18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

PKS - Polski Kierowca Skurwysyn

Nocturno • 2015-03-09, 09:09
Pisałem już tutaj o swoich przygodach z PKS'em, który w moim mieście działa wyjątkowo niesprawnie - choć może tylko mi się tak wydaje i w rzeczywistości w całej Polsce jest jeden wielki rozpie**ol z PKSem i PKP? Mniejsza...

Właśnie wróciłem z dworca PKS w moim rodzinnym mieście - jestem ostro podk***iony i zmęczony, więc za błędy z góry przepraszam.
Studiuję w Opolu, ale ze względu na szereg czynników niezależnych ode mnie dojeżdżam codziennie ciut ponad 60 kilometrów. Przekłada się to na jakieś półtora godziny jazdy, które wykorzystuję skrzętnie do odespania nocy zarwanych na nauce i pracy (nie toleruję obciążania finansowego rodziców). Tak też i planowałem tym razem - całą noc nie spałem, gdyż musiałem się uczyć, a gdy skończyłem - była godzina 4:00 na zegarku. Szybkie trzy godziny drzemki, pobudka o 7:00, kawcia, fajeczka, jajka na twardo i za 20 ósma wybywam z domu w kierunku dworca. Klasycznie, jak co tydzień, szara monotonia życia. Dziś jednak kierowca busa postanowił mi zafundować powiększony pakiet Extra McSk***iel na dzień dobry, aby mi trochę ulżyć w życiu.

Posłuchajcie...

Od mojego domu do PKSu jest niecałe 15 minut drogi, co zawsze pozostawia mi ponad 5 minut rezerwy. Wstaję sobie dziś o godzinie 7:00, po ciężkim zmaganiu się z serią zadań, których w weekend zrobić nie dałem rady z powodu roboty. Zmęczony, ale rześki, typowo dla mnie: kawcia, jajeczka, fajeczka, przegląd kserówek i popie**alam na dworzec za 20 ósma. Szedłem szybciej, tak że na dworcu stanąłem za 8 ósma. Musiałem przejść jednak cały dworzec wzdłuż, gdyż stanowisko, skąd obskurny zielony bus startuje do Opola, umieszczone jest przy samym końcu. Idę więc spokojnym, ale pewnym krokiem i mijam właśnie tablicę z rozpiską Odjazdy/Przyjazdy (10 metrów na wprost od stanowiska docelowego), gdy wtem widzę, że autobus startuje. Nic to, zdarzało się, wchodzę lekko na jezdnię i macham rękami, aby koleś mnie wpuścił, a że z daleka mnie mógł widzieć i że żaden inny bus nie czekał przy reszcie stanowisk, byłem pewien, że się zatrzyma.

Faktycznie! Koleś mnie zauważył! Spojrzał na mnie, zwolnił, zacząłem podchodzić do drzwi, dwie stare baby w busie patrzyły na mnie mrużąc oczy niczym sępy, po czym... koleś podniósł brew i... odjechał. Tak po prostu, nawet drzwi nie uchylił. Widział mnie, patrzył na mnie jak podchodzę do drzwi, zwolnił i odjechał.

Dzięki Panu kierowcy właśnie zarwałem zajęcia, na których być musiałem, bo mam pracę pisemną całej grupy. Następny bus odjeżdża o 9:00, czyli jak to piszę - za 5 minut. I tak nie zdążę, bo zajęcia są o 10:15, po czym baba zamyka drzwi na klucz. Dziękuję PKSowi za kolejny przykład fachowej obsługi klientów. Niech was ch*j strzeli.

te...........ra

2015-03-09, 12:24
Piwo dla kierowcy autobusu . Ja bym jeszcze drzwi otworzył .

piterek098

2015-03-09, 12:27
losowanie biegów to już jest klasyk :D

szefooo

2015-03-09, 12:28
Dzień na sadisticu zaczynam od przeczytania że kolesiowi uciekł autobus.
Jutro pewnie ktoś napisze że sie poparzył herbatą.

xu...........uj

2015-03-09, 12:29
No cóż... przynajmniej historyjki umiesz pisać.

Cwaniak77 napisał/a:

Nie popłacz się studencki darmozjadzie.



Ha. Przecież koleś napisał, że się sam utrzymuje. Boli Cię, że ktoś ma większe aspiracje niż nak***ić się przy sobocie? :-D

wormgoro

2015-03-09, 12:29
Pewnie kierowca busa to użytkownik Sadola.

pi...........ja

2015-03-09, 12:29
Po pierwsze to albo studia albo robota. Ewentualnie robota i potem zaoczne byle studia żeby awansować. Po drugie, słyszałeś człowieku, że na płycie trzeba się stawiać już gdy bus się podstawia? Zapakowanie bagaży, kupienie/sprawdzenie zarezerwowanych miejsc, konieczna przerwa dla kierowcy trochę zajmuje. Po trzecie, grupowa praca. Hm...socjologia? :lol:

Dżezus_Chryptus

2015-03-09, 12:35
Cytat:

ze względu na szereg czynników niezależnych ode mnie



Czyli mieszkasz z biedną mamą?

morderuk

2015-03-09, 12:47
Tyle sie meczyc, pracowac, jezdzic ogorem codziennie 60km tylko po to zeby zdazyc na zajecia na uczelni w jakims k***a Opolu. Nie wiem co studiujesz, ale zmien na zaoczne, a jak nie masz hajsu to bierzesz socjal na uczelni, akademik, to nie sa duze pieniadze, na AGH cos okolo 300zl miesiecznie sie placi albo mniej. A z socjala mozna z 700zl wyciagnac lub wiecej. ch*j by mnie przeciez strzelil jakbym sie mial autobusem tluc 60km codziennie...

Grossus

2015-03-09, 12:59
Czytając powyższe komentarze dochodzę do stwierdzenia, że rasa ludzka jest stracona. Lepiej dać kasę na jakieś schronisko niż na Owsiaka czy inny Caritas.

Nattsjel

2015-03-09, 13:04
Z jednej strony dziwi mnie to i nie dziwi. Sama przez jakiś czas dojeżdżałam do krk busami przy okazji trafiły się remonty przez miasto, więc miałam spory problem czasem dojechać na miejsce odjazdu busa. Ale jeśli kierowca nie jest sk***ysynem a nie zrobiło mu się jakiegoś wielkiego problemu kiedyś spokojnie poczeka co więcej, bywało, że jak kierowca widział, że jest rezerwacja miejsca na moje nazwisko(a znał mnie już po pewnym czasie) to czekał nawet te kilka minut lub o dziwo dzwonił :D Kilka razy odebrał mnie nawet z trasy po drodze z przystanku tramwajowego bo stwierdził, że skoro tamtędy przejeżdża to nie ma sensu, żebym się tłukła i spóźniła na odjazd busa. Są normalni kierowcy tylko trzeba ich szanować... robota jak każda inna ale uważam, że parszywa.

Ar1xxxx

2015-03-09, 13:05
haha k***a jadą ziomek po Tobie jak po burej suce :D
ale maja racje! tutaj nie znajdziesz zrozumienia :D ! Jebac, jebac, jebac PKS jebac PKS alealeao!!

sosikhehe

2015-03-09, 13:19
jak studiowałem to przyjeżdżało się godzinę wcześniej na ważne zajęcia/egzamin, a nie na styk a nóż widelec będzie wypadek, bomba w autobusie, trzęsienie ziemi- wykładowce to ch*ja obchodzi. Jesteś z wymiany że mieszkasz w Polsce od tygodnia? nie wiesz że takie rzeczy się u nas zdarzają?

push3k

2015-03-09, 13:27
Masz rację, że PKS to porażka, choć co do kierowców to i tak równie bywa, ale... Skoro studiujesz w Opolu to widać jesteś niezłym frajerem, któremu się nawet kierowca nie chce zatrzymać xD

Gl0BaL

2015-03-09, 13:28
Spokojnie. PKS'y powoli upadają na rzecz PKP, Polskiego Busa itd.

Nawet PKP (Przynajmniej na moim połączeniu) zaczęło traktować ludzi z szacunkiem. Nawet czekają dodatkowe minuty jak widzą z daleka że jakaś babka biegnie na pociąg itp. Raz nawet zgubiłem bilet, i nie musiałem bulić. Konduktor machnął łapą i powiedział żeby więcej takich rzeczy nie odpie**alał.

Na PKS zrobili mi awanture bo kanar stwierdził iż mój bilet jest pognieciony i NIECZYTELNY. NO k***a, czy ja mam jakiś wpływ to jak kasa drukuje bilet?

Jest jeszcze nadzieja ;|