18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Plemię Sentinelese

Ezil123 • 2013-07-21, 23:48
Witam.
Nie znalazłem jeszcze tematu na sadisticu o Plemieniu Sentinelese, a szkoda bo jest to ciekawe. Zapraszam do małej lekturki :)

Mała wysepka North Sentinel w archipelagu indyjskich Andamanów zamieszkiwana jest przez całkowicie odizolowane plemię Sentinelese liczące od 50 do 400 osobników. Jest to ostatnia społeczność na Ziemi nietknięta przez cywilizację, pre-neolityczna, czyli można by rzecz, że wciąż tkwiąca w epoce kamiennej. Członkowie plemienia wobec obcych zachowują się agresywnie, dość powiedzieć, że w 2006 roku zabili dwóch rybaków, którzy zbytnio zbliżyli się do wyspy lądując na jej plaży. Przepłoszyli nawet team National Geographic. O ich zwyczajach i trybie życia (zbieracko-łowieckim) antropolodzy nie wiedzą praktycznie nic... ktokolwiek zawita w pobliże wyspy jest witany gradem strzał. Wiadomo, że nie lubią obcych, mieszkają w chatkach, używają oszczepów, łuków, strzał i harpunów do polowań (na ludzi też...), czaszek świń jako ornamentów oraz czerwonego barwnika. Mają swój własny język. Sentinelese są w pełni autonomiczni. To najbardziej odizolowany lud na Ziemi. Czy są kanibalami, gdyż takie plotki się pojawiły? Wątpię. Nie ma na to dowodów. Nie ma też dowodów na to, że przekroczyli bramy królestwa mroku. :-)




+ filmik




Wstawiam na główną ze względu na to że dużo ludzi czyta właśnie to.

Informacje wzięte z http://dtbbth.blogspot.com/2013/06/izolacja-plemiena-sentinelese.html

POW667

2013-07-22, 12:04
Mogliby tam zrobić eksperyment społeczny i zamiast kokosów(?) rzucać arbuza i zapakowane próżniowo kubełki z KFC, a w tle puszczać "najlepszy" amerykański hip-hop.
Ciekawe w co ta społeczność by się przeistoczyła ;) .

wernetto

2013-07-22, 12:31
fantomasik napisał/a:

I to potwierdza regułę, że bez pomocy białego człowieka, czarni nie są w stanie osiągnąć coś więcej niż dzida i słomiana chatka...



a co my osiągnęliśmy? Upadająca moralnie cywilizacje, zanieczyszczenie, choroby cywilizacyjne, chemiczną żywność, podziały etniczne i religijne, wojny, "bieg szczurów", podatki, manipulację mediów, politykę i wiele wiele innych "pozytywnych" rzeczy...
Szczerze to wolałbym mieć chatę na takiej wyspie, grupę znajomych oraz rodzinę ze sobą i żyć tam z własnej uprawy, gdzie czas wolno płynie, nie ma pieniędzy, jest zdrowe jedzenie, zdrowe powietrze etc.

SzaraWydra

2013-07-22, 13:45
Darson666 napisał/a:

Wyobraźcie sobie, że żyją w świecie bez podatków!Obrazek
Na osłodę Scarlett Johansson
Obrazek



Jak widze tego gargamela to mi się w portfelu przewraca.

LtPyro

2013-07-22, 14:14
@wernetto
Zdrowe jedzeni, zdrowe powietrze... taki kawał mi się przypomniał:
Wychodzi sobie człowiek przed swoją jaskinie i mówi:
-Jem tylko zdrową żywność, oddycham czystym powietrzem, pije krystalicznie czystą wodę... Tylko czemu, k***a, żyję 20 lat?

Choroby cywilizacyjne - wcześniej nie było, bo ludzie nie żyli tak długo żeby zdążyły się rozwinąć - wystarczyła gorzej gojąca się rana -> gangrena -> śmierć. Cholera -> 50% szansy na śmierć. Powikłania przy porodzie -> trud skończony.

Śmiertelność noworodków - ok.30%, w dzisiejszym Czadzie ok 13%, Polska - 0.6%.

Podatki, standard życia - Może są większe, ale przeciętny człowiek ma dużo lepiej. Dystans 50km, czyli mniej więcej godzinę jazdy samochodem, w XIX pokonywało się w ciągu 1 dnia. Dostarczenie listu z Warszawy do Brukseli zajmowało 10 dni. Dzisiaj można wysłać wiadomość w każde miejsce na świecie w czasie kilku sekund. Potrafisz czytać i pisać - 100 lat temu na terenach polskich analfabetyzm wynosił 30%. Obecnie jest zjawiskiem marginalnym. Nie wspominając o bieżącej wodzie, kanalizacji i elektryczności.

