18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Palcem malowane

calasty • 2012-01-06, 15:47
Malowanie na szkle w trochę inny sposób


Ty...........ta

2012-01-06, 19:04
@dth

No jak ktoś robi jakieś dzieło powiedzmy przez 2 min to nie oznacza ze jest totalnie do dupy . Słyszałem o jakimś artyście który jebnął czarną kropkę na wielkiej kartce i ta kropka poszła za iles tam tysięcy dolarów , a dostał tyle hajsu tylko dlatego bo nazwał to sztuką "nowoczesną" czy tam "alternatywną" (nie znam się i tyle)

dth

2012-01-06, 19:11
dth napisał/a:

a przynajmniej tworzył, bo dzisiaj artysta nazywaja kolesia ktory nasra na stol...


Ja mówię o ARTYSTACH, a nie dzisiejszych niby artystach. Sztuka nowoczesna, to czyste gówno w większości przypadków(nie mówię, że we wszystkich, bo to nieprawda). Kiedyś trzeba było mieć talent by być artystą, dzisiaj wystarczy, że odwrócisz pomnik Maryi twarzą do ściany i jesteś wielkim artystą... och jakie to obrazoburcze, och jakie wspaniałe. k***a, w dupach się poprzewracało. Jakby mi na interpretacjach zależało, to bym sobie wiersze poczytał, a nie oglądał obrazy czy rzeźby.

Miranda

2012-01-06, 19:21
dth czyli wg ciebie artystą jest tylko ktoś kto wykonuje swoje dzieło w ch*j długo, bo taki, który ma skilla i potrafi w kilka sekund zmaterializować to, co sobie przed chwilą zwizualizował to jest cieciem? o.O

A "obrazki" śliczne, sama kupiłabym jeden.

dth

2012-01-06, 19:30
@Miranda
To jest Twoja nadinterpretacja moich słów. Założę się, że każdy z nas byłby w stanie zrobić coś takiego, gdyby poświęcił chwilę czasu na naukę. Podejrzewam, że parę dni by wystarczyło by w ciągu 20 min wykonać takie coś jak ten koleś, a każdy następny dzień wpływałby na prędkość wykonania. Zauważ, że to jest parę ruchów, te same efekty: wodospad, ptaszek, niebo, ziemia. To jest rzemieślnictwo, nie sztuka. Poproś kolesia by namalował Ci w formacie a2 dowolny krajobraz, założę się, że się zawiedziesz. Może i ładnie wygląda, ale moje biurko też ładnie wygląda a sztuką nie jest. Mój monitor ładnie wygląda, a sztuką nie jest. Rozumiesz? : P Nie wszystko co ładne jest sztuką. Widziałem wiele pocztówek, które były na serio piękne, a jakoś nigdy mnie nie ciągnęło by je sztuką nazywać. Coś co jest produkowane masowo nie może być określane jako sztuka, bo to przeczy samej idei.

Może spróbuje inaczej: koleś w ciągu godziny byłby w stanie wytworzyć Ci 60 prawie identycznych "dzieł". Jeśli powiesz mi, że to dalej sztuka, to już nie wiem jak do Ciebie przemówić. Najlepiej przejdź się do jakiejś fabryki i popatrz jak się buduje silniki. To jest większa sztuka niż to co ten koleś odpie**ala. Fakt, skilla ma, temu nie przeczę, ale to nie jest sztuka.

jasiekn

2012-01-06, 19:43
dth napisał/a:

Podejrzewam, że parę dni by wystarczyło by w ciągu 20 min wykonać takie coś jak ten koleś, a każdy następny dzień wpływałby na prędkość wykonania.



Dawaj k***a, jak za 'parę dni' zrobisz coś takiego to osobiście skrzynkę browara Ci wyślę, ale wiadomo, że k***a nie zrobisz, tylko tak pie**olisz, żeby wyjść na j***nego eksperta 'sztuki'.

dth

2012-01-06, 19:45
kiedyś będę miał czas, pieniądze i chęci to może spróbuje, póki co tego nie posiadam więc trudno : P do tej pory możesz mnie uznawać za pseudo eksperta sztuki, ale zapytaj pierwszą lepszą osobę, która zajmuje się sztuką(nawet tą nowoczesną) a odpowie Ci to samo co ja.

btw. więcej bym na farby do nauki wydał i to szkło całe niż bym zyskał na Twojej skrzynce browara : P pomijam stracony czas, żeby udowodnić komuś, że mam rację ; )

Edit: A... i nic nie stoi na przeszkodzie żebyś sam spróbował.

LadyCarminqa

2012-01-06, 21:26
Sztuka to całkiem względne pojęcie jest.
Nawet grzebienie z jakimiś tam wzorkami, z okresu chyba bizancjum? nie pamiętam za dobrze, mogły być produkowane masowo, a teraz są dziełami sztuki..
Koleś ładnie, sprawnie maluje obrazki. Ma wyczucie koloru, a to nie jest takie proste do wyuczenia. Prawda, ze jak się uprzeć to wszystkiego człowiek się nauczy, ale trzeba mieć artyzm we krwi, żeby w ogóle zacząć ćwiczenia. W końcu więcej by zarobił ucząc się czegoś bardziej pożytecznego...
Co do "sztuki" nowoczesnej, to jest to dla mnie całkowite nieporozumienie opierające się na "wszyscy mówią, że to faajne, taż będę fajny i będę twierdził, że to niesamowite dzieła są..."
Po prostu trafił cwany na grupkę kretynów i samo poszło...

seven

2012-01-06, 21:49
Robster napisał/a:

A "wielcy artyści" dostają miliony dolarów za postawienie starego krzesła, obok upie**olonej miski lub nasranie farbą na płótno. Ludzie są popie**oleni.


Ci artyści nie dostają milionów, bo de facto stają się sławni dopiero po swojej śmierci :P

Cytat:

Może i ładnie wygląda, ale moje biurko też ładnie wygląda a sztuką nie jest. Mój monitor ładnie wygląda, a sztuką nie jest.



A ty nie pie**ol bo masz ch*jowe biurko i ch*jowy monitor.

zbronkoo napisał/a:

@seven ----> http://pl.wikipedia.org/wiki/Fotografika

to ma.



Dzięki za tipa djud, ale dalej nie wiem co ma grafik do aparatu.

Hrabia Drapula

2012-01-06, 23:03
@dth
czyli jak by robił ten obrazek 2 tygodnie to by była sztuka?
dla mnie jest to większą sztuką jak obrazy jakiś pojębów co pędzlem chlapią z 2m różnymi kolorami i idzie to za 1 milion dolarów

tak mi się nasuwa na myśl reklama skody co facet z babeczką powiesili ciuchy na wieszaku,a głupole się zachwycają

Lady Sasa

2012-01-07, 00:42
jasiekn napisał/a:



Dawaj k***a, jak za 'parę dni' zrobisz coś takiego to osobiście skrzynkę browara Ci wyślę, ale wiadomo, że k***a nie zrobisz, tylko tak pie**olisz, żeby wyjść na j***nego eksperta 'sztuki'.



.... Ja się podejmę, jeśli zamiast skrzynki piwska wyślesz mi parę zupek z Biedronki.

Też uważam, że to jest coś, co da się w miarę szybko opanować i produkować masowo. I że nie jest to "wielka sztuka".

dth

2012-01-07, 01:00
@Hrabia Drapula
Przeczytaj moje posty jeszcze raz. Na Twoje pytanie już odpowiedziałem, na porównanie do machnięcia dwa razy pędzlem też. A motyw z babka i zachwycaniem się byle czym jest całkiem interesujący.

No i cena zeszła w dół, teraz bitwa toczy się o przekonanie i zupki, a nie browary ^^'

RmX

2012-01-07, 01:12
Artyści...

W maju 1961 roku Manzoni zapakował swoje odchody do puszek i była opatrzona etykietą z nazwą Gówno artysty (w języku włoskim, angielskim, francuskim i niemieckim). Manzoni sprzedał je za cenę ich wagi w złocie. Ich obecną wartość można wycenić na ok. 30 500 euro

zibilp

2012-01-07, 01:39
mistrz 'palcowy'.. na bank

jasiekn

2012-01-07, 04:00
@dth
Nigdzie nie napisałem, że uznaję to za sztukę, niezależnie co to miałoby znaczyć, ale ty pewnie po ASP, więc nie ma co dyskutować.