18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pit Bull - silne bestie

CrazyEdek • 2012-02-09, 14:48
Przygotowania do psich zawodów. Amerykański Pit Bull Terrier.

marcinsud

2012-02-10, 20:08
ch*j nie silny ten pitbull malamut uciągnął w Polsce 4900 kg.

I tak pitbulle mają skłonność do agresji, bo do tego zostały wyhodowane, jak wszystkie psy z typu bull powstały przez krzyżowanie agresywnych osobników, by uzyskać rasy dobre do walk i szczucia byków. No ale skłonności jedno, wychowanie drugie. Jak się wychowa ponoć potrafią być spokojne.

Swoją drogą jak ktokolwiek wychowa huskiego w taki sposób, że po całym dniu spędzonym w domu po spuszczeniu smyczy na otwartej przestrzeni nie wypie**oli w siną dal momentalnie to uwierzę, że da się całkowicie wyprzeć pierwotne instynkty tych zwierząt.

Frex

2012-02-10, 20:13
Ja-ah-qu-ub-el napisał/a:

Boże, ile jeszcze można tłumaczyć ludziom, którzy nie uważali na lekcjach biologii, że wychowanie nie zmienia genetyki



Widzę że ty też nie uważałeś na tych lekcjach. Geny można zmienić, znawcą nie jestem, a specjalnie dla Ciebie czytać mi się nie chce. Myślę że już X pokolenie poddane tresurze byłoby o wiele spokojniejsze, ba! śmiem twierdzić że gdyby ktoś zasiadł na kilkanaście albo nawet na kilkadziesiąt lat nad tresurą, coraz to nowszych pokoleń pit bulli z tej samej hodowli, doszedłby do efektu miauczącego pieska.

ostatni

2012-02-10, 20:29
marcinsud napisał/a:

ch*j nie silny ten pitbull malamut uciągnął w Polsce 4900 kg.



ziomusie mety mu nie pożałowali


Frex napisał/a:

Geny można zmienić, znawcą nie jestem, a specjalnie dla Ciebie czytać mi się nie chce. Myślę że już X pokolenie poddane tresurze byłoby o wiele spokojniejsze, ba! śmiem twierdzić że gdyby ktoś zasiadł na kilkanaście albo nawet na kilkadziesiąt lat nad tresurą, coraz to nowszych pokoleń pit bulli z tej samej hodowli, doszedłby do efektu miauczącego pieska.




szkoda, że nie dają banów za głupotę :homer:

Ver0

2012-02-10, 20:41
RAFIK Twoja matka nie jest tak wierna twojemu staremu jak mój pitbull mi. gówno wiesz o tych psach także nei szczekaj ;]


W ogóle wielu się tu wypowiada "ZNAWCÓW RASY" idźcie na harda pooglądać jak się w gównie tarzają a nie o bullowatych się wypowiadacie ;]

OlkaLolka

2012-02-10, 20:45
marcinsud napisał/a:

ch*j nie silny ten pitbull malamut uciągnął w Polsce 4900 kg.

I tak pitbulle mają skłonność do agresji, bo do tego zostały wyhodowane, jak wszystkie psy z typu bull powstały przez krzyżowanie agresywnych osobników, by uzyskać rasy dobre do walk i szczucia byków. No ale skłonności jedno, wychowanie drugie. Jak się wychowa ponoć potrafią być spokojne.

Swoją drogą jak ktokolwiek wychowa huskiego w taki sposób, że po całym dniu spędzonym w domu po spuszczeniu smyczy na otwartej przestrzeni nie wypie**oli w siną dal momentalnie to uwierzę, że da się całkowicie wyprzeć pierwotne instynkty tych zwierząt.



1. Nie ponoć, tylko tak jest. Mam bullterriera psa i sukę amstaffa. Pies ma 5 lat, suka 9. Oba z rodowodem, z dobrych hodowli nie od handlarzy z pseudo hodowli. Spokojne to określenie względne. Te psy są wesołe, roztrzepane, uparte... Dobrze wychowane nie sprawiają na prawdę problemów. Powtarzam, że wśród przeróżnych ras zdarzają się osobniki wykazujące dominację, wzmożoną 'agresję', ale jest coś takiego jak psi behawiorysta, który pomaga radzić sobie z takimi problemami.

2. Mój kolega ma sukę malamuta - 10 lat. Jest tak wychowana, że spuszczona wraca:) Możesz nie wierzysz, ale tak jest i uważam, że wszystkiego da się psa nauczyć, trzeba tylko chcieć, mieć serce do tego i ćwiczyć!



Ver0 napisał/a:

RAFIK Twoja matka nie jest tak wierna twojemu staremu jak mój pitbull mi. gówno wiesz o tych psach także nei szczekaj ;]

]



Dobre :)

marcinsud

2012-02-10, 21:41
@OlkaLolka Malamuty są trochę mniej roztrzepane od Huskich, ale to fajnie, że jest cień nadziei na poprawę u mojego :D W sumie młody jest to mu odwala.

Black Snake

2012-02-10, 21:41
Mówić, że dobrze wytresowany pies nic nikomu nie zrobi to tak jakbym ja powiedział, że mój wąż nikogo nie zaatakuje bo mam go kilka lat i nie atakował. To jest głupi kundel z zaprogramowanym agresorem, a to gad, któremu instynkt może podpowiedzieć co innego i upie**oli kogoś, na przykład mnie :(

mare30ks

2012-02-10, 21:44
widac ze do pracy w biedronce sie nadaja :)
paleciak i miedzy polki!!

szymuskotek

2012-02-10, 22:03
"O, jeszcze trochę i świniakiem będzie można pole orać. Wreszcie do czegoś się nadadzą te zj***ne psy."

wk***iaja mnie tego typu komentarze i teksty, że psy te maja "takie geny". Piszac takie teksty, widać iż jesteś niedoj***nym idota, który posiada "geny kretyna" Osobiście osiadam psa rasy Amstaff, nie jestem zadnym dresem, ani cwaniaczkiem, który kupił psa aby sie nim chwalic i szpanować, po prostu podobaja mi sie. Przy zapewnieniu odpowiednich warunków mieszkalnych i dobrego wychowania, mozna naprawde miec psa maskotke, ale zawsze trzeba pamiętać o tym, że to PIES, jak kazdy inny, innej rasy. A co do filmiku to daje piwo, bo przez tego typu zawody pies wyładowuje swoja energie na ćwiczeniu, a nie na ludziach czy innych zwierzetach.

ostatni

2012-02-10, 22:44
szymuskotek napisał/a:

A co do filmiku to daje piwo, bo przez tego typu zawody pies wyładowuje swoja energie na ćwiczeniu, a nie na ludziach czy innych zwierzetach.



To po co mi taki pies? Żebym srał ze strachu czy oby na pewno wyładował całą energie na ćwiczeniach, czy może dzisiaj poszarpie mnie trochę za rękę albo gardło? :homer: Po to tworzy się rasy, aby osobniki należące do jednej z nich przejawiały te same cechy, za których dziedziczenie odpowiadają takie same allele genów odpowiadających za owe cechy. Dlatego potomstwo suki i psa pitbulla to małe pitbulle, a nie pudle k***a. Po prostu aby otrzymać jakąś rasę eliminuje się dane allele tak aby pozostały tylko te pożądane w całej populacji. Więc jeśli pit bull ma być psem o podwyższonej agresji to posiada takie, anie inne geny a co za tym idzie cechy. Do szkoły k***a!

tailords

2012-02-11, 03:14
Ja z pytaniem z innej beczki wiecie moze co to za muzka leci w tle? Jak ktos wie niech poda wykonawce i tytul

OlkaLolka

2012-02-11, 10:36
marcinsud napisał/a:

@OlkaLolka Malamuty są trochę mniej roztrzepane od Huskich, ale to fajnie, że jest cień nadziei na poprawę u mojego :D W sumie młody jest to mu odwala.



Pies z wiekiem na pewno się wyciszy w mniejszym lub większym stopniu. A jak jest młody to jasne, że ma prawo szaleć :D Jak będziesz z nim ćwiczył, to osiągniesz to na czym Ci zależy :)

Mordak

2012-02-11, 11:41
@rafiki Sam jesteś zj***nym psem. Nie to żebym był jakimś JP-Czymśtam ale sądzę że to są prawdziwie męskie psy. Znaczy, wiesz, jak chcesz to idź pobaw się ze swoim Yorkiem ale się tym nie chwal.

OlkaLolka

2012-02-11, 11:58
Na przestrzeni lat charakter i usposobienie TTB się zmieniły.
Agresywne sztuki były eliminowane z hodowli, tak aby pies był psem do towarzystwa, a nie do walk. Jednak konieczny jest kompromis między leniwym kanapowcem, który utracił temperament, a agresywnym i nadmiernie "charakternym" psem.
Owszem, bull, amstaff, pit bull mają być psami do towarzystwa, ale pełnymi ognia i odwagi. Niestety czasem hodowcy są tak zapatrzeni w eksterier, że charakter całkowicie ucieka, później widać psy z podkulonymi ogonami, a właściciel mówi: On(a) ma wspaniały charakter, żadnych psów nie zaczepia :/
A ja wole te, które zaczepiają inne psy, a przynajmniej nie uciekają przed nimi.
Co innego agresja do człowieka lub nie daj Boże właściciela i jego rodziny. Taki osobnik powinien być odsuwany od hodowli, a jeśli staje się niebezpieczny dla własnej rodziny - udać się do behawiorysty, który spróbuje rozwiązać problem.
Pisząc agresja nie mam na myśli ostrzegawczego szczekania czy nawet warczenia na obcych, mam na myśli ataki lub próby przejścia do pełnego ataku.
Nikomu się nie ufa w 100%, nawet człowiekowi. TTB nie są dla wszystkich. Właściciel musi być konsekwentny w wychowaniu, socjalizacji, musi być przewodnikiem stada, ustalić hierarchię.
Każdy mały i duży pies może spowodować uszczerbek na zdrowi, dlatego każdy właściciel powinien być mądrym i odpowiedzialnym za swojego psa.
Moja 80letnia babcia ma więcej respektu u moich psów, niż nie jeden tutaj wypowiadający się, pieprzący tylko: po co te psy są w ogóle? gryzą, to mordercy, geny, geny, geny !!!!!! :|

Corey_09

2012-02-11, 14:52
Ten brązowy ma lepsza technike