18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Piątek - Kościół (s08e07)

Vadim • 2013-10-18, 00:44
Nanowszy epizod z serii Piątek, tym razem o kościele. Polecam, według mnie jeden z lepszych odcinków waszego ulubionego grubaska.


kuba7575

2013-10-18, 14:20
wiesiors4 napisał/a:


Samodzielnym myśleniem? Nie zapominaj, że ci którzy według Ciebie "samodzielnie myślą" łykają wszystko z tvn i wybiórczej. Bo tam tako afere robio łomatkobosko to mósi być takie prawdziwe! :badyl:

Aha, nie mówiąc już, że tak to były hejty na grubasa, ale widać wystarczy po raz tysięczny zhejtować kościół, żeby zdobyć uznanie debili :facepalm:


No wiesz, teraz żeby być uważanym za dorosłego, samodzielnie myślącego, postępowego człowieka trzeba hejtować kościół, wiarę i wierzących. +500 do dorosłości, +1000 do odwagi i bycia zajebistym :ok:



To powiedz czy nie jest prawdą że znaczna większość katolików w życiu nie przeczytała Pisma Świętego.
Dwa,
ja nie spotkałem księży gorliwie namawiających do jej czytania.
Trzy
Nawet na katechezach w szkole nie uczysz się z Bibli tylko z podręczników pisanych przez księży.
Cztery
Jakbyś przeczytał to byś wiedział że to co uczą w kościele odbiega od tego co uczy biblia.
Przykładem może być Dekalog. Katolicy uczą zaledwie 9 z 10 przykazań bo tak jest wygodniej dla doktryny.
Można w Wiki przeczytać jakie jest prawdziwe 10 przykazań.


Cytat:

Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. 9Nie będziesz się im kłaniał i służył. Bom ja jest Pan, Bóg twój, Bóg zawistny, który dochodzę nieprawości ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, 10a czynię miłosierdzie na wiele tysięcy miłującym mię i strzegącym przykazań moich.

Księga Powtórzonego Prawa 5, 6–21



Jak nie rozumiesz to zastanów się czemu Bóg rozgniewał się na swój lud i czemu Mojżesz rozbił tablice po powrocie z góry? Bo ci zrobili sobie obraz Boga w postaci złotego cielca.
To samo co dziś, obrazy, ikony i Jezus ze Świebodzina.

Barrie

2013-10-18, 14:27
j***ć Kościół + Internet + Poprę będę trendy = Ze skrajności w skrajność

Sythriel

2013-10-18, 15:02
Ja sam jestem osobą niewierzącą a z KK wypisałem się w wieku 18 lat. Masz rację KK jest instytucją zepsutą, często wyrachowaną, która posiada swoje grzechy. To fakt. Mimo wszystko trochę przegiąłeś pałę. "Jebie mnie w co wierzą znajomi" Typowa parafia to w 85% ludzie, którzy do kościoła chodzą żeby sąsiedzi nie pomyśleli sobie czegoś ale reszta tych ludzi to osoby wierzące, którym wiara pomaga wytrwać w trudnych momentach, wiara daje im motywacje dla bycia dobrym dla ludzi itd. Ja takich ludzi mimo swojego ateizmu szanuje i z szacunku dla takich ludzi Dakkan powinien wyrazić to w lżejszych słowach. ( Tu uściślę. Szanuje ludzi wierzących prawdziwie w każdą religię nie tylko katolicką o ile nie są fanatykami) To raz. Dwa. Co ci do tych krzyży? Urodziłeś się w kraju, który jest katolicki od ponad tysiąca lat. Ludzie z Bogiem na ustach wychowywali swoje dzieci, przysięgali sobie miłość, przelewali krew za ojczyznę czy wreszcie oddawali ostatnie tchnienie. Właśnie z powodu historii naszego kraju i poważną rolę jaką katolicyzm odegrał krzyże mają prawo wisieć w budynkach ( Jak krzyż może przeszkadzać ateiście? Dla mnie to tylko deska bez znaczenia ale dla innych coś ważnego. Szanuje to.) a Katolicyzm ma prawo być traktowany lepiej w Polsce niż inne religie. Jednakże jestem zdecydowanie za oddzieleniem instytucji KK od polityki i życia publiucznego. Powiedzmy to sobie wprost. KK jaki instytucja ingeruje w Polskę jak sk***esyn jadąc na fakcie że JP2 pomógł w Polsce obalać Komunizm. Podsumowując. Jeżdżenie po Hipsterach i innych kulturach od tak bez wyjaśnienia jest ok. Ale wiara to temat trudny i jeśli się o niej mówi a szczególnie jeśli negatywnie to powinno też się wspomnieć też o drugiej lepszej stronie wiary, księży a nie sprowadzać wypowiedź do czystego hejtu. W wierze i KK nie ma podziału na czarne i białe. Tam jest wiele odcieni szarości i powinno się to uwzględnić nawet w materiale o satyrycznym usposobieniu. Pozdrawiam

Piotrusisko

2013-10-18, 15:28
Kurna, ileż można o tym pier*olić?

vass

2013-10-18, 15:35
Miłuj bliźniego jak siebie samego. Widzę tu dużo zagorzałych katolików, normalnie ociekają miłością :)

mordaler

2013-10-18, 15:56
Ale pie**oli. Aż głowa boli. Posłuchalibyście ojca Layoli. To was napewno zadowoli. Was - trolli.

boxcar

2013-10-18, 16:05
sythriel, teoretycznie polska jest państwem swieckim ;-)

milosciprzyjazn

2013-10-18, 16:23
Tabernak napisał/a:

Czekamy na odcinek z pojazdem na islam albo judaizm ... ale nie! Zapomniałem! Dakann jak każda lewacka parówa robi się kozak jak trzeba grzać po kościele. Bo łatwo, bo tanio, bo bezpiecznie


Idioto, jeżeli żyjemy w kraju z dominującą wiarą katolicką, to po co do ch*ja pana miałby jeździć po islamie czy judaiźmie? Bo co? Bo to was, miłosiernych, hipokryzyjnych katolików satysfakcjonuje? Najlepiej by ateiści siedzilei cicho, a jak po kimś mają jeździć, to tylko po innych wiarach. Naprawdę cieszę się, że coraz więcej młodych ludzi powoli wychodzi spod tego umysłowego zaciemnienia.

Me...........id

2013-10-18, 16:47
Mógłby te swoje mądrości prawione do kamery skonfrontować np. z Cejrowskim :D
Pewnie jaj by mu nie starczyło a wacek mu się do dupy schował.
Jednak jakby się odważył to WC by go wdeptał w glebę.
I nie chodzi już o obronę kościoła w wykonaniu WC tylko o argumenty grubego.
Te pseudo argumenty dla gimbazy by padły w kilku zdaniach WC

milosciprzyjazn napisał/a:


Idioto, jeżeli żyjemy w kraju z dominującą wiarą katolicką, to po co do ch*ja pana miałby jeździć po islamie czy judaiźmie? Bo co? Bo to was, miłosiernych, hipokryzyjnych katolików satysfakcjonuje? Najlepiej by ateiści siedzilei cicho, a jak po kimś mają jeździć, to tylko po innych wiarach. Naprawdę cieszę się, że coraz więcej młodych ludzi powoli wychodzi spod tego umysłowego zaciemnienia.


Bo jakby nawet u nas w kraju pojechał po islamie to następnego piątku by nie dożył.

Corage

2013-10-18, 17:19
milosciprzyjazn napisał/a:


Idioto, jeżeli żyjemy w kraju z dominującą wiarą katolicką, to po co do ch*ja pana miałby jeździć po islamie czy judaiźmie? Bo co? Bo to was, miłosiernych, hipokryzyjnych katolików satysfakcjonuje? Najlepiej by ateiści siedzilei cicho, a jak po kimś mają jeździć, to tylko po innych wiarach. Naprawdę cieszę się, że coraz więcej młodych ludzi powoli wychodzi spod tego umysłowego zaciemnienia.



Żeś doj***ł, nie jadą po nich, bo się boją znawcy religii jedni. Katolicy nie zajebią Cię za jakieś hejty w ich stronę. Ateiści to tacy k***a znawcy, że hohoh nie podchodź, większość z nich to j***ne gimbusy, którzy nie wiedzą o czym mówią, ale nuż usłyszeli od kolegi lub z internetu, jaki to ten Kościół zły.

juzekmotyka

2013-10-18, 17:32
Teraz każdy kretyn próbuje być opiniotwórczym.

milosciprzyjazn

2013-10-18, 17:35
@2up

Mówisz to na podstawie... swoich znajomych? Jakichś prywatnych doświadczeń? Nie wiem, w każdym razie, jako że wśród moich nie ma za wielu uczniów gimnazjów, nie spotkałem się ze zbyt wieloma takimi przypadkami - no ale nie będę się kłócił z kimś, kto ma z nimi osobisty, codzienny kontakt. Ja za to mogę dodać że jest też wielu dojrzałych, zdrowo myślących ludzi wśród ateistów - również słynnych naukowców, o których codziennie słyszymy lub już zapisali się w kartach historii. To tak w kwestii tego, kim głównie są ateiści (bo równie dobrze ja mogę obrócić podobny argument i powiedzieć, że każdy katol to 80-letni moher - mniej więcej taki poziom logiki)

Podałem już argument, którego żaden z katolików nie jest w stanie zbić, bo jest po prostu słuszny i do bólu, k***a, logiczny. Żyjemy w kraju, jak i cywilizacji zdominowanej przez katolicyzm, więc pogódźcie się z tym, drodzy katolicy, że to wy będziecie przedmiotem większości ataków 'innowierców' (no ale pracowaliście sobie na to przez długie stulecia)

KiecolPB

2013-10-18, 18:25
Aż otworzyłem temat w nowej karcie żeby każdemu kto ciśnie tego frajera dać po piwie :D

Pupgo

2013-10-18, 18:36
Tabernak napisał/a:

Czekamy na odcinek z pojazdem na islam albo judaizm ... ale nie! Zapomniałem! Dakann jak każda lewacka parówa robi się kozak jak trzeba grzać po kościele. Bo łatwo, bo tanio, bo bezpiecznie. Pomyśleć, że takie niedorozwoje plują na katolicyzm i wyśmiewają chrześcijańskie obyczaje i w tym samym czasie oburzają się jak ktoś najeżdża na kozojebów i bronią pedałów z piana na ustach.

Ciekawi mnie też kilka innych spraw. Założę się, że grubas jak każdy rasowy lewak nie pracuje w weekedny. A powinien zapie**alać cały tydzień! Przecież niedziela to wymysł tych pie**olonych katoli! Powinien też zapie**alać całe święta Bożego Narodzenia, no bo co to? Taki to on k***a ateistyczny a odpoczywa w dni wyznaczone przez kościół?! Skandal! Aleś się dakannku obraził - do komunii zmusili! To oddaj prezenty jakie wtedy dostałeś! Z procentami! Ale nie! Brać to każda lewacka k***a umie. Nawet jeśli sra tym samym na swoje poglądy.

I tą listę debilizmów, zakłamania i obłudy można ciągnąć i ciągnąć.

Ja sam mam na was wyj***ne. Tak samo jak na czarnych w sutannach, burkach czy innych szmatach. Wojujący ateiści pokroju grubasa to takie same ścierwa jak wojujący katole, kozojeby itd. co zresztą grubas potwierdził tekstem o ministrantach. Chcieli sobie być ministrantami? To sobie zostali! ch*j ci do tego spaślaku ... a szansę na to, że stracili dziewictwo z księdzem mieli taką samą, jak Ty parówo na stracenie ze swoim starym.

Dlatego mam dla Dakanna i jego miłośników dobrą radę - pie**olnijcie się czymś ciężkim w pusty łeb. Jesteście w równym stopniu, jeśli nie bardziej, żałośni jak baby spod krzyża, a obłudą to spokojnie kościołowi dorównujecie. Jesteście drugą stroną tej samej monety. Monety totalnego debilizmu.



Zluzuj poślady chłopcze. Flagę na 11.11 już wyprasowałeś?