18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Polak zajebał 7mln USD

Ushiro Mawashi • 2015-06-11, 21:51
Najbliższą dekadę może spędzić w więzieniu mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Mężczyzna próbował "wyprać" 7 mln dolarów. Pieniądze, według prokuratury, zdobył, dzwoniąc do firmy w Stanach Zjednoczonych. Podał się za jej szefa i zlecił przelew. Nie wszystkie pieniądze udało się odzyskać - część z nich 48-latek zdążył przelać na konto w Hongkongu.

Sprawą zajęła się prokuratura. - Prokuratorzy odzyskali znaczną kwotę pieniędzy. Ponadto ustaliśmy, że osoba ta zdążyła przelać na konto w Hongkongu 1 milion euro i wypłaciła 620 tys. złotych. Tych pieniędzy nie udało się odzyskać, a pozostała kwota została przekazana pokrzywdzonej firmie - mówi prok. Agnieszka Wichary z Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Polak potrafi :wodka:
źródło tvn24

Nerd

2015-06-12, 09:03
Mitnick Kevin - Sztuka Podstepu. Polecam.

ws...........33

2015-06-12, 09:14
Ukradniesz w ch*j kasy to będziesz siedział 20 lat, zgwałcisz dziecko pójdziesz siedzieć na 10, a po 5 cię wypuszczą.

mesjasz19

2015-06-12, 11:49
Tutaj nie chodzi o fakt samej kradzieży, chodzi o styl w jakim to zrobił. Nie pochwalam samego czynu zakazanego ale szacun mu się należy że dokonał czegoś co wydaje się praktycznie niemożliwe.

wieczór

2015-06-12, 13:04
Mi to wygląda na konflikt z inwestorem. Trudno uwierzyć, że na jeden telefon, bez żadnych potwierdzeń, pracownik firmy w USA ot tak jest w stanie (i woli) przelać 7 baniek na konto, którego wcześniej nie widział. Tym bardziej, że oskarżony mówi o pozyskaniu pieniędzy właśnie od inwestora na budowę elektrowni wiatrowych.

Ja obstawiam scenariusz, że faktycznie facet szukał inwestora, znalazł, pieniądze zostały przelane, a następnie inwestor się rozmyślił, zażądał zwrotu, facet odmówił, no to postanowili oskarżyć go o wyłudzenie.

tl...........01

2015-06-12, 15:57
crossdressphyxia napisał/a:

Albo gość ma w ch*j łeb na karku, albo to jest rzeczywiście takie proste...



Jedno i drugie. Żeby było to takie proste, to trzeba mieć łeb na karku. "Całość" polega na tym, aby zebrać jak najwięcej informacji o firmie i umieć je wykorzystać.
Jest takie powiedzenie - "łamałem ludzi, nie hasła". Jak chcesz wiedzieć więcej, to poczytaj o socjotechnice, o Kevinie Mitnicku oraz jego książki "Sztuka podstępu" i "Sztuka infiltracji". Tam jest wszystko opisane. :)

Sigonek

2015-06-12, 18:27
Kolejna wspaniała wizytówka dla naszego kraju... Przykre, że wielu uznaje kradzież, jako powód do dumy...

Ushiro Mawashi

2015-06-12, 18:55
Sigonek napisał/a:

Kolejna wspaniała wizytówka dla naszego kraju... Przykre, że wielu uznaje kradzież, jako powód do dumy...


E tam, jak ja bym ukradł 7mln $ to byłbym z siebie dumny :mrgreen:

Dżizas_kurde

2015-06-13, 15:47
Kevin Mitnick - sztuka podstępu.

Ushiro Mawashi

2015-06-13, 19:36
SabakuNoGaara napisał/a:

Moje miasto takie piękne xD


Robie tam kurs na prawko, więc jakbyś widział niebiskiego MANa na SGL to uciekaj :D

pyjter

2015-06-14, 22:10
Jezeli ktos okrada normalnego człowieka to czujemy wieksze emocje bo miesiac bez wyplaty troche ciezko, ale jak czytamy ze ktos ukradł 7 mln USD to nie mamy takich emocji bo wychodzimy z zalozenia ze ktos jest bogaty i skoro ma np. 50 mln to 7 mln USD niewiele mu zmieni. To są pierwsze odczucia tego nie zmienisz, dopiero pozniej przychodzą do głowy racjonalne mysli ze to zwykla kradzież.

SabakuNoGaara

2015-06-14, 22:45
Ushiro Mawashi napisał/a:


Robie tam kurs na prawko, więc jakbyś widział niebiskiego MANa na SGL to uciekaj :D

k***a jakie uciekaj. Wyjde Ci przed maske i na piwo zaciągnę

@Edit
Ale jak zobaczysz białą astre 2 na SCI to przypadkiem się nie wpie**ol. Jeszcze do końca nie spłaciłem XD