18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Piekielna chmura!

W............R. • 2015-05-22, 22:22
Film przedstawia pogląd byłego kandydata na prezydenta nazwiskiem Braun na aktualizacje systemu Windows do wersji ósmej, zwanej szatańską i wszeteczną.


Cyrk

2015-05-23, 00:08
k***a mogłem na typa głosować. pie**olnięty jaszczur starwars...

Cy...........un

2015-05-23, 03:52
Przykre to bardzo, bo każdy prawie mieni się tu intelektualistą, ale z filmiku zrozumieliście dokładnie to co "ałtor" filmiku chciał stworzyć tym urywkiem wypowiedzi bez szerszego kontekstu. Grzegorz Braun mówi o tym, co totalniacy nam szykują i o tym, z czego tak łatwo rezygnujemy w dzisiejszym świecie, czyli o prywatności.

A teraz intelektualiści z komentarzy:
- Czy często czytaliście dokładnie EULA przed akceptacją ?
- Czy znacie biegle żargon prawniczy żeby być pewnym co akceptujecie ?
- Czy pytania o prywatność zadawane są wam w sposób jasny ?
- Czy opcje przeciwdziałające wyłudzaniu danych nie są kamuflowane ?
- Czy opcje włączające wyłudzanie danych są odznaczone domyślnie ?
- Czy dalibyście taki komputer staruszce lub dziecku, którzy nie są tak obeznani jak Wy ?
- Czy tylko ten kto umie się poruszać sprawnie w gąszczu przełączników ma prawo normalnie żyć ?

Czy po odpowiedzi na powyższe nadal sądzicie, że facet zwariował ?

Jedyny minus tego co mówi, to fakt że w Windows 8.1 opcje Skydrive są dość widoczne. Wkurzony pewnie nie zapoznał się z tym, co dokładnie wyklikała jego żona i uwierzył jej na słowo, że system zrobił to sam. A że jest non-stop atakowany, to mu podpasowało do schematu i górę wzięły emocje.
Nie zmienia to tego, że nasze dane SĄ ZBIERANE I ANALIZOWANE, mimo że nie wyrażamy zgody do ich użycia w wielu różnych celach. Do mnie na przykład non-stop ktoś mail-uje z danymi zaj***nymi wprost z urzędów, a wiem, że nikomu takich danych nie podawałem w necie.

Taki przykład z dzisiaj. Wymieniam okno i przysłali mi fakturę z umową na 6 stron. Umowę przeczytałem, czym bardzo zdziwiłem wszystkich - okazało się, że w wielu punktach w ogóle nie pasuje do tego co u mnie robią, ale wiem że robią dobrze i ich wezmę. Otóż nikt prawie tego nie czyta, ludzie mają na to wyj***ne, chcą mieć wprawione okno. 15 lat temu wołałem faceta, montował okno, a płaciłem na miejscu lub w kasie i było dobrze, bo jakby zrobił źle, to nie wstawiłby już ani jednego w mojej okolicy. Na ch*j to było komplikować ?

Nasze stulecie to czas masowego złodziejstwa i rozpadu zasad moralnych. Tak to zaakceptowaliście wokół siebie, że jak facet mówi że powinno być inaczej, to uznajecie go od razu za wariata. Ja tam świadomie nie skorzystam z chmury ani nie zarejestruję się w serwisie społecznościowym. Dziś jak coś jest za darmo, to sprzedawany jesteś Ty. FUCK PEJSBOOK !!

McMenel

2015-05-23, 05:54
Cytat:

Czy często czytaliście dokładnie EULA przed akceptacją ?


Staram się to robić.
Cytat:

Czy znacie biegle żargon prawniczy żeby być pewnym co akceptujecie ?


Gdzie tu żargon prawniczy ?? No k***a jego mać gdzie ??
Cytat:

Czy pytania o prywatność zadawane są wam w sposób jasny ?


Muszą być zadawane w sposób jasny. Reguluje to prawo o ochronie danych osobowych i MS chcąc wypuszczać swoje produkty w Polsce musi tego prawa przestrzegać.
Cytat:

Czy opcje przeciwdziałające wyłudzaniu danych nie są kamuflowane ?


Jakie wyłudzanie danych ??
Cytat:

Czy opcje włączające wyłudzanie danych są odznaczone domyślnie ?


Znów o co chodzi z wyłudzaniem i przy instalacji ( pierwszym uruchomieniu ) jest ekran konfiguracyjny w którym wszystko jest jasno objaśnione.

Cytat:

Czy dalibyście taki komputer staruszce lub dziecku, którzy nie są tak obeznani jak Wy ?


Jeżeli potrafią czytać i są inteligentniejsi od Brauna to TAK.

Cytat:

Czy tylko ten kto umie się poruszać sprawnie w gąszczu przełączników ma prawo normalnie żyć ?


To już poleciałeś po bandzie. W win 8 jest to w miarę łopatologicznie przedstawione i każdy rozgarnięty człowiek powinien czytać to co widzi na ekranie.

Cytat:

Czy po odpowiedzi na powyższe nadal sądzicie, że facet zwariował ?


O tym iż zwariował świadczą też jego poglądy. Patrz intronizacja Jezusa Chrystusa jako króla Polski....

Cytat:

Jedyny minus tego co mówi, to fakt że w Windows 8.1 opcje Skydrive są dość widoczne. Wkurzony pewnie nie zapoznał się z tym, co dokładnie wyklikała jego żona i uwierzył jej na słowo, że system zrobił to sam. A że jest non-stop atakowany, to mu podpasowało do schematu i górę wzięły emocje.


Oj biedaczek. Jak mi przykro.... Za głupotę się płaci. Czego się k***a jego mać spodziewał kandydując na prezydenta że każdy będzie wybaczał mu takie debilizmy ??

Cytat:

Nie zmienia to tego, że nasze dane SĄ ZBIERANE I ANALIZOWANE, mimo że nie wyrażamy zgody do ich użycia w wielu różnych celach. Do mnie na przykład non-stop ktoś mail-uje z danymi zaj***nymi wprost z urzędów, a wiem, że nikomu takich danych nie podawałem w necie.


Podaj przykład bo ja oprócz ogólnego spamu nie dostaje nic takiego. Pewnie kiedyś coś zaznaczyłeś przy rejestracji gdzieś i teraz ci się skrzynka zapycha. Trzeba czytać co się wysyła.

Cytat:


Nasze stulecie to czas masowego złodziejstwa i rozpadu zasad moralnych. Tak to zaakceptowaliście wokół siebie, że jak facet mówi że powinno być inaczej, to uznajecie go od razu za wariata. Ja tam świadomie nie skorzystam z chmury ani nie zarejestruję się w serwisie społecznościowym. Dziś jak coś jest za darmo, to sprzedawany jesteś Ty. FUCK PEJSBOOK !!


Och a kiedy k***a był rozkwit tych zasad moralnych ?? Pokaż mi epokę gdzie człowiek nie był człowiekowi wilkiem. Dziś możesz dowiedzieć się o każdym produkcje przed jego zakupem. Zapoznać się z zagadnieniami prawnymi i spytać się o porady dzięki Internetowi. Jeżeli ktoś jest na tyle leniwy iż nie chce tego robić to niestety sam jest sobie winny. Nieznajomość prawa nie jest żądnym usprawiedliwieniem.

thewhitestar

2015-05-23, 06:09
Gość ma obłęd wypisany na twarzy.

slig01

2015-05-23, 06:11
Cybershogun napisał/a:

- Czy często czytaliście dokładnie EULA przed akceptacją ?
- Czy znacie biegle żargon prawniczy żeby być pewnym co akceptujecie ?
- Czy pytania o prywatność zadawane są wam w sposób jasny ?
- Czy opcje przeciwdziałające wyłudzaniu danych nie są kamuflowane ?



Problem polega na tym, że ludzie to debile. Choćby nie wiem jak wielkimi wołami im pytania napisać to i tak nie przeczytają albo nie zrozumieją. To zjawisko nazywa się analfabetyzmem wtórnym i niestety nie ma na to prostego lekarstwa. Każdy by chciał obsługiwać komputer bez udziału mózgu - przecież to ma być urządzenie dla każdego. Niestety - czasem trzeba przeczytać instrukcję obsługi, ulotkę od leku, skład produktu, treść umowy czy właśnie informację o ustawieniach prywatności. Dołączmy do tego dołączymy osobowość paranoika to mam taki właśnie efekt.

MIhau_

2015-05-23, 06:12
pie**olicie, wczoraj stawiałem od nowa system, wyszło na to, że musi to być Win 8, trudno. Postawiłem, przeszedłem przez te pie**olone 3 strony odznaczania zgody na wysyłanie im danych, zdzierżyłem ch*jowy układ graficzny, ale te j***ne kafelki przelały czarę goryczy. Co za zj***ny umysł wpadł na pomysł dodania tych pie**olonych kafelek z pierdyliardem niepotrzebnych aplikacji? Co za chory człowiek zamienił przycisk START na przełącznik do pie**olonych kafelek? Koniec końców znalazłem Win7 x64 i zainstalowałem, ten system jest chyba ostatnim jak bozia przykazała, bez fajerwerków, bez udziwnień.

flightmen13

2015-05-23, 07:18
to jeszcze nic z systemem. Sprzedałem kiedyś kobitce laptopa Lenovo, dzwoni do Mnie i mówi, że jak Jej córcia ogląda coś na yt i przyjdzie sms to się Jej laptop wyłącza :D