Ciekawostka - do 20zł można kupić mikrokontroler, który o większej mocy obliczeniowej niż komputer zamontowany na lądowniku Apollo.

Podziały etniczne, wojny - cała historia ludzkości to historia wojen. Od 1000 roku były tylko 23 lata bez wojny.

W każdym razie, jak źle nie jest teraz i tak jest lepiej niż było.



http://alehistoria.blox.pl/2009/01/SREDNIOWIECZNE-PODROZE.html
http://www.pinezka.pl/to-mnie-kreci/3594-czas-dylizansow
http://pl.wikipedia.org/wiki/Analfabetyzm
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_infant_mortality_rate
http://historymedren.about.com/od/medievalchildren/a/child_survival_2.htm
http://www.nashvillescene.com/nashville/23-years-without-war-since-1000-ad/Event?oid=2785939

WcaleNie

2013-07-22, 18:01
fantomasik napisał/a:

I to potwierdza regułę, że bez pomocy białego człowieka, czarni nie są w stanie osiągnąć coś więcej niż dzida i słomiana chatka...


Ci ludzie zyja w spokoju, nie musza pracowac 8h/7 i nie oddają 1/2 swoich ananasów czy innego g*wna Rostowskiemu. A to, że u nich postęp cywilizacyjny jest taki mały dowodzi jedynie jak dobre mają tam warunki i nie potrzebują do szczęścia niczego oprócz tej dzidy i drewnianego domku. To Biali mordują się przez ponad 2 tysiąclecia, nie oni.

Chetnie bym się z nimi zamienił.

Chociaż ich czas jest policzony bo prędzej czy później (my) zniszczymy ich środowisko i wpie#rzymy się tam z hotelami itp.

Polecam książki Pana Cerowskiego tam więcej się dowiecie o dzikich plemionach na Amazonce.

*K#rwa specjalnie po to założyłem konto...

go...........ek

2013-07-22, 18:21
Panie Cejrowski czekamy..

głodny_toster

2013-07-22, 19:16
WcaleNie napisał/a:




Chetnie bym się z nimi zamienił.



Więc droga wolna. Co Cie tu trzyma!? Nie, żebym się dopie**alał, ale widzę, że sporo tu malkontentów, co gadają "eeeeeeeeee też bym tak chciał". Więc mówię...droga wolna. Tylko już widzę, jak rezygnujecie z PC, TV(chociaż...to zbędny chłam, którego nie używam :P Więc jak dla mnie obejdzie :D ), z ładnych dziewczyn (chociaż 90% użytkowników sadola to pewnie prawiczki, które jedyną kobietę jaką mieli w życiu to Pamela Anderson w formacie .jpg). Aaaaaaaaaaaa i bym zapomniał o najważniejszym... Przeżyj dzień w tej dziczy, nie będąc upie**olonym przez jakieś jadowite gówno a przed sama zamianą radzę z kilka lat potrenować biegi... Żeby Cie nie wpie**olił żaden kiciuś ;)

LtPyro

2013-07-22, 20:06
@robozi1989
Dla mnie zajebistą zaletą jest to, że nie przekręcę się na zapalenie wyrostka. I wydaje Ci się, że murzyniątka nie chorują? Skoro potrzebujesz leków dla dziecka to skąd je weźmiesz w tej dziczy? Więc albo Twoje spieszenie się do apteki jest nie potrzebne albo w takiej dziczy Twoje dziecko umrze, bo nie masz dostępu do żadnych leków, tylko do miejscowego szamana. Może szaman jest darmowy, a może jednak będziesz musiał mu zapłacić ze dwie antylopy.

A zamiast siedzieć 8h + nadgodziny za biurkiem, będziesz latać 8h + nadgodziny za zwierzyną, żarciem i drewnem na opał.

głodny_toster

2013-07-22, 20:26
LtPyro napisał/a:

@robozi1989
Dla mnie zajebistą zaletą jest to, że nie przekręcę się na zapalenie wyrostka. I wydaje Ci się, że murzyniątka nie chorują? Skoro potrzebujesz leków dla dziecka to skąd je weźmiesz w tej dziczy?



Spoko... maja swoje ziółka i szamana Makumbę ;)