18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Policjanci pobili poznaniaka

Megatr0n • 2013-07-09, 20:51
Niektórym mundurowym naprawdę odpie**ala, dalej żyją w świecie Zmilitaryzowanego Oddziału Milicji Obywatelskiej.


Gazeta.pl napisał/a:

Policjanci pobili i skopali mieszkańca Poznania, za co dostali zarzuty i zostali zawieszeni przez komendanta. Po miesiącu - już bez rozgłosu - wrócili do pracy.
Przed rokiem w jednym z klubów na poznańskim Starym Rynku bawili się antyterroryści z Łodzi ściągnięci do ochrony Euro 2012. Byli w cywilu, po służbie, gdy zaatakowała ich grupa mężczyzn. Jeden z pobitych policjantów wskazał potem na kick boksera Łukasza Rafałkę. Miał go rozpoznać po tatuażu, bo zdjęcie sportowca, notowanego za oszustwa i narkotyki, figurowało w policyjnym albumie.

Nie bił policji, był z córką w domu

Nazajutrz antyterroryści z Poznania zatrzymali Rafałkę na jednym z parkingów. - Rzucili na ziemię, zaczęli kopać, uderzyli w głowę kolbą od pistoletu - opowiadał nam Rafałko. Przewieziono go do komendy wojewódzkiej, gdzie był rażony paralizatorem, bity pięściami po twarzy i kopany. Na ciele doliczył się blisko 60 śladów po uderzeniach.

Rafałko okazał się tymczasem niewinny, bo kiedy w klubie wybuchała awantura, był w domu z sześcioletnią córką. Policjant, którego miał ponoć zaatakować, pomylił się, przeglądając album ze zdjęciami.

Po wyjściu z komendy Rafałko powiadomił o pobiciu prokuraturę i dziennikarzy. Policja twierdziła wtedy, że już na komendę trafił poturbowany.

Do innych wniosków dochodzi na początku roku prokuratura w Szamotułach. Pięciu antyterrorystom, którzy zatrzymywali Rafałkę, stawia zarzuty pobicia i przekroczenia uprawnień. I dodaje, że jego relacja o biciu, kopaniu i rażeniu paralizatorem "została w toku śledztwa potwierdzona".

- Rozmawiałem z komendantem wojewódzkim. Podejmie decyzję o zawieszeniu policjantów - mówi nam rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. Krzysztof Jarosz, wtedy szef wielkopolskiej policji, dodaje: - Nie ma przyzwolenia na jakiekolwiek łamanie praw obywatela, bicie ludzi.

Może budzić pytania

Sprawa ma jednak ciąg dalszy. Kilka tygodni temu zawieszeni policjanci zostają wezwani na okazanie, a gdy mają pokazać dokumenty, wyciągają legitymacje służbowe. Skąd je mają, skoro zostali zawieszeni? - Byli zawieszeni, ale tylko na miesiąc. Potem wrócili do służby - mówi nam dzisiaj Borowiak.

Przepisy o policji przewidują, że policjanta z zarzutami można zawiesić najwyżej na trzy miesiące. Ale zostawiają też furtkę - w uzasadnionych przypadkach policjant może być zawieszony nawet do końca procesu.

Dlaczego w sprawie Łukasza Rafałki policjantów najpierw zawieszono, a po miesiącu, już po cichu, przywrócono do pracy? Policja najpierw zasłoniła się prokuraturą, która w ciągu tego miesiąca sama nie zdecydowała się zawiesić funkcjonariuszy.

Michał Franke, szef prokuratury w Szamotułach, takim tłumaczeniem jest zaskoczony: - Możemy zawiesić policjantów, jeśli jest to niezbędne, by zapewnić prawidłowy tok śledztwa. W tej sprawie nie było takiej potrzeby. Ale policja nie musi się na nas oglądać. Powinna ocenić, czy zawieszenie jest wskazane ze względu na dobro służby.

- A jest wskazane? - pytamy.

Franke: - Nie chcę zajmować stanowiska. Ale zgadzam się, że jeśli najpierw policjantów się zawiesza, a potem odwiesza, to może to budzić pytania. Tym bardziej że w ciągu tego miesiąca nic się w sprawie nie zmieniło.

Inaczej widzi to rzecznik policji. - Komendant w ciągu tego miesiąca nie otrzymał nowych informacji, które mogłyby wpłynąć na przedłużenie zawieszenia. To jego suwerenna decyzja - mówi Borowiak.

Krzysztof Jarosz, który zawieszał policjantów, nie jest już szefem wielkopolskiej policji. Od miesiąca dowodzi komendą wojewódzką w Katowicach.



cl...........er

2013-07-09, 20:58
Łeee... kiedy to było...
Już dawno musztarda po obiedzie - pewnie dzisiaj zaglądałeś na internetowe wydanie poznańskiej "Gówno Prawdy" i stąd ten post?
A może dopiero dzisiaj ci włączyli neta po paromiesięcznej przerwie?

bloodwar

2013-07-09, 20:59
- Jesteś Rafałkę!
- Nieprawda, jestem Pawełkę! :-)

Herhard

2013-07-09, 21:26
Niewinny nie był,skoro był w kartotece

plonk

2013-07-09, 21:39
Megatr0n napisał/a:

żyją w świecie Zmilitaryzowanego Oddziału Milicji Obywatelskiej.


Zmotoryzowanych Odwodów Milicji Obywatelskiej k***a...

@up, na faktycznie to warunek wystarczający do tego, żeby pięciu policjantów na służbie dało mu po mordzie, dodatkowo spuścić wpie**ol na komisariacie - bo się stare czasy przypomniały esbekom pie**olonym. Bo "nie był niewinny"...

Z Policją tak jak z kibicami - kilku debili niszczy wizerunek całej organizacji. Tylko że Policji za to płacimy z podatków...

ko...........ca

2013-07-09, 22:02
" Jeden z pobitych policjantów wskazał potem na kick boksera Łukasza Rafałkę. Miał go rozpoznać po tatuażu, bo zdjęcie sportowca, notowanego za oszustwa i narkotyki, figurowało w policyjnym albumie.''

profilaktycznie dostał i tyle

Brzydkii

2013-07-09, 22:12
@up, ciekawy jestem czy gdybyś Ty dostał "profilaktycznie" to też byś gadał, że wporzo?

kossa69

2013-07-09, 22:24
Tak jest jak się przyjmuje do policji niedorozwojów którzy byli nękani w szkole

papey9th

2013-07-09, 22:26
@plonk uprzedziłeś mnie też się chciałem przyj***ć o to rozwinięcie ZOMO

Ale w sumie to nie wiem co się przejmujemy, przecież koleś był z Poznania... Żartuję, nie mam nic do poznaniaków/Poznania.

A tak na serio to nie pierwsza i nie ostatnia taka sytuacja, nie jestem fanem policji, ale lepiej żeby była niż żeby każdy kibol lub inny taki typ mógł ci wyj***ć bez najmniejszych konsekwencji.

sz...........an

2013-07-10, 01:25
Koleś wygląda całkiem niewinnie :amused:

wiesiors4

2013-07-10, 10:55
Są policjanci i są zwykłe k***y - jak w każdym zawodzie.

BongMan

2013-07-10, 12:30
@up
Warto dodać, że w Polsce proporcje kurew do policjantów to 1000:1.

wglowiesieniemiesci

2013-07-10, 14:34
ja nie wiem 26 lat zyje na tej ziemi, pije, pale na ławce, wszedzie, nigdy mandatu nie dostałem, zawsze jak policja przyjezdzała ze głosno cos pija zawsze gadka szmatka i pojechali dalej a ten z mordy widac ze chcial cwaniaka zgrywac to dostał

du...........s6

2013-07-10, 15:11
winny czy nie i tak wygląda jak cepior

Dranzes

2013-07-12, 02:18
tak kończo frajerzy