18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Parady w Niemczech kiedyś i dzisiaj

phrontch • 2019-02-24, 18:10
Takie małe porównanie




Mateck

2019-02-25, 11:07
traf napisał/a:

Hugo Boss projektował dla SS a tak wogóle to mnie cieszy że niemniaszki się staczają,jeszcze tylko niech gospodarczo zaczną padać i mamy jednego odwiecznego wroga mniej na liście



Zdajesz sobie sprawę jak upadek gospodarki niemiec wpłynie na "nasze" państwo? Można to zauważyć już teraz.


Ca...........on

2019-02-25, 11:47
@picek444 Nie wiem, z czego się tak cieszysz, w końcu gdyby powtórzył się wrzesień '39, to zamiast kobiet w grupie gwałconych byłbyś m.in. także Ty :)

burnpiro

2019-02-25, 19:12
traf napisał/a:

i mamy jednego odwiecznego wroga mniej na liście



No to teraz licznik wskazuje cały świat - 1. I tak nieźle jak na nas

mamurra

2019-02-25, 19:34
nowynick napisał/a:

Wydaje Ci się? Przecież połowa (co najmniej) góry SA/SS to byli geje, to fakt historyczny.



To prawda. Prawdą też jest, że Ernst Röhm i koledzy źle skończyli, a nawet przedtem ich skłonności nie były mile widziane. Bo to było już po "zwrocie".

Tymczasem ja pisałem o czasach Rep. Weimarskiej (umownie, przed Hitlerem), kiedy - znowu, jak mi się wydaje - panowało niejakie przyzwolenie dla homo w sferze publicznej. Na tym polegałoby podobieństwo między tamtymi czasami a naszymi, mimo różnicy skali. Jak będzie skala odbicia, nie wiemy, ale ja twierdzę, że proporcjonalna.

niemamskarpet.

2019-02-25, 19:47
mówcie co chcecie ale ja na pewno wolę tych drugich..... ci pierwsi wymordowali prawie cały nasz naród , okradli i zniszczyli cały kraj, zabili większości z was dziadków i pradziadków, łapali dzieci za nogi na ulicy i rozbijali przy rodzicach o ścianę, robili mydło z ludzi oraz paski do swoich gaci z ludzkiej skóry naszych rodaków. A ci teraz to ewentualnie mogą dostać aids a mi to pasuje pozatym też się nie rozmnożą więc z góry są skazani na porażkę

Polineklejes

2019-02-25, 23:34
Taka ciekawostka co do mundurów SS.
"Początkowo SS-mani nosili zwykłe koszule SA. Od 1930 roku zamawiano je u właściciela firmy odzieżowej z Wirtembergii, Hugo Bossa, który wkrótce wstąpił do NSDAP. W roku 1932 dwaj artyści – Karl Diebitsch i Walter Heck – zaprojektowali czarny uniform SS. Zatem, uwaga, wbrew obiegowej opinii to nie Boss był autorem munduru. Projektanci nie należeli też do personelu jego domu mody (bo takowy nie istniał). Boss po prostu te uniformy produkował. Z czasem także przy użyciu pracowników przymusowych, w tym z Polski, którzy po latach skarżyli się między innymi na warunki higieniczne i niedożywienie."

FransFr

2019-02-26, 15:38
traf napisał/a:

Hugo Boss projektował dla SS a tak wogóle to mnie cieszy że niemniaszki się staczają,jeszcze tylko niech gospodarczo zaczną padać i mamy jednego odwiecznego wroga mniej na liście



Bzdura, tak długo jak forma ustrojowa niemieckojęzycznych sąsiadów ma charakter republikański, bądź na wzór cesarsko-elektorski z przed wojny 30 letniej, tak długo Niemcy są najlepszym partnerem z racji spokoju na granicy.
Zauważ że upadek RON był silnie skorelowany z upadkiem tradycyjnej formuły konfederacyjnej Świętego Cesarstwa Rzymskiego na wskutek przegranej stronnictwa Ligi katolickej we wspomnianej wyżej wojnie, co też osłabiło autorytet i tak już słabego cesarza na rzecz elektorów którzy uzyskali prawo do prowadzenia własnej polityki zagranicznej bez pośrednictwa cesarza (patrz brandenburgia).
A co by dużo nie mówić, pomimo pewnych animozji kilku cesarzy domu Habsburgów w stosunku do RON to od początku panowania Zygmunta III Wazy byli faktycznie jedynymi, rzeczywistymi polskimi sojusznikami, chłodno kalukulującymi ale jedynymi.

an...........se

2019-02-26, 15:53
HAL9000/2 napisał/a:

co by nie mówić o ówczesnych niemcach, przepraszam faszystach to k***a mundury mieli piękne...



Czy Ty jesteś poważny? Jakich faszystów? W Niemczech byli NAZIŚCI, a we Włoszech FASZYŚCI. To dwie odmienne ideologie, a współcześnie każdy ich używa naprzemiennie, jak gumowych ku*asów.

niemamskarpet.

2019-02-26, 20:44
a wiecie jaka firma robiła instalacje gazowe w Auschwitz ??? Siemens :ciasteczkowy:

a poniżej Przez większość stulecia wmawiano nam, że II wojna światowa (1939-1945) została wywołana przez Adolfa Hitlera i jego nazistów. Fakty dowodzą, że była ona wywołana przez potężny kartel chemiczno naftowy i farmaceutyczny dla objęcia kontrolą miliardowych rynków dla towarów, które można było opatentować. Także I wojna światowa (1914-1918) była próbą podbicia świata przez korporacyjne interesy. Wspierały ją trzy koncerny niemieckie: Bayer, BASF i Hoechst. Te firmy kontrolowały ponad tysiąc patentów na świecie. W 1925 roku utworzyły one razem kartel IG Farben.

Polacy nie mogą nie pamiętać działalności IG Farben bo miała ona także miejsce na terenie Polski. Ten potężny kartel za miliard marek wybudował w Oświęcimiu na 24 km2 największy w tym czasie przemysłowy kompleks chemiczny na świecie. Miał on produkować syntetyczny kauczuk, benzynę i inne związki chemiczne potrzebne do podboju Rosji

(http://www.relay-of –life.org/pl/introduction/index.html).



W pobliżu wybudowano obóz koncentracyjny. Stał się on największym na świecie obozem niewolniczej pracy i równocześnie obozem zagłady. Prowadzono tam śmiertelne eksperymenty medyczne z wykorzystaniem patentowanych leków firmy Bayer i Hoechst oraz innych należących do IG Farben. Te nie rzadko śmiertelnedoświadczenia przeprowadzali nie tylko lekarze SS, ale i lekarze wymienionych wyżej koncernów.Prowadzono je na tysiącach więźniów, z których większość została zabita. Gazem produkowanym przez firmą Degesch, podległą IG Farben, cyklon B zamordowano w Auschwitz milion ludzi. (www.profit-over-life.org)