18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pierdolnięcie Antaresa

darczosss • 2014-12-21, 11:29
Filmik kręcony z odległości trzech kilometrów. Fala uderzeniowa robi wrażenie.



I tu moje pytanie do ekspertów, bo znając sadola, zaraz się jakiś znajdzie :) Jakie jest odczucie po uderzeniu takiej fali? Coś jak potężne pie**olnięcie powietrza, ciepło? Da się wskoczyć na główkę żeby się przez nią przedrzeć? Bo stojąc bliżej źródła wybuchu, mógłby być problem :amused:

Halman

2014-12-21, 11:32
klasykiem: JtJ

ganji

2014-12-21, 12:20
Ale jebło !

Attero132

2014-12-21, 12:23
Wydaje mi się że to był tylko dźwięk ale pewny nie jestem.

Shadok

2014-12-21, 12:42
Fala dźwiękowa. Jedyne, co by mogło w miarę pomóc, to lekkie rozwarcie paszczy dla wyrównania ciśnienia.

bloodwar

2014-12-21, 12:46
Problemem w przypadku większości wybuchów nie jest wcale, jak pewnie myśli gimbaza wychowana na Holywoodzie, kula ciepła i odłamki tylko sam wybuch a raczej nagła zmiana ciśnienia jaką wybuch wywołuje i obrażenia wewnętrzne nim spowodowane (pękanie organów i naczyń krwionośnych - często w mikroskali) - dlatego właśnie "w realu" można zaobserwować wiele trupów w dalszych okolicach eksplozji które fizycznie nie mają obrażeń (urwanych rąk, nóg, głów, oparzeń, wielkich krwotoków etc) a mimo to nie żyją, nawet nosząc strój saperski chroniący przed odłamkami można w ten sposób zginąć bo ciśnienie wedrze się przez każdy, nawet najmniejszy otwór kombinezonu i rozsadzi od wewnątrz sapera (tak zginął jeden z głownych bohaterów filmu "Hurt Locker - W pułapce wojny"

casimus

2014-12-21, 12:54
@up
Jestem ekspertem oczywiście i w pełni się z Tobą zgadzam.

darczosss

2014-12-21, 13:05
Shadok, bloodwar, ale w sensie że trzeba otworzyć japę, i wciągnąć powietrze, czy odwrotnie i wydmuchać wszystko z płuc? Tak jak mówisz, to nie ogień zabija, tak samo jest z wybuchami pod wodą, zabija fala uderzeniowa, która jest dużo mocniej przenoszona przez wodę, niż przez powietrze. Tak czy inaczej, jest jakiś sposób na obronę przed uderzeniem, czy jak już pie**olnie to trzeba się rozkoszować ostatnim widokiem w życiu i czekać na jebnięcie? I jeszcze jedno, w razie w trzeba się odwrócić plecami do fali robiąc sobie powiedzmy przestrzeń do oddychania? Taka mnie rozkminka naszła, liczę na Waszą pomoc ;)

Shadok

2014-12-21, 13:11
darczosss, Jak jesteś za blisko to zwykle nawet rozkoszować się nie zdążysz. Z tą japą to po prostu otworzyć, ale to tylko pomaga na nierozj***nie bębenków i pozostanie ostatnio zjedzonego posiłku w kichach :-D

bloodwar, Najfajniej jest, jak ktoś jest tylko lekko zanurzony, np. po kostki w wodzie, wtedy dzięki różnicy ciśnień można zginąć nawet 800m od małego wybuchu(50g trotylu czy coś, nie pamiętam teraz, a nie chce mi się podręcznika szukać)

NastyRascal

2014-12-21, 13:23
piekne pie**olniecie demokracji.

Piżmak85

2014-12-21, 14:19
troch kasy poszło sie jebac

FreshMint

2014-12-21, 14:25
Ładnie j***ło :D

te...........ra

2014-12-21, 14:34
Na początku widać turbo dziurę potem poszedł jak błyskawica.

Davidzior

2014-12-21, 14:35
Przydało by się opracować jakieś zupełnie nowe technologie wynoszenia statków w przestrzeń kosmiczną. Po tylu latach wciąż bazujemy na bądź co bądź latających bombach.

okrutnyCham

2014-12-21, 14:47
piekne pie**olniecie i cudny widok, mam nadzieje ze duuuzo trupow tez bylo :amused: