18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pawiany wychowujące psy

gi...........on • 2012-08-10, 17:08
Stado pawianów żyjące przy wysypisku śmieci dzieli teren z dzikimi psami. Na filmie przestawiono ciekawą "symbiozę" - pawiany porywają szczeniaki psów i wychowują je u siebie w stadzie (jak zwierzęta "domowe").

Korzyść po obu stronach - psy mają większą grupę i nie muszą walczyć o pożywienie, a w zamian broną stada i warują w nocy.

Dla wrażliwych - w scenie w której szczeniak skomle, nie jest on katowany przez pawiana, tylko prawdopodobnie jest to wymuszenie na nim zaakceptowania hierarchii.


Orissa

2012-08-13, 10:31
Pawiany najęły psy do ochrony przed Łasicem

pawelwmd

2012-08-13, 11:08
Jeśli to nie jest katowanie psa, tylko wymuszanie hierarchii, to pozdrawiam serdecznie.

Ciągnięcie szczeniaka za ogon (koniec kręgosłupa, gdzie u psów rozwija się on dostatecznie w około 7 tyg. życia) między kamulcami z ostrymi krawędziami, siadanie na nim i podduszanie, walenie jego głową o ziemię i znów ciągnięcie za ogon do góry... nie jestem aż tak poj***ny, żeby uznać to za wymuszanie akceptacji hierarchii.

lisek94

2012-08-13, 11:56
Słuchaj synku musze Ci o czymś powiedziec. Wiem , że to dla Ciebie może być wielki szok , ale musisz sie o tym dowiedziec... Jesteś adoptowany! ;O

mxmsas

2012-08-13, 13:00
Temu białemu psu nawet obroże kupili.

dymion

2012-08-13, 15:20
kolejny dowód wyższości cywilizacyjnej małp nad "czarnoskórymi" ;)

amre

2012-08-13, 15:43
pawelwmd napisał/a:

Jeśli to nie jest katowanie psa, tylko wymuszanie hierarchii, to pozdrawiam serdecznie.

Ciągnięcie szczeniaka za ogon (koniec kręgosłupa, gdzie u psów rozwija się on dostatecznie w około 7 tyg. życia) między kamulcami z ostrymi krawędziami, siadanie na nim i podduszanie, walenie jego głową o ziemię i znów ciągnięcie za ogon do góry... nie jestem aż tak poj***ny, żeby uznać to za wymuszanie akceptacji hierarchii.



No to szkoda że nie jesteś poj***ny bo byś uznał to za wymuszanie hierarchii. Nie wiesz nic o biologii to się nie wypowiadaj.
Pawiany między sobą też ciągną się za ogony po kamieniach i podduszają żeby ustanowić hierarchię stada. Mało tego! Psy w stadzie mają dokładnie tak samo!
Nie wiem czy wiesz ale w stadzie dzikich psów, w odpowiednim wieku ojciec zaczyna bawić się z każdym młodym osobno. Bawi się coraz ostrzej i brutalniej. Przygryza, poddusza, rzuca o ziemię trzymając za ogon. Jeśli młode nie wytrzyma - umiera. Jedyny sposób żeby przestał to pokazanie pozycji poddańczej - łapy do góry, ogon pod brzuch. Jeśli młode nie pokaże takiej pozycji - jest zabijane. Jak widzisz pawian dał szczeniakowi spokój po chwili. Ojciec szczeniaka by go zagryzł. To jest naturalna selekcja. Nie mądrz się jak nie wiesz o czym mówisz.
Zajebisty filmik. Nie widziałem nigdy tej korelacji mimo, że o niej słyszałem

gi...........on

2012-08-13, 17:18
Ludzie, ja sobie z dupy nie wziąłem tekstów o hierarchii i o traktowaniu psów jako "zwierząt domowych" (ang. pets) - to wszystko mówi lektor. Nie jestem ani biologiem, ani behawiorystą, ani też psem, czy pawianem żyjącym przy wysypisku śmieci, żebym miał stawiać własne wywody :)

EDIT:

Obejrzałem jeszcze raz...

Cytat:

male baboons kidnap puppies


Cytat:

dogs are treated as family pets, while they defend their adopted family from other feral dogs and stand guard at night



O hierarchii rzeczywiście nie ma na filmie - zwracam honor, musiałem przeczytać to gdzieś w necie po pierwszym obejrzeniu, będąc ciekawym co to za zachowanie. Jak znajdę podam link.

kaelem

2012-08-13, 18:39
Te pawiany zakładają im obroże?? :| jaki ch*j?

al...........10

2012-08-13, 18:45
Z gimnazjum pamiętam, że symbioza i protokooperacja to dwie różne rzeczy, bo w symbiozie organizmy różnych gatunków są sobie niezbędne do życia, a w protokooperacji jest im łatwiej, ale mogłyby żyć same. Teraz czytam, że protokooperacja jest rodzajem symbiozy, a ta ścisła koegzystencja zwie się mutualizm. Zmieniło się nazewnictwo czy ja coś poj***łem? Albo miałem jakieś zj***ne książki od biologii...

TheJackal92

2012-09-25, 02:12
pie**olenie o szopenie, ja to i tak bym te wszystkie małpy to gazowni jebnął. Nigdy ich nie lubiłem a pawiany to jedna z największych sk***ieli wk***iających, jakbym miał okazje tak jednego pie**olnąć z kopa to by był mój wymarzony prezent. Po ch*ja psy porywać ;o, nie jestem jakimś biologiem, czy ch*j co się tam zna, ale no k***a a w ogóle co tam będę mówił włochate sk***iele które nawet atakują czasami ludzi.