18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Orla Perć

Sylarr • 2014-01-18, 15:15
Filmik prezentujący/promujący Orlą Perć



Cytat:

Orla Perć to najtrudniejszy i najbardziej niebezpieczny szlak w Tatrach, poprowadzony stokami oraz granią przez przełęcze i szczyty, między przełęczami Zawrat i Krzyżne. Jest to najdłuższy graniowy szlak w Tatrach Wysokich, prowadzący większością długiej wschodniej grani Świnicy. Od czasu otwarcia szlaku w roku 1906, zginęło na nim ponad 120 osób.


bz...........ue

2014-01-18, 15:21
Co to do ch*ja jest perć ? Kto wymyśla te nazwy ?

wujek_jimmy

2014-01-18, 15:22
Szlak dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych turystów. Za dużo matołów się tam przewija, dramat.

Palozz

2014-01-18, 15:47
bziktheblue, Ale Ty jesteś głupi. :homer: Od razu widac, że góry tylko na pocztówce widziałeś. Szlak bardzo fajny, mój szwagier go przeszedł i przyznał, że w paru miejscach naprawdę miał pietra. Piwo!

Spiritus_Sancti

2014-01-18, 16:01
@bziktheblue

Daj wiarę, że to język polski w 100%. PERĆ oznacza strome zejście po góralsku.

Tassadar

2014-01-18, 18:03
Radzę wyłączyć dźwięk przy oglądaniu.

Blezzer

2014-01-18, 19:38
Pięknie, szkoda, że nie mam ani odwagi, ani hajsu, żeby się wybrać w taką eskapadę. :(

bz...........ue

2014-01-18, 19:44
Spiritus_Sancti napisał/a:

@bziktheblue

Daj wiarę, że to język polski w 100%. PERĆ oznacza strome zejście po góralsku.



No i wszystko jasne!

@Palozz

żebyś wiedział, że nigdy w górach nie byłem. Wiem, że jest tam zajebiście tym bardziej, że jestem z zamiłowania fotografem. Jak mi się Mazury znudzą to może wybiorę się kiedyś w góry.

mo...........id

2014-01-18, 19:50
Fajna miejscUFKa do TreningU alpinisTyKi! Kiedys Trenowalem... Do dzisiaj wspominam czUle...

Presty

2014-01-18, 19:50
Blezzer, odwagę znajdziesz, a hajsu duzo nie trzeba, tylko kup/pozycz profi buty :) ))
Uwierz, że nie wygląda tak jak na tym filmiku :)
Do zrobienia :)
A wspomnienia na całe życie zostają :)
Namawiam gorąco!!!

:)

A filmik ch*jowieńki - cięty w montażu co 3 sekundy i ta muza...
Miało dodać w założeniu dynamiki, a wyszła kicha.

Pierwszy z brzegu z jutuba film jest lepszy i pokazuje prawdziwą orlą.
http://www.youtube.com/watch?v=rXqBR3KTFbA
http://www.youtube.com/watch?v=NmfkqRAgzG4

Blezzer

2014-01-18, 19:55
Presty, no to pozostaje jeszcze kwestia doświadczenia w chodzeniu po górach. ;)

Może kiedyś, teraz jestem na poziomie Karkonoszy. :mrgreen:

EdmundKemper

2014-01-18, 22:28
Przeszedłem w tamtym roku ze znajomymi Czerwone Wierchy. Może i nieporównywalne do Orlej Perci, ale zejście po łańcuchach na dużej adrenalinie :)

Marshal

2014-01-18, 23:15
Bylem na Orlej wreszcie w tym roku - super widoki - niektore miejsca rzeczywiscie dosc trudne i debilizm ludzi troche dobijajacy - np. kiedy odpoczywalem sobie na Zawracie, jakies malzenstwo poszlo na orla perc z chyba 10 letnim dzieckiem....

Swoja droga lazlem Kuznice -> niebieskim na Murowaniec , Czarny Staw i Zawrat -> Orla Perc -> zoltym na dol do Wielkiego Stawu Polskiego -> dalej zoltym na Szpiglasowy Wierch -> Morskie Oko i do samochodu na parkingu na dole ;)
Plan byl zeby isc z Kasprowego przez Swinice ale nistety tam zlapala mnie burza i musialem zchodzic na Murowaniec (chociaz jak sie przejasnilo to wlazlem na Koscielec i Karb) - ale to bylo chyba z 2 czy 3 dni wczesniej

anetamineta

2014-01-18, 23:42
up@ ja juz byłem dwa razy,i za każdym razem zaczynam własnie od kasprowego ,swinice .Naprawede jest ciekawie,trzeba juz mieć dobrą głowę i buty ;)