18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Orla Perć

Sylarr • 2014-01-18, 15:15
Filmik prezentujący/promujący Orlą Perć



Cytat:

Orla Perć to najtrudniejszy i najbardziej niebezpieczny szlak w Tatrach, poprowadzony stokami oraz granią przez przełęcze i szczyty, między przełęczami Zawrat i Krzyżne. Jest to najdłuższy graniowy szlak w Tatrach Wysokich, prowadzący większością długiej wschodniej grani Świnicy. Od czasu otwarcia szlaku w roku 1906, zginęło na nim ponad 120 osób.


speed11

2014-01-18, 23:45
Orla Perć najpiękniejszy i najtrudniejszy szlak w Tatrach, kto nie był powinien przejść ,to najpiękniejsza część Polski na której byłem, polecam latem.

fannadil

2014-01-18, 23:46
filmik zabardzo pociety i ta muzyka nie da sie tego ogladac, nie ma piwa

jendró

2014-01-18, 23:49
Cudze chwalicie, swego nie znacie...

Pan_Inżynier

2014-01-18, 23:51
Marshal napisał/a:

jakies malzenstwo poszlo na orla perc z chyba 10 letnim dzieckiem....



Ja mając dziewięć lat wszedłem na Rysy od strony Słowacji (oczywiście szedłem z ojcem), swój plecak z kanapkami, wodą, obowiązkowo czekolada. Co prawda Orla jest szlakime trudniejszym od Rys (Rysów?), ale mimo wszystko asfalt na Morskie oko to nie jest. Przede wszystkim rozsądek, wiek jest mniej ważny. Pozdrawiam wszystkich kochających Góry.

kamaz

2014-01-18, 23:51
na świnice wszedłem w sandałach krótkich spodenkach i koszulce, ze dwa razy mi się noga pośliznęła, a ludzie w jakiś cholera wie butach jechali czasem na dupie. jednak sandał to sandał dopasuje się do każdej powierzchni :D

mareczkos

2014-01-18, 23:58
Byłem, widziałem, polecam. Jedna z nielicznych rzeczy którą mogę się pochwalić.

Vreal

2014-01-19, 00:08
Orla wymiata, ