18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Perpetum Mobile

milanist23 • 2011-11-15, 05:59
Ot takie ciekawostki z elektromagnesami i magnesami.


tomkararek

2011-11-18, 06:05
pokrecilo powirowalo i ????

Ant1984

2011-11-18, 12:43
androgenius napisał/a:

@up Perpetuum mobile musiałoby być układem energetycznie zamkniętym, to znaczy takim, z którego energia nie mogłaby być w żaden sposób wypromieniowywana. Poza tym koncept zakłada chyba "uruchomienie" go bez wkładu energetycznego, nie można włożyć pracy w jego zastartowanie, ale tego nie jestem pewien na stopro.Musiałby to być na pewno układ bezstratny. Jedynym takim układem, z którego energia nie ma ujścia zdaje się być wszechświat jako całość, w innym przypadku energia zawsze będzie gdzieś wytracana, czy to na skutek tarcia, utraty sprężystości. Poza tym, perpetuum mobile musi działać w nieskończoność a jedynym sposobem,żeby zweryfikować czy działa w nieskończoność jest obserwowanie go przez nieskończenie długi czas :) Jeśli chodzi o układy bezstratne to dobrym przykładem jest światłowód, gdzie na skutek całkowitego odbicia wewnętrznego odpada problem utraty światła, jednak,żeby światłowód działał musi mieć źródło energii w postaci światła, inaczej ch*j dupa.



Tak, bawcie się dalej w poprawność określeń, czy coś można nazwać perpetuum mobile, czy nie, a inni zaczną budować samochody, w które nie trzeba wlewać nawet wody, nic - po prostu będzie jeździć. Zresztą nie tylko auta - to niesie ze sobą nieograniczone możliwości.
Ponadto mało ważne jest, czy coś pasuje do regułki. To nie regułka jest najważniejsza! Nieważne, czy jest to układ zamknięty (że ma dać tylko tyle energii, ile się "włożyło"), czy że trzeba to za pomocą czegoś uruchomić. Ważne, że jak to uruchomisz, to to urządzenie będzie samo zapie**alać! A jak jeszcze da energię potrzebną do "samozasilenia", plus nadwyżkę, to kuuurwa...

Ryuk

2011-11-18, 18:02
Lepiej mi fachowcy powiedzcie co to za pioseneczka przygrywa :) Odprężająca strasznie jest ;)

edge

2011-11-19, 08:40
jamci napisał/a:

można źródło filmu?



Internet.

kapi145

2011-11-19, 15:48
androgenius napisał/a:

Jeśli chodzi o układy bezstratne to dobrym przykładem jest światłowód, gdzie na skutek całkowitego odbicia wewnętrznego odpada problem utraty światła, jednak,żeby światłowód działał musi mieć źródło energii w postaci światła, inaczej ch*j dupa.



Ja bym tu bardziej podał za przykład nadciekłość bądź nadprzewodnictwo. Dzięki nadciekłości można np. 1 rurociągiem pompować równocześnie bez odizolowania ciekły hel w 2 strony naraz, tarcie nie istnieje, tak więc opory są zerowe, nie ma strat, nadprzewodnictwo to sytuacja podobna, z tym że elektrony w przewodzie płyną bez oporów. Minusem tego rozwiązania są wymagane ekstremalnie niskie temperatury żeby tak się stało :P


Warto wsiąść pod uwagę to, że magnesy nie działają w nieskończoność, po pewnym czasie domeny magnetyczne znowu układają się chaotycznie i magnes staje się zwykłym niemagnetycznym materiałem, koszt (materiałów + en. potrzebnej do namagnesowania) wyprodukowania ich przewyższa ilość energii jaka (domniemanie) jest przez nie wytwarzana, tak więc nie jest to perpetuum mobile 1 ani nawet 2 stopnia.


Dziekuje dobranoc :mrgreen: