18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Piotr Szumlewicz i krzywa Laffera

Sl...........nx • 2014-01-14, 20:13
Nawet ciężko to skomentować...


matimateo89

2014-01-15, 02:42
ten koles przyjmuje bledne zalozenie. wysokie podatki wcale nie musza sprawiac ze ludzie zaczna oszukiwac. zaczna po prostu oszczedzac, racjonalizowac budzet etc. na przyklad zamiast tankowac samochod wsiada na rower, zamiast kupowac papierosy w kiosku zaczna sami kupowac tyton i sobie skrecac w domu, zamiast placic podatki w Polsce zarejestruja firme za granica etc. to wszystko jest legalne, a efektem jest spadek wplywow do budzetu.

a ja wlasnie zamowilem sobie zestaw do wytwarzania piwa domowej roboty. dzieki temu bede niskim nakladem sil produkowac pyszne piwko, a kosztowac mnie bedzie okolo 1 zl za butelke : ) gdyby alkohol w Polsce nie byl oblozony tak wysokimi podatkami (ktore systematycznie rosna), to prawdopodobnie nie chcialoby mi sie zaprzatac glowy domowym browarnictwem i po prostu kupowalbym w sklepie. nawiazujac do krzywej Laffera, mozna powiedziec ze ceny piwa w Polsce przekroczyly moj prog bolu. Donaldzie - wybacz ; )

Ork.Fajny

2014-01-15, 09:47
czarek00 napisał/a:

Bo tak jest w istocie. Trudno tu się kłócić z nauką.


Nauka mówi też jasno że o przynależności do gatunku decyduje odpowiednia ilość dna na której w odpowiedniej kolejności zakodowane są odpowiednie geny, kodujące odpowiednie białka, które mają odpowiednie właściwości. Więc "zygota" spełnia wszystkie te warunki i JEST człowiekiem. A co za tym idzie jej umyślne zniszczenie podpada pod morderstwo.

NieWiemZeWiem

2014-01-15, 10:20
czarek00 napisał/a:


Bo tak jest w istocie. Trudno tu się kłócić z nauką.



ahahahahahahhahahahah
Ja nie wiem! lewactwo to chyba nowa choroba psychiczna XXI wieku, takie coś jak dżuma!

Człowieku zawsze jak się kłóce z lewakiem, pytam się czy roślina to żyjąca istota- "nie, nie żyjaca bo nie ma układu nerwowego i nie mysli, nie ma świadomośći że jest"
No okej, brawo lewaku masz cukierka.
Drugie pytanie czy płód to istota ludzka? on mówi że "nie, dla mnie do 6 miesiace jest to zwykłe nieświadomego gówno"

wtedy dostaje moim wielkim ch*jem w ryj i mu tłumacze.

W drugim miesiącu ciązy w płodzie rozwija się układ nerwowy!!!!!
czyli z definicji jest już to istota ludzka, fkt bezświadomości.

lewak odpowiada" nie prawda, bo jak wyjmemy to gówno t nie przeżyje bez matki!"

Ja zazwyczaj odpowiadam " jak rodzi się chroe dziecko lub wcześniak idzie do inkubatora któy podtrzumje mu życie to dziecko wtedy śpi czyli jest nieświadome swojego istniena. Czy za tem weźmiesz to dziecko z inkubatora i wsadzisz w blender?! Nie! bo je widzisz. A z twoją logiką myślenia pokazuje, że płód 2 miesieczny różni się od urodzonego godzinę temu dzeicka tylko i wyłącznie wyglądem. Rozówj płodu jest to kolejny etap tworzenia człowieka, zabijając płód uniemożliwiamy pojawienie się człowieka. $ fakty ktore potwierdzają że abrocja jest to zabójstwo. Łatwo bo tego nie widzimy."

Mógłby bardziej logiczne to rozwinąć i podac przykłądy neurologiczne,genetyczne i procesów chemicznych jakie zachodzą u dziecka a w płodzie(czytaj żadnej różnicy).Ale jak widze takich oszołomów to ażcięzko uwierzyć, że żyjecie!

Daj cynka do matki, zapytam się jej dlaczego ciebie nie wyskrobała, takie małe gówno nieświadome....

pylaochos

2014-01-15, 11:04
Z głupotą (a.k.a. lewactwem) nie się dyskutować. Po prostu jeżeli jest ktoś lewakiem, to znaczy, że ma braki w rozwoju umysłu, dlatego idee wyższe i mechanizmy świata są obce takiej istocie. Moim zdaniem powinno się takie osoby wykluczać społecznie, można też je wysyłać do komunistycznych krajów ( w końcu to ich cel, dlatego w teorii te osoby powinny się znajdować TAM). Szczerze to dobrym rozwiązaniem jest to co się dzieje w Chinach - pseudo komunistyczny ustrój, całkowicie wolny rynek. Jeżeli ktoś bruździ to potem słuch o nim ginie. I słusznie.

Sylarr

2014-01-15, 12:32
Szumlewicz to kwintesencja lewactwa i dowód jakimi są oni idiotami. Na sadolu mamy swojego własnego Szumiego - czarka00

Ork.Fajny

2014-01-15, 13:33
NieWiemZeWiem, tylko że on ma rację z tym że zygota nie czuje nic...

MM5150

2014-01-15, 14:20
Powinien tez dodac ze wlasciwie to slonce i wszystkie planety kraza wokol Ziemi !!!

tranzystor

2014-01-15, 19:40
Magik2501 napisał/a:


Wzór lewicowego myślenia, czyli odrzucamy wszystko co logiczne i sensowne.



Aha, jeśli taka jest definicja lewicy, to czołowym lewakiem jest Kórwin!

pstPL

2014-01-15, 20:43
Wzór lewicowego myślenia, czyli odrzucamy wszystko co logiczne i sensowne.

No qrwa pojechałeś/aś (nigdy nie wiadomo)...
Bo prawicowy bogu jest logiczny i sensowny!?! QRWA! JA pie**olĘ! TY j***nY DEBILU!
Dramat w jednym akcie - w porodzie Twojej matki!

NieWiemZeWiem

2014-01-16, 17:23
Ork.Fajny napisał/a:

NieWiemZeWiem, tylko że on ma rację z tym że zygota nie czuje nic...



Zależy co zdefiniujemy pod postacią "zygota". Jeśli zygotą jest coś co nie ma układu nerwowego to patrzać na rozwój człowieka w macicy to 2 miesięczny płód ma już układ nerowowy a napwno ten układ się rozwija ale już funkcjonuje. Tak wiec zygota nie odczuwa bólu tylko zależy co bedzie dla nas zygotą.

Ork.Fajny

2014-01-17, 07:42
NieWiemZeWiem napisał/a:

Zależy co zdefiniujemy pod postacią "zygota". Jeśli zygotą jest coś co nie ma układu nerwowego to patrzać na rozwój człowieka w macicy to 2 miesięczny płód ma już układ nerowowy a napwno ten układ się rozwija ale już funkcjonuje. Tak wiec zygota nie odczuwa bólu tylko zależy co bedzie dla nas zygotą.


Zygota ma tylko JEDNĄ naukową definicję. I jest to "zapłodniona komórka(liczba pojedyncza ważna) jajowa". Tyle w temacie.