18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Paradoks wszystkowiedzącego

józekdeluxe • 2014-05-25, 14:19
Dzisiaj rano po jakiejś rozmowie moja żona zarzuciła mi, że jak zwykle wszystko wiem lepiej. Odparłem, że nie wiem jak jej odpowiedzieć na ten zarzut. Jeśli przyznam jej rację, to wyjdę na jeszcze bardziej zadufanego w sobie buca. A jeśli zaprzeczę, to wyjdzie na to, że znowu wszystko wiem lepiej.

Obawiam się, że przez jej zrzędzenie powstał jakiś nowy paradoks filozoficzny. :ok***a:

Wiem, że to nie sadystyczne, ale nie mam konta na kwejku. Najwyżej ususzcie to w ch*j.

szopenfeldziarz

2014-05-25, 14:26
józekdeluxe napisał/a:

ususzcie to w ch*j.


McMenel

2014-05-25, 15:04
Nie powstał. Nie ma istoty wszystko wiedzącej. Jest to niemożliwe z logicznego punktu widzenia. Nie możesz wiedzieć czegoś co inna istota obdarzona wolną wolą zrobi w przyszłości więc niemożliwe jest posiadanie wiedzy na temat wszystkiego.

_R...........s_

2014-05-25, 15:26
Dlaczego paradoksu? Po prostu będziesz miał raz więcej racje, co nie czyni cię wszechwiedzącym. O ile nie zakładasz wstępnie że za każdym innym razem miałeś zawsze racje, nie ma tu paradoksu.

@up
Nasze działania, zachowanie i reakcje zależą od naszych wcześniejszych doznań, przeżyć, preferencji, uwarunkowań genetycznych, od sytuacji, kontekstu, stanu fizycznego, stanu biologicznego mózgu i może jeszcze od paru czynników. Oznacza to tyle, że jesteśmy w stanie przewidzieć z tym lepszym prawdopodobieństwem zachowanie, im lepiej znamy daną osobę i sytuacje. W hipotetycznym przypadku gdy znamy w pełni osobę i sytuacje jesteśmy w stanie w pełni przewidzieć działanie jednostki i wolna wola nie ma tu nic do rzeczy. Jest ona taką samą bajką jak dusza, albo opinia że człowiek to nie zwierze.

cfaniack

2014-05-25, 15:46
dobra to sie juz zwierzyles, tego tego, a teraz zdjecie jej cyckow poprosze

McMenel

2014-05-25, 16:00
RottenFetus napisał/a:

Dlaczego paradoksu? Po prostu będziesz miał raz więcej racje, co nie czyni cię wszechwiedzącym. O ile nie zakładasz wstępnie że za każdym innym razem miałeś zawsze racje, nie ma tu paradoksu.

@up
Nasze działania, zachowanie i reakcje zależą od naszych wcześniejszych doznań, przeżyć, preferencji, uwarunkowań genetycznych, od sytuacji, kontekstu, stanu fizycznego, stanu biologicznego mózgu i może jeszcze od paru czynników. Oznacza to tyle, że jesteśmy w stanie przewidzieć z tym lepszym prawdopodobieństwem zachowanie, im lepiej znamy daną osobę i sytuacje. W hipotetycznym przypadku gdy znamy w pełni osobę i sytuacje jesteśmy w stanie w pełni przewidzieć działanie jednostki i wolna wola nie ma tu nic do rzeczy. Jest ona taką samą bajką jak dusza, albo opinia że człowiek to nie zwierze.


Przewidywanie z dużym prawdopodobieństwem jest czymś diametralnie innym od wiedzy. Wszech wiedza to nie przewidywanie tylko coś co gwarantuje 100% pewność zajścia danego zjawiska. Dlatego powstała hipoteza mulitwersum które zawiera nieskończoną ilość możliwych do zajścia wydarzeń.

skysky

2014-05-25, 16:02
Facet zawsze jest zawsze górą, nic z tym nie zrobisz.

tds1974

2014-05-25, 16:12
Z kobitami jest tak, że zwykle facet jest do tzw. zdobycia. Jak już go "zdobędą", usidlą, ogarną, to przestają szanować, dlatego trza je trzymać na tzw. krótki dystans. Co jakiś czas zaskakiwać na maksa.
No i porządnie r*chać, bo odejdą ;)

Kielo88

2014-05-25, 19:44
McMenel napisał/a:

Nie powstał. Nie ma istoty wszystko wiedzącej. Jest to niemożliwe z logicznego punktu widzenia. Nie możesz wiedzieć czegoś co inna istota obdarzona wolną wolą zrobi w przyszłości więc niemożliwe jest posiadanie wiedzy na temat wszystkiego.



Jesteś w błędzie, bo ch*j wie. :amused:

rantanplan

2014-05-25, 20:11
To taka wersja light paradoksu kłamcy. Bo paradoks pojawia się jedynie przy odpowiedzi przeczącej.

rysiek0

2014-05-25, 20:25
k***a, ale dużo ofilozofffuffff mamy na sadistic :D

boberm

2014-05-25, 21:32
Wszystkiego wiedzieć nie możesz, ale jeśli masz naprawdę tępą żonę, to nie widzę problemu, byś miał zawsze racje w kłótni z nią.

ulifont

2014-05-25, 22:09
wy z nim jeszcze dyskutujecie?

bizzy

2014-05-25, 22:28
przeczytalem tlyko pierwszy komentarz mcmenelai powiem: sp***alaj