18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polacy, bezbronny naród.

Pater patriae • 2013-06-26, 01:40
Na wstępie chciałbym powiedzieć, że jak ktoś jest pacyfistą, postępowym cieciem, czy mentalnym gimbusem niepotrafiącym przeczytać czegoś dłuższego niż dwa zdania, to może scrollować dalej..

No więc natchnęło mnie po obejrzeniu kolejnego filmiku nakręconego przez Amerykanina w którym miałem możliwość obejrzeć jego arsenał domowy. Wtedy to przypomniałem sobie o tym całym naśmiewaniu się z Hamerykanów w Polsce, czy to z ich otyłości, czy debilizmu (sam nie raz mam z tego pompę) i uderzyła mnie jedna myśl, czemu oni mogą posiadać w domach karabin szturmowy, a my musimy działać cuda, żeby mieć zwykły pistolecik gazowy.

Tak, wiem, że nasi wspaniali politycy boją się o swoje życie i dlatego toczą nieustanne dysputy nad "dostępem do broni palnej", a w nich zawsze się pojawia zdanie "a co jak taki szaleniec kupi broń i zacznie do wszystkich na ulicy strzelać", czy "przestępcy będą mieli wtedy bardzo łatwy dostęp do broni i wszystkich pozabijają". Oba "argumenty" są bzdurne i łatwe do obalenia, gdyż ten "szaleniec" przecież może równie dobrze rzucić się na ludzi z nożem kuchennym, a co się jakoś nie dzieje, a przestępcy jakoś tą broń i tak mają.
Ale nie chcę mi się wysnuwać kolejnych argumentów i analiz, które wielokrotnie już zwolennicy powszechnego dostępu do broni palnej przytaczali, bo większość je już zna.

Przechodząc do meritum sprawy, chciałbym tylko dać niektórym do myślenia. Od tysiącleci mężczyzna umiał posługiwać się bronią, czy to zwykłym, ostrym kamieniem, czy toporem bojowym, więc co się stało, że daliśmy się omamić i rozbroić. Owszem, ktoś powie że to przez komunę, czy jakichś politykierów, którzy mieli w tym swoje własne cele i po części może by miał rację, ale czy to nie jest tak, że robią to tylko dlatego, że boimy się zaprotestować ( i to nie napisać komentarz w internecie tak ja ja to robię, lecz przestać głosować na "mniejsze zła" i inne "opcje" jeżeli te nie mają w programie powszechnego dostępu do broni?).

Ci "tępi" Amerykanie potrafią bronić swoich praw, my, dumni ze swej "bitności" Polacy jesteśmy jak taka ciemna masa pożądająca za tym co "eksperci" powiedzą w TV.
Już bym olał tą broń, gdyby nie było tak, że rzecz ta dzieje się ze wszystkim. Przecież codziennie czytamy o różnych patologiach tego systemu, a nawet sami ich doświadczamy kiedykolwiek musimy coś "załatwić".

Nie będę tu namawiał do obalenia systemu, bo wiem, że i tak to ch*ja da, ale będę szczerze ucieszony, jeżeli przynajmniej jedna osobą po przeczytaniu tych wypocin (jest pierwsza w nocy i jestem po kliku piwach, więc wybaczcie za ewentualne błędy językowe) pomyśli nad tym chwilę i dojdzie do wniosku, że może jednak warto zainteresować się osobami startującymi w ich okręgach i wybrać tą, która nie obiecuje ile to kilometrów dróg nie zrobi, czy inwestorów nie sprowadzi, a taką (może nawet sam wystartujesz? bo niby w czym ta hołota polityczna jest lepsza od ciebie?), która nie będzie traktowała cię jako potencjalnego kryminalisty i da ci możliwość posiadania karabinku M4 z którego odstrzelisz złodzieja, czy inną gnidę dybiącą na ciebie lub na twoich bliskich w TWOIM własnym domu.
Decydujcie, czy chcecie być bezbronnymi owieczkami, które można bezkarnie r*chać, czy narodem z którym trzeba się liczyć, jak to kiedyś bywało.

St...........el

2013-06-26, 09:20
Świetnie, że coraz więcej osób podnosi głos w tej sprawie. Ten artykuł powinien mieć +500 piw przynajmniej. Jeszcze niedawno wszyscy psioczyliśmy na tego gwałciciela nad jeziorem, teraz nie mamy jaj, żeby dzierżyć broń - j***ni hipokryci. Sam chodzę na strzelnicę przynajmniej raz na miesiąc, z reguły 2 razy, kolega wypożycza mi broń i amunicję, w przyszłości będę ubiegał się o własny sprzęt. Niestety 70% społeczeństwa to niereformowalne lewactwo - wiem to po swojej rodzinie. Niestety musi nadejść prawicowe pokolenie, czyli poczekać z 10-20 lat jeszcze na zmiany. O dziwo w ustawie o liberalizacji prawa do posiadania broni (a raczej racjonalizacji) zdecydowana większość posłów ponadpartyjnie zagłosowała za. Pozdrawiam i mam nadzieję, że coraz więcej osób poprze prawo do posiadania broni - godności, mienia, zdrowia i życia siebie i rodziny!

Bad_Motherfucker

2013-06-26, 09:31
Pater patriae napisał/a:

Na wstępie chciałbym powiedzieć, że jak ktoś jest pacyfistą, postępowym cieciem, czy mentalnym gimbusem niepotrafiącym przeczytać czegoś dłuższego niż dwa zdania, to może scrollować dalej..




kovacić

2013-06-26, 10:04
Ja nie chcem być owcom, chcem być wilkiem!

Patrysio

2013-06-26, 10:11
Walczmy o swoje prawa!










scroll

f3st3r

2013-06-26, 10:15
Od kiedy niby Amerykanie bronią swoich praw?
Od tego czasu, co ich FED okrada poprzez pozyczanie na procent pieniędzy Narodowemu bankowi hAmeryki (Bank of America)? Czy może jak ogranicza się ich wilności obywatelskie w imię demokracji?
Co więcej - Pan Snowden potwierdził wiele informacji, które krążyły po sieci i USA chcą go aresztować za ujawnienie tego, że hAmerykański rząd podsłuch*je pół Świata bez nakazu Sądowego. Tak, bo im się podoba.

Wybaczcie - ale wyższość jest w Nas, bo nie potrzebujemy tej broni, żeby coś zmienić. Wystarczy się zjednoczyć. Nie lecimy jak połowa Zachodu na samych kredytach i kartach kredytowych, potrafimy przeciwstawić się ptasim grypom, szczepionkom oraz innym dziwnym akcjom tylko poprzez zjednoczenie i nzagłośnienie sprawy w mediach.

Inna sprawa jest taka to, że Nasz rząd po prostu bezmyślnie ogranicza nasze prawa nakładają co raz to nowe podatki i niszczy Naszą gospodarkę. Ale jedno pamiętajcie: najlepszą bronią jest atak i zawsze możemy zagłosować na kogoś innego.

Pytanie: czy jest na kogo głosować w najbliższych wyborach?!

Bo ja chyba oddam nieważny głos.

kaelem

2013-06-26, 10:17
Taaa i liczysz, że każdy napiszę co w domku trzyma? Dobra prowokacja zomowcu j***ny.

adex69

2013-06-26, 10:32
Sam nie rozumiem o co tym pacyfistom chodzi że tak nie chcą dostępu do broni palnej skoro nawet Gandhi był za legalizacją broni palnej.

froqer

2013-06-26, 10:51
Wszyscy będą się bać. Myślisz, że nawet jakby każdy dorosły mężczyzna miał w domu ak-47 (w bloku? jakoś sobie tego nie wyobrażam - w Nowym Yorku też ludzie nie mają w domach karabinów szturmowych), to taka Rosja bałaby się nas? :) I co do MIGa i T-72 będziesz strzelał z kałaszka? Się nie bój, jak będzie wojna dadzą ci tyle kałaszków, że hej. A i strzelanie nie trudne.

Pater patriae

2013-06-26, 11:53
Cytat:

Na namawianie do obalenia rządu jest paragraf i za to namawianie się chodzi siedzieć.


Za obalenie rządu to raczej nie (bo przecież może mi chodzić o obalenie rządu w demokratycznych wyborach :lol: ), ale wydaję się, że za propagowanie ustrojów totalitarnych już coś jest :-P .

Cytat:

"Gupia" większość, której wszystko wisi, ma pieczone ziemniaczki za miast mózgu i która na dodatek nie ma jaj, decyduje- dzięki demokracji- o posiadaniu broni i całej masie innych istotnych rzeczy. Przez to ma realny, zgubny wpływ na ogarniętych i rozumnych ludzi, którzy są w zdecydowanej mniejszości.



I właśnie od tego są media, które są wykorzystywane w celu zaimplementowania jakiegoś poglądu na daną sprawę.
"za miast mózgu" - a Ty od rana już chlejesz :mrgreen: ?

Cytat:

Postawa Polaków też ma tu pewne znaczenie. Na 10 osób może ze dwie będą na tyle odpowiedzialne żeby posiadać broń.



Owszem, ale równie dobrze możemy zrobić tak z prawem jazdy, przecież rocznie ginie kilka tysięcy osób, w tym wiele przez nieodpowiedzialnych kierowców, więc czy mamy zabronić jazdy samochodem?

Cytat:

Wyobrażasz sobie kibolską ustawkę, na której zamiast pał i noży, jest broń? Debile by się powystrzelały, to bardzo dobrze, ale niejednokrotnie by pewnie ucierpiała osoba postronna.



Jakoś ciężko uwierzyć żeby nagle wszyscy zaczęli do siebie strzelać, ale jak sam zauważyłeś po kilku miesiącach już byś miał spokój z tymi strasznymi kibolami. Co do osób postronnych, to jakoś rok temu kierowca wjechał w "mój" przystanek, zabił 3 młode dziewczyny. Zakazujemy jazdy samochodem?

Cytat:

ale znam narwanych (zwłaszcza jak wypiją) i nieobliczalnych kretynów, którym nie dałbym wykałaczki, a co dopiero klamkę.



Wątpię, żeby nieobliczalny kretyn przeszedł testy psychologiczne. Poza tym ci kretyni przecież mają swobodny dostęp do noży, więc czemu jakoś nie słyszę o codziennych morderstwach, czy okaleczeniach popełnionych przez tych pijaków?

Cytat:

Od kiedy niby Amerykanie bronią swoich praw?



Chodziło mi tu konkretnie o plany Obamy wobec broni, zauważ jak wielki był protest społeczeństwa, ustawa padła.

Cytat:


Pytanie: czy jest na kogo głosować w najbliższych wyborach?!

Bo ja chyba oddam nieważny głos.



Jak napisałem, jest wielu kandydatów niezależnych, może i mają małe poparcie, ale to właśnie przez takie myślenie, że tu się głos zmarnuję, więc zagłosuje na jakieś "mniejsze zło", albo wcale. Jeżeli ludzie będą nadal tak myśleć, to nigdy nie będzie lepiej.

Cytat:

Myślisz, że nawet jakby każdy dorosły mężczyzna miał w domu ak-47 (w bloku? jakoś sobie tego nie wyobrażam - w Nowym Yorku też ludzie nie mają w domach karabinów szturmowych), to taka Rosja bałaby się nas?



Po pierwsze, owszem, Rosja jest silniejsza od nas, ale ich armia z roku na rok jest coraz słabsza (korupcja, brak modernizacji sprzętu).
Po drugie, wojna z Rosją jest niemożliwa z wielu powodów, których nie będę tu wymieniał, bo to nie temat od tego, ew. mogę napisać Ci na pw.
Po trzecie, nawet gdyby jakimś cudem zaatakowała, to uzbrojony po zęby naród raczej ciężej byłoby podbić?
Po czwarte i chyba najważniejsze, mi zależy na tym, aby państwo nie traktowało mnie jak jakiegoś potencjalnego kryminalistę, jeżeli żyjemy w wolnym kraju, to chcę mieć broń i tyle, nie rozumiem, czemu mam mieć ograniczoną wolność, tylko dlatego, że w TV powiedzieli jakie to niebezpieczne. Jebie mnie to, nie wierzę w żadne życie po śmierci, więc wolałbym nie zginąć przedwcześnie, tylko dlatego, że jakiś sk***iel kupi sobie nielegalnie broń i zastrzeli mnie we własnym domu.
[/quote]

sebbar1991

2013-06-26, 12:03
Lepiej już nie pij.

BongMan

2013-06-26, 12:27
Pater patriae napisał/a:

Co do osób postronnych, to jakoś rok temu kierowca wjechał w "mój" przystanek, zabił 3 młode dziewczyny. Zakazujemy jazdy samochodem?

Ogólnie dobrze mówisz i zgadzam się z tobą, ale ten argument jest tak ch*jowy, że to aż boli, a wszyscy go nadużywają. Jest jedna, zasadnicza różnica. Samochód służy do transportu, a broń do walki. Nikt nie jeździ z bezpośrednim zamiarem uszkodzenia albo zabicia kogoś, a jeśli już tak się stanie, to jest to wypadek. Natomiast strzelanie do kogoś to już świadome działanie. Dlatego nie można tego porównywać.

Pater patriae napisał/a:

Wątpię, żeby nieobliczalny kretyn przeszedł testy psychologiczne.


Uuu... Wielu nieobliczalnych kretynów przechodzi testy, dostają broń, a do tego odznakę i mundur...

Wójcik

2013-06-26, 12:40
Wojna jest zawsze możliwa jak nie teraz to za x lat, tylko idiota może twierdzić że żyjemy już w czasach pokoju i wojna w europie to relikt XX w. więc duże wydatki na zbrojenie jak i uzbrojone społeczeństwo jest nam niepotrzebne. Teraz w hipotetycznej sytuacji jak by była powtórka 39' czym obroni się społeczeństwo po upadku armii kamieniami k***a? w 2 RP jakoś dostęp do broni był i nie czytałem nigdzie że na każdym kroku był wariat z bronią, a partyzantka w czasie okupacji była najlepsza na świecie.
+ oczywiście walka z tymi zagrożeniami w czasie pokoju o których była mowa.
A jak kilku polityków zarobi kulkę za nieudolne rządy to chyba nikt płakał nie będzie ;-)

Jendor

2013-06-26, 12:56
Dobrze ,że @Pater patriae podzielił się z nami swoimi przemyśleniami z którymi jak uważam większość się zgadza. Ale wydaje mi się że społeczność Sadola jest politycznie "zdrowa". Wszyscy wiemy jakie przekręty odpie**al@ ryży ch*j, jak PiS nieudolnie przeprowadza reformy, jak palikociarnia promuje pedalstwo , zwyrolstwo i multikulti, jakie Sld j***ne komuchy robia przekrety podobnie co psl, solidarna polska co obiecuje zlote gory itd,. Co prawda znajdzie sie paru debili na tym portalu jak w normalnym życiu ale wydaje mi się ze ok 70% osob które tutaj wchodzi głosuje na partje mniejszościowe

(które jeszcze nie były u władzy i których zaufanie nie zostało nawet podjęte próbie, a mają bardzo dobre pomysły gospodarcze typu nowa prawica, ruch narodowy)

albo w ogóle nie chodzi głosować.
(z innej beczki)
W zeszła niedziele w Elblągu odbyły się wybory prezydenckie i do rady miasta gdzie poprzednie rządy PO zostały obalone przez referendum bo robili ogromne przekręty .

(nie bede sie w ten temat rozbiegał na pw moge komuś opisać i podać źródła).

I co ? czas wyborów a poparcie dla PO wynosi 21% dla PiS 31% pis wygrywa, mała sonda po znajomych i dowiaduje się ,że starzy ludzie(51-wzwyż) głosowali na PiS a ludzie w średnim wieku(30-50) na PO aby nie doszło do władzy, na pytanie dlaczego nie głosowali na partje mniejszościowe których kandydaci mówili z sensem i mieli dużo reform zapobiegającemu zadłużaniu się miasta

(które wynosi 500 milionów złotych , tak k***a taki mały Elbląg zadupie ma takie zadłużenie po poprzednich rządach PO i SLD)

odpowiadali jednomyślnie : Bo partie mniejszościowe i tak nie przejdą.
k***@ krew zalewała mnie kiedy słyszałem jak tak odpowiadali. Bydło no po prostu jeb@ne bydło. Muszą staruchy umrzeć , młodzi przetrzeźwieć (dostać kopa od życia) aby w końcu otworzyć oczy.
No i wielkie podziękowanie mam dla ciebie sadolu(Pater patriae) że nie wstydzisz sie pisać w sumie samej prawdy bo w tym kraju każdy powinien wstać i otworzyć morde że coś w tym systemie się sp***oliło i pierwsze co używać mózgu,myślenia logicznego i przyczynowo skutkowego ....

Blizzard93

2013-06-26, 21:51
Bo byśmy wystrzelali tych darmozjadów z Wiejskiej. Prędzej mi kaktus na ręce wyrośnie niż oni pozwolą na ogólnodostępny dostęp do broni. Po prostu bylibyśmy dla nich zagrożeniem, przed którym policja mogłaby ich już nie ochronić.

St...........el

2013-06-26, 21:58
k***a, śmieszą mnie ludzie, którzy tworzą apokaliptyczne wizje - w Szwajcarii czy USA mają wojnę domową? Nie, do ch*ja, więc skończcie pie**olić, że nagle jakieś strzelaniny na pół miasta miałyby miejsce, bo jakieś dziecko ukradłoby batonik. To już naprawdę we łbie trzeba mieć nasrane, by tak naciągany i sztuczy pseudoargument podawać. Poza tym wielu kiboli ma klamkę (ci od gangów narkotykowych) i nie nadużywają jej - proste - jak jest strzelanina to psy ze wzmożoną siłą będą cię ścigać. Nikt nie zauważył też, że z nielegalnej broni niemal 99% przestępstw jest popełnianych, a z legalnej sporadycznie, że w zasadzie się nie uwzględnia tego w statystykach. Lewacy, co są przeciwko broni niczym się nie różnią od tych, co głosują na "mniejsze zło"...