18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ośrodek kolonijny w Grotnikach - Poltex

Korbawbani • 2013-12-09, 13:24
Opuszczony ośrodek kolonijny w Grotnikach Poltex. Bardzo klimatyczna miejscówka znajdująca się w środku lasku nieopodal cmentarza. Klimatu nadają pozostawione przedmioty w budynku takie jak fartuchy, prace plastyczne i naczynia. Dodatkowy dreszczyk emocji przysporzył nam dość silny wiatr, skrzypiące drzwi i trzaskające okna.






















Zdjęcia zostały zrobione przez grupę:
The Night Walkers - Nocni Penetratorzy
Więcej zdjęć z tej i innych exploracji na stronie facebook:
The Night Walkers UX

Korbawbani

2013-12-10, 16:35
Kolego Viader nikt tu nie podaje adresu, czy jakichkolwiek danych poza nazwą obiektu... jak łebki chcą znaleźć takie miejsce to i tak znajdą. Nie trzyma Cię tu nikt na siłę i nie każe oglądać. Przyjęliśmy Twoją opinię do wiadomości i nie pozostaniemy wobec niej obojętni bo co do jakości zdjęć zgadzamy się, ze nie zawsze wychodzą super, ale to ze względu na porę w jakiej są robione i częsty pośpiech w obawie przed ochroną. Są tacy, których interesują takie zdjęcia i lubią oglądać, czy czytać o takich rzeczach i z różnych powodów sami nie mogę sobie pozwolić na zwiedzanie takich miejsc. To właśnie dla nich udostępniamy materiały z naszych wycieczek.

addic7ed

2013-12-10, 17:11
Lord_Viader napisał/a:

"dzieli się tym? po co? właśnie po to! dla hobby!" - od rozpowszechnienia Internetu wszyscy się muszą dzielić. Potrzebujesz naszej aprobaty? Bez poklasku innych nie masz satysfakcji z tego co robisz?

Urbex stał się zbyt popularny, miejscówki będące tajemnicą i oazą spokoju przez łebków takich jak Wy (jeszcze k***a dane z GPSa dajcie) tracą unikalny klimat przez błyskawiczne postępującą dewastację. Zamiast pochodzić i pozwiedzać to KONIECZNIE trzeba napie**alać fotki na Fejsbuka, żeby znajomi mogli docenić naszą zajebistość...



Ahh widzę, że Lord Viader dał upust swoim emocjom także na mój temat XD Tania to jest Twoja odzież na wagę koneserze fotografii :) Zapraszam Cię na mój wernisaż to wtedy wymienimy się poglądami osobiście. Co do kolegów uskuteczniających nocny urbex im raczej chodzi o samą koncepcję i inicjatywę, co do zdjęć się nie wypowiem bo dla mnie focenie tych miejsc w nocy troszkę mi nie odpowiada ale miał być klimat i jest! Piona eksploratorzy :)

Muscasa

2013-12-10, 17:15
Lord_Viader napisał/a:

użytkownik Addicted spamujący tutaj fociami z opuszczonymi miejscami Bogiem nie jest i często zalatuje tanim artyzmem ale możecie się trochę poduczyć.




najpierw osiągnij w życiu tyle co Addic7ed a dopiero później sie wypowiadaj w temacie fotografii. :ok:

addic7ed

2013-12-10, 17:25
Kolega Lord Viader jest taki UNDERGROUND, że postanowił nikomu nie pokazywać swoich kozackich artystycznych fotek bo są za dobre dla świata :) dlatego wrzuca je do szuflady i przegląda potem w samotności toż to prawdziwy artyzm!

Lord_Viader

2013-12-10, 18:11
Ja nie robię zdjęć maluszki. Nawet aparatu jak chodzę nie biorę. Po co? Urbex to nie zdjęcia, to nie tani lans, to nie prostacki fejsbuk. Ludzie zwietrzyli okazję do nak***iania "klymatycznych" zdjęć (stanę w strudze światła i wyślę głęboki przekaz, blablabla). Śmiech mnie bierze jak czasami ktoś podczepi się do wycieczki i zamiast ciszy słychać tylko trzask aparatu. Na śluby ten syf bierzcie.

W życiu osiągnąłem całkiem sporo i uważam, że mogę podjąć dyskusję na dowolny temat. Kwestię przyklaskiwania i powtarzania tępych frazesów zostawiam Wam.

addic7ed

2013-12-10, 18:35
Lord_Viader napisał/a:

Ja nie robię zdjęć maluszki. Nawet aparatu jak chodzę nie biorę. Po co? Urbex to nie zdjęcia, to nie tani lans, to nie prostacki fejsbuk. Ludzie zwietrzyli okazję do nak***iania "klymatycznych" zdjęć (stanę w strudze światła i wyślę głęboki przekaz, blablabla). Śmiech mnie bierze jak czasami ktoś podczepi się do wycieczki i zamiast ciszy słychać tylko trzask aparatu. Na śluby ten syf bierzcie.

W życiu osiągnąłem całkiem sporo i uważam, że mogę podjąć dyskusję na dowolny temat. Kwestię przyklaskiwania i powtarzania tępych frazesów zostawiam Wam.



Zatem jeśli nie lubisz zdjęć to na co komu Twoja opinia Panie dorosły i dojrzały. Foty są dopełnieniem urbexu , którego zresztą uczyć mnie nie musisz ponieważ gdy zaczynałem to jeszcze się nie nazywało urbexem w PL i tyle :) Dlatego lubię wypady samemu bądź w max 3 osoby kiedy mam opcję klimatu a na obiekcie średnio mogę spędzić 3-4 h i to jest piękne bo oprócz focenia mogę się delektować ciszą, o której mówisz. Znam temat lepiej niż Ci się zdaje kolego. Foty to forma ekspresji, nie każdy urbexuje a wiele osób jest po prostu ciekawa tych miejsc a ja staram się im je pokazać choć w kilku procentach. Są jednak tacy co robią wycieczki urbexowe i spoko ale pozwólmy robić każdemu to co lubi i jak lubi proste :)

Tofel

2013-12-10, 22:46
1 zdjęcie to screen z BF5

Korbawbani

2013-12-10, 23:25
addic7ed napisał/a:



Foty są dopełnieniem urbexu... Foty to forma ekspresji, nie każdy urbexuje a wiele osób jest po prostu ciekawa tych miejsc a ja staram się im je pokazać choć w kilku procentach. Są jednak tacy co robią wycieczki urbexowe i spoko ale pozwólmy robić każdemu to co lubi i jak lubi proste :)



Dokładnie.
Wybraliśmy nocne wyprawy ze względu na niepowtarzalny klimat i chcieliśmy się w jakiś sposób wyróżnić na tle innych exploratorów. Miło nam słyszeć pokrzepiające słowa z Twojej strony Addic7ed i świadczą one o tym, że osoba na prawdę lubiąca temat popiera każdą formę urbexu. Z pierwszego komentarza Lorda_Viadera dało się wydobyć choć odrobinę konstruktywnej krytyki, z której z pewnością skorzystamy... reszta to niestety czysta gorycz i ból d**y :(

addic7ed

2013-12-11, 00:12
Korbawbani napisał/a:



Dokładnie.
Wybraliśmy nocne wyprawy ze względu na niepowtarzalny klimat i chcieliśmy się w jakiś sposób wyróżnić na tle innych exploratorów. Miło nam słyszeć pokrzepiające słowa z Twojej strony Addic7ed i świadczą one o tym, że osoba na prawdę lubiąca temat popiera każdą formę urbexu. Z pierwszego komentarza Lorda_Viadera dało się wydobyć choć odrobinę konstruktywnej krytyki, z której z pewnością skorzystamy... reszta to niestety czysta gorycz i ból d**y :(



Akurat Pana LV często dupa boli a czemu to nie wnikam :) i hejtuje na lewo i prawo bo jest znawcą urbexu/fotografii i fizyki kwantowej :) Róbta swoje i przede wszystkim po swojemu, ważne by było to wasze a resztą się nie przejmować. Byle do przodu i urbexować, każdy klimat urbexu czuje na swój sposób, Jeden się jara włażeniem na kominy, inny dworkami i pałacami a jeszcze inny night urbexem i dobrze bo to środowisko powinno być zróżnicowane :)

kicaj2d4b

2013-12-11, 01:17
Fajny cmentarz i te oświetlenie :D

agnastos

2013-12-12, 11:37
Gwoli ścisłości. Budynek który "spenetrowaliście" do 1995 roku stanowił prywatną szkołę podstawową. Obiekt jest ogromny i składa się z 3 budynków szkoły, kwatery nauczycieli i budynku gospodarczego. Gdybyście pokusili się o dokładny przegląd otoczenia znaleźlibyście podręczniki, prace uczniów (niektóre z ocenami) i nawet nazwy klas na niektórych drzwiach. Tablica którą znaleźliście wisiała na zwieńczeniu bramy wschodniej, którą najprawdopodobniej się włamaliście. Wejście na teren szkoły znajduje się od strony północnej. Teren nie jest opustoszały, bo w dawnym hotelu nauczycielskim mieszkają ludzie. "Poltex" nie istnieje od dobrych 30 lat, był to ośrodek pracowniczy Zakładów Przemysłu Bawełnianego im. Juliana Marchlewskiego „Poltex” w Łodzi. Po ośrodku zostały jedynie fundamenty zarośnięte trawą.
W przyszłości, kiedy coś "penetrujecie" starajcie się przynajmniej zrobić risercz na dany temat. Nie robicie tego dla siebie, skoro publikujecie powyższe zdjęcia. Zatem przydałoby się nie opowiadać bzdur. Pozdrawiam.

sebek230694

2013-12-12, 17:01
Na 7 zdj widać ducha ;) po prawej stronie na tym żółtym świetle sylwetkę polskiego żołnierza .