18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pierdolnięcie Antaresa

darczosss • 2014-12-21, 11:29
Filmik kręcony z odległości trzech kilometrów. Fala uderzeniowa robi wrażenie.



I tu moje pytanie do ekspertów, bo znając sadola, zaraz się jakiś znajdzie :) Jakie jest odczucie po uderzeniu takiej fali? Coś jak potężne pie**olnięcie powietrza, ciepło? Da się wskoczyć na główkę żeby się przez nią przedrzeć? Bo stojąc bliżej źródła wybuchu, mógłby być problem :amused:

dariusy

2014-12-21, 15:07
Matko Bosko, co to się staneło ?

MidasPL

2014-12-21, 15:12
Dziwne, że powierzchnia wody w ogóle się nie zdeformowała.

Steelcojones

2014-12-21, 15:19
Falę uderzeniową czyli nagły skok ciśnienia i zaraz potem nagły jego spadek wywołany np wybuchem ,wystrzałem najlepiej widać podczas opadów śniegu ,mżawki wygląda to jak szybko rosnąca szklana kula. Im jesteś dalej od wybuchu tym lepiej widać to zjawisko i masz więcej czasu na przyjrzenie się. Z bliska np. stojąc ok. 5m za strzelającym działem i patrząc "od środka" nie widać tego zjawiska. Kiedy ta sfera przechodzi przez nas to słychać zawsze eksplozje a jak stoisz za blisko to poczujesz tak jakby uderzenie na skórze , w kościach i kupę w gaciach. A usta otwieramy żeby ciśnienie było równe z obu stron błony bębenkowej. Opisałem to com widzioł nie jęstę fizykę.

GreenBox

2014-12-21, 15:19
@bloodwar ale spoilować to nie musiałeś, akurat miałem ochotę na ten film :/

moonelq

2014-12-21, 15:23
pie**olnęło zacnie. Widok dostarczył mi niezmierzonej radości. Czuję się od razu lepiej, nawet kac tak nie wk***ia, przy takim materiale. : O

robcio26

2014-12-21, 15:30
Cytat:

Problemem w przypadku większości wybuchów nie jest wcale, jak pewnie myśli gimbaza wychowana na Holywoodzie, kula ciepła i odłamki tylko sam wybuch a raczej nagła zmiana ciśnienia jaką wybuch wywołuje i obrażenia wewnętrzne nim spowodowane (pękanie organów i naczyń krwionośnych - często w mikroskali) - dlatego właśnie "w realu" można zaobserwować wiele trupów w dalszych okolicach eksplozji które fizycznie nie mają obrażeń (urwanych rąk, nóg, głów, oparzeń, wielkich krwotoków etc) a mimo to nie żyją, nawet nosząc strój saperski chroniący przed odłamkami można w ten sposób zginąć bo ciśnienie wedrze się przez każdy, nawet najmniejszy otwór kombinezonu i rozsadzi od wewnątrz sapera (tak zginął jeden z głownych bohaterów filmu "Hurt Locker - W pułapce wojny"


Jesteś hipokrytą. Czepiasz się innych, że czerpią wiedze z filmów a sam na końcu piszesz, że to co napisałeś zdarzyło się wjakimś filmie

kklement

2014-12-21, 15:36
Głównym zabójcą w trakcie eksplozji jest podmuch. Jest wolniejszy od fali uderzeniowej (czyli akustycznej o której pisał bloodwar) i ma mniejszy zasięg, ale to on urywa ręce, nogi i głowy.

BorgBorg

2014-12-21, 15:56
Ciapaci mają "Allahu Akbaaaar !" a my mamy... "Oh my goooood "

Shadok

2014-12-21, 17:50
BorgBorg napisał/a:

Ciapaci mają "Allahu Akbaaaar !" a my mamy... "Oh my goooood "


To fajnie, że macie.

Nomineus

2014-12-21, 19:24
Piękne pie**olnięcie

Magnus

2014-12-21, 19:37
@ robcio26, jebnij się w ten pusty sagan. "Hurt locker" to bardzo dobry i w mojej ocenie wierny realiom film. To, że jest filmem nie wyklucza z góry, że jest niezgodny z rzeczywistością.

@ Greenbox, ale akurat ten "bohater" ginie na samym początku i to nawet nie jest postać pierwszoplanowa :P

19888891

2014-12-22, 13:18
Załoga przeżyła? :amused: