie ich za nieznajomość taktyki i brak przeszkolenia, a oni po prostu zmontowali filmik, co im bardzo dobrze wyszło.
Co z tego, że jeden z nich mierzy w plecy kolegi? Co z tego, że sprawdza, co jest za ścianą na aferę?




Marshal

2012-09-23, 13:09
mYOUsic

No to punkt 2. zle ujalem - moja wina - ale chodzilo mi wlasnie o to ze wolniej i ciszej :P
Co do sluchawek dalej bede sie spieral ze duze ale to tylko moje zdanie :P

MultiCam to typ munduru, tak samo jak BDU (tyle ze wyszlo z uzycia w regularnej armii kolo 2008 roku)

Co nie zmienia faktu ze filmik fajny :P

Onomatopeja_93

2012-09-23, 13:09
Stuffone napisał/a:

Ah i ten polski akcent ku*asa na ścianie w 03:20 :mrgreen:



No i dobrze, że są takie akcenty. Wtedy widać, że to prawdziwe, polskie życie. Wk***ia mnie, gdy w filmach czy serialach produkcji polskiej nie używają codziennie znanej nam "k***y". Choćby nie wiem co działo się bohaterom, nie wiem jakby byli przerażeni czy wk***ieni to oni użyją słowa "kurde" ewentualnie co już jest jazdą po bandzie "cholera". Wtedy to wszystko jest takie sztuczne, a przecież z reguły od filmu oczekujemy, że będzie jak najlepszym odwzorowaniem codziennego życia...

mYOUsic

2012-09-23, 13:32
Marshal napisał/a:

mYOUsic

No to punkt 2. zle ujalem - moja wina - ale chodzilo mi wlasnie o to ze wolniej i ciszej :P
Co do sluchawek dalej bede sie spieral ze duze ale to tylko moje zdanie :P

MultiCam to typ munduru, tak samo jak BDU (tyle ze wyszlo z uzycia w regularnej armii kolo 2008 roku)

Co nie zmienia faktu ze filmik fajny :P



Wszystko ma swoje wady i zalety, słuchawki są dosyć duże to fakt ale sam przekonałem się na strzelnicy, że wolałbym nosić nawet 10 kg na głowie niż potem nie słyszeć na jedno ucho przez 3 dni :D

Ale sie uparłeś z tym multicamem :) Multicam to kamuflarz stworzony przez Crye Precision, a nie typ munduru. Nie ma munduru o kroju multicam :) Tak samo jak UCP czy jego poprzednicy Woodland i Desert 3 Color. BDU został zastąpiony w armi amerykańskiej przez ACU(jedno i drugie jest krojem), dodatkowo zmienili też podstawowy kamuflarz na UCP(universal camouflage pattern, pidżama która w sumie daje rade tylko jak jest bardzo mokra albo w górach xD). I to UCP, które wygrało z multicamem i jest od kilku ladnych lat podstawowym kamuflarzem armii US.

A co najlepsze - dla żołnierzy w afganie armia USA wprowadziła mundury w kamuflarzu multicam z tym, że w kroju ACU, a nie oryginalnym crye'owskim. Chyba się po prostu zorientowali, że multi jest ciut lepszy niż ucp ;)

martwamysz

2012-09-23, 15:17
Stuffone napisał/a:

Ah i ten polski akcent ku*asa na ścianie w 03:20 :mrgreen:


Ciekawostka: Polacy to jedyny naród, który posiada penisa.

Tajniak15

2012-09-23, 15:33
Przeszli taki kawał drogi tylko po to żeby zatłuc Maćka z Klanu? :amused:

Ewenement66

2012-09-23, 15:36
No to po kolei

1) Tak, filmik był kręcony na Kozubniku i został wysłany na konkurs u Roja pt "Operacja Warfighter" i go wygrał

2) Nie wiem skąd wziął się temat o malowaniu twarzy skoro nikt tego nie robił :) Mogą być trochę brudne od błota bo musieliśmy się lekko "wystylizować" (turlanie się w błocie) ;)

3) Te wielkie słuchawki to Peltor Comtac model I i II. Używane przez wojsko bądź jednostki specjalne, służą za aktywną ochronę słuchu, wzmacniają ciche dźwięki otoczenia (np szepty) jak i wyciszają te głośne (np wybuch granatu) oraz służą do komunikacji z innymi członkami drużyny poprzez wbudowany mikrofon jak i głośniki

4) Snajper nie ma żadnego helikona, jest to oryginalny multicam od proppera. Tak samo używane przez nas mundury to też oryginalne i kontraktowe multicamy

5) Broń snajpera to SR25 :)

6) Głośne dźwięki otoczenia w lesie to efekt zamierzony żeby można było lepiej odczuć, że tak powiem, "klimat" znajdowania się w lesie ;)

7) Filmy nagrywane w USA wyglądają inaczej niż te w PL czy EU, ponieważ dysponują tam trochę innym sprzętem niż my tutaj :)

8) Film ma takie barwy, ponieważ został nałożony na niego odpowiedni filtr jak i został on podkolorowany w odpowiednich programach

9) Generalnie taka informacja dla wszystkich hejtujących osób. Jesteśmy studentami, nikt z nas nigdy w wojsku nie był. Mamy zainteresowania tematyką militarną, postanowiliśmy nakręcić film i to tyle :D proszę nie wymagać od nas nie wiadomo jakich umiejętności. Staramy się jak możemy ale jeśli komuś coś się nie podoba bo on zrobiłby to lepiej to śmiało, nakręć swój film i pokaż co potrafisz. Być może wszyscy się od Ciebie czegoś nauczymy :)

To chyba tyle, jakby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości bądź pytania pisać śmiało :D Pozdrawiam!

mYOUsic

2012-09-23, 16:08
Czyli prawie ze wszystkim miałem racje ;)

Ewenement66 napisał/a:


4) Snajper nie ma żadnego helikona, jest to oryginalny multicam od proppera. Tak samo używane przez nas mundury to też oryginalne i kontraktowe multicamy



Sorry, przez filtry kolory wyglądały na helikonowskiego camogroma :)

Swoją drogą, macie multicamy prawdziwe kontrakty(propper szyje kontrakty dla wojska w ogole?), czy te proppery z allegro/polskich sklepów na rynek cywilny z teoretycznie oryginalnego materiału? Pytam z ciekawości, bo te dostępne w polsce to i ja mam(jaja w lecie można ugotować przez ten cudowny teflon) aczkolwiek udało mi się też dorwać combat shirta crye'a 1gen który bije na łeb proppera :)

Szacun za film, od jakiegoś czasu ja i moja ekipa zbieramy się do nakręcenia swojego, jednak mało kto ma pojęcie o obróbce materiału wideo :/

Chcieliśmy też wybrać się do kozubnika, można tam normalnie wejść bez problemu postrzelać? mamy tam jakieś 300 km więc szkoda jechać po to żeby "pocałować klamkę" i wrócić.

Ewenement66

2012-09-23, 16:31
Akurat co do tego proppera nie dam sobie nic uciąć skąd on pochodzi ale na pewno nie jest to jakiś wyrób polskich rzemieślników :) ale pozostałe 2 multicamy biorące udział w filmie to 100% kontrakty od american apparel pochodzące z amerykańskiej bazy sił specjalnych "Rammstein" w Niemczech :)

Generalnie Kozubnik ktoś już niby wykupił i ma go remontować ale póki co nic się tam nie dzieje i przypuszczam, że jak już to dopiero w przyszłym roku coś ruszą z tym ale obecnie można bezproblemowo tam pojechać i się postrzelać. Jednakże bez ŻADNEJ pirotechniki, nawet najmniejszej czy dymu, ponieważ w okół są budynki mieszkalne i mieszka tam pewien nie przyjemny pan, który już kilka razy wyskoczył na nas z siekierą albo rzucał w nas cegłówkami bo nie podobało mu się to, że ktoś tam chodzi. Ale generalnie przysłowiowo się obesrał jak podeszło do niego kilku chłopa w mundurach i sprzecie :)

mYOUsic

2012-09-23, 16:38
Nie mówie, że wyrób polskich rzemieślników, chodziło mi o to czy to nie jest ten na rynek cywilny dostępny w polsce :) Za dwa pozostałe szacun, mam ucpki od american apparel i są bardzo fajnej jakości :)

Dzięki za info :) Pozdrawiam :)

Tester

2012-09-23, 16:51
Hahaha, k***a, tyle zachodu żeby zastrzelić grubasa :mrgreen: Prędzej czy później i tak na zawał by jebnął :-D

Fred822

2012-09-23, 18:37
No dobra robota chłopaki, takiego słynnego aktora jakim jest Maciek z klanu zaprosić do swojego mini filmiku 2;53 . Zacną rolę mu przypisaliście :)

CMajster

2012-09-23, 19:49
Dzięki za pozytywy :) Za krytyke tez, ale chyba widac ze to nie jest filmik instruktażowy dla początkujących marines... stad błędy "taktyczne".
Mile zaskoczenie ze ktoś to tu wrzucił XD i ze się podoba.

Jeżeli ktoś chce zobaczyć więcej produkcji to zapraszam (komenty mile widziane)


Marshal

2012-09-23, 20:24
mYOUsic

zwracam honor za ten mundur :)

mYOUsic

2012-09-23, 21:26
Nie ma problemu przynajmniej sie czegoś nauczyłeś :)