18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pajac z TVN o DŁUGU PUBLICZNYM

Czapleusz • 2014-01-27, 13:06
Kolejny film użytkownika podziemnaTV, tym razem o mediach i bzdurach, którymi nas karmią.


ogarnij133

2014-01-27, 15:34
TYLKO 30 tysiecy subskrybcji + _+

G_Owczar_D

2014-01-27, 15:37
Wkrotce na tym panu moze zostac popelnione samobojstwo

LucaBrasi

2014-01-27, 15:58
Pater patriae napisał/a:



1. Jakbyś obejrzał, to byś wiedział, że nie tylko o artykule była mowa, ale także podstawach ekonomii.

2. Papier niestety wszystko przyjmie, jednak potem inni "geniusze" to będą czytać i w to uwierzą, bo przecież ktoś tak napisał na bądź co bądź dużym i niby "wiarygodnym" serwisie informacyjnym.

3. Dlatego albo powinna być jakaś "cenzura prewencyjna" (w przypadku artykułów specjalistycznych, nie publicystycznych) i demokracja, albo monarchia, czy też rządy autorytarne i wtedy wolność słowa, bo może i debile uwierzą, ale co z tego, skoro i tak nie mają wpływu na rządy.



Oglądałem ten i kilka innych. Generalnie inicjatywa na plus bo gada z sensem i bardzo dobrze, że piętnuje bzdury pojawiające się w mediach. Chętnie zobaczyłbym jego konfrontację z kolesiem od artykułu.

Teraz się delikatnie przypie**olę :D

Mam wrażenie, że na pojedynczych zdaniach buduje całościowy obraz odbiorcy idioty, tak jak w odcinku, w którym przczepił się do jednego zdania Korwina o krzesłach i pkb, i wyjaśnia wszystko w tonie jakby objawiał jakieś niesamowite prawdy.
Momentami robi z tego trochę program dla dzieci.

Do tego ten klimat walki z mainstreamem, rządem, spiskiem i propagandą, normalnie zaciekły i heroiczny bój o wolność pod nazwą "PodziemnaTV". Normalnie ruch oporu jak podczas wojny.
Mam odruch wymiotny jak coś takiego widzę.


Podsumowując. Treść na plus, realizacja do poprawy.

Byłoby zajebiście gdyby zrobił to w stylu adbustera i czy scifun. Obnażanie ekonomicznych bzdur, stereotypów. Mądra gadka i podstawy ekonomi w przyjemnej formie ciekawego bloga na YT. Ogromna liczba odbiorców w szczególności młodych. Nakładłby trochę do głów nieogarniającym. Tematów są tysiące.

Gościu ma wiedzę i mówi sensownie ale liczy się też forma w jakiej to przekazuje. Stojąc na baczność w gajerku na tle białej ściany i mówiąc niby spokojnie ale z wyczuwalnym bólem dupy trochę się marnuje.


Pozdawiam 8-)

Wuk

2014-01-27, 16:22
co za debil. -_- Nie robi się programu w oparciu o artykuł, który był robiony na podstawie analizy do której ktoś dostarczył dane. To już CZWARTA woda po kisielu. Taki program jest tak samo wiarygodny jak raport o zdrowiu psychicznym Krystyny Pawłowicz. Ludzie błagam Was... później mówicie że media nie są wiarygodne.

So...........ar

2014-01-27, 16:29
A ja powiem tak, z tym długiem to prawda jest jak zwykle po środku. Jak mnie to wkur*ia, że nie ma nikogo kto rzetelnie podejdzie do sprawy. Nie chcę mi się teraz odwoływać do literatury, historii itd. Ale powiem tylko tyle - w tym videoblogu jest tyle samo ściemy co w artykule TVN'u. Choćby stwierdzenie, że zapadalność obligacji ma związek z tym, które pokolenie będzie je spłacać.

Zaciągając dług chce się więcej inwestować w gospodarkę, napędzać ją, więcej z niej wyciągać kabony i liczyć, że dzięki temu uda się spłacić dług i jeszcze coś zostanie, a w najgorszym wypadku trwać w tym błędnym kole aż gospodarka się przegrzeje. I co wobec tego mają zrobić ci biedni politycy? Zacząć zaciskać pasa i obniżać poziom długu i zostać zmiażdżeni przez społeczne niezadowolenie z "bidy"? Czy raczej tego nie robić i być krytykowanym przez grupkę dziennikarzy i polityków? Bo ludzie to odpowiadają: "Panie co mnie ten dług, toć łoni go zacięgneli to łoni go bedo spłacać".

I się dziwicie, że jest jak jest. Pozdrawiam Sadole ;]

cyslaw

2014-01-27, 16:57
@SowerOfFear
Szczególnie drogie wina, cygara, fotele, stadiony na Euro (parę miechów podniety i już nikt nie pamięta, a opłacać trzeba), prywatne wycieczki samolotem co tydzień dla tuska, Amber Gold, toalety publiczne za 5 mln(!) złotych i multum innych rzeczy są świetnymi sposobami na inwestycję w gospodarkę. Dobrze napisałeś, długi zaciąga się na inwestycje w gospodarkę, a u nas nie dość, że wszystko jest systematycznie wyprzedawane to na dodatek jesteśmy w takim stadium, że na spłatę długów zaciągamy kolejne. Oj biedni ci politycy, tak bardzo szkalowani przez społeczeństwo, a przecież oni chcą dobrze. Jak bym widział, że z tych pieniędzy buduje się zajebiste, rentowne fabryki, inwestuje w nowe technologie, polskie firmy to z chęcią dołożyłbym się do spłaty tego długu.

Autor

2014-01-27, 19:03
@SowerOfFear

Przeczytaj to co napisałeś, obejrzyj jeszcze raz materiał, przeczytaj to co napisałeś i napisz jeszcze raz.

TRQPL

2014-01-28, 08:09
SowerOfFear, kolezance z tefałenu już dziękujemy