18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Otoczyli murem cyganów ;)

mhrocznakaszana • 2013-02-28, 14:32


Organizacje praw człowieka w Europie oskarżają 33-letniego burmistrza Catalin Chereches że jest rasistą. Wykształcony na wiedeńskiej uczelni ekonomista twierdzi, że otoczenie murem tylko poprawiło warunki życiowe Romów.

Chereches nie przejmuje się oskarżeniami o rasistowskie rozwiązania. Zamknięcie setek romskich rodzin w de facto gettcie przysporzyło mu ogromną popularność wśród wyborców i zapewniło polityczne poparcie.

Część rodzin romskich została przeniesiona do rozpadających się bloków z wielkiej płyty, dla burmistrza to "oznaka postępu w drodze do społecznej emancypacji".



Postawienie wokół osiedla betonowego muru blisko 2-metrowej wysokości miało, jak twierdzi burmistrz, ochronić dzieci romskie przed wybieganiem na ulicę w czasie zabawy.

W Europie żyje dziś między 10, a 12 milionów Romów. To jedna z największych mniejszości etnicznych kontynentu.

Materiał z klik

Kluska

2013-02-28, 16:43
romowie powiedzą cokolwiek byle im dać kasiorę, a politycy obiecają cokolwiek za głosy... koło się zamyka. a Ty pracuj, bo trzeba dać zapomogę biednej rodzinie romskiej.

icac

2013-02-28, 16:47
silverrose napisał/a:

Mur już jest, teraz tylko wodą zalać :D




Pojebao? A co później z tą wodą zrobisz? 1mg cyganinowodoru jest groźniejszy od beczki cyjanku. Środowisko tylko skazisz. Lepiej to betonem w ch*j zalać.

Aspiryna92

2013-02-28, 16:49
dobrze im tak. powinni zrobić tak w każdym kraju. tylko żeby mur był wyższy i bez żadnych bram ani przejść. niech zdechną w środku...

DarkBolo

2013-02-28, 16:51
Wreszcie ktoś się zabrał za tych brudasów.
Najlepiej by było wysłać ich na Madagaskar, tak jak niegdyś planował uczynić Hitler z żydami.

Yanek43

2013-02-28, 16:58
Przepraszam bardzo, dlaczego ktoś ma im "dać" mieszkanie? Ja na swoje będę musiał zapie**alać przez całe życie, a jakiś brudas tylko dlatego że żyje ma dostać je za darmo? No k***a tej, bez przesady.

miszcz310

2013-02-28, 17:02
Ja tylko jednej rzeczy nie rozumiem. Typ działa na rzecz swojej społeczności, mam poparcie w niej. Znaczy, że według demokracji jest bardzo dobrym urzędnikiem, ale jednak znajdą się k***y z zagranicy i inne badziewie, że jest jakimś drugim hitlerem. Nie rozumiem tego jak tym "organizacjom praw człowieka" tak zależy los sromskich rodzin to niech je sobie sami przygarną do swoich mieszkań, a niech nie krytykują kogoś za jego działania popierane przez lokalną ludność.

Zmorsky

2013-02-28, 17:06
Kashero007 napisał/a:

Sk***ysynom ręce ucinać a nie murem odgradzać.



To nic nie da, nogami zaczna podpie**alac fanty

NaughtyBear

2013-02-28, 17:07
Jako, że żyjemy w czasach gdy nie czyta się książek a dominuje kultura obrazkowa ( obrazek i podpis) czego przykładem może być wiele memów itp. Postanowiłem zbytnio się nie wyrywać i wrzucić parę zdjęć podobnych tematycznie ze śmiesznym i cierpkim humorem.
Ps. Bardzo dobrze zrobili, Cyganie to szkodnicy i zaiste szpecili otoczenie swoim bałaganem itp.

Massdeath

2013-02-28, 17:20
Teraz tylko urządzać wypady jak na safari ;) Samochód i strzelba

majezz

2013-02-28, 17:25
w końcu i ten mur wpie**olą

virdem

2013-02-28, 17:34
mam nadzieje ze z drutem kolczastym

MisioIgliwiec

2013-02-28, 17:45
Dostaną, k***a mieszkania- za darmo! A te czarne ślady na zewnątrz budynków na drugim zdjęciu- słyszałem że cyganie potrafią sobie urządzić ogniska w pokojach.

100PROcentZmC

2013-02-28, 17:45
silverrose napisał/a:

Mur już jest, teraz tylko wodą zalać :D







Nie lepiej najpierw zasypać gruzem a pozniej zalać betonem ? będą chociaż radochę mieli że gruz dostali a tu zdz**ko :amused:

chłop_małorolny

2013-02-28, 17:47
Miejmy nadzieję że niedługo będą likwidować getto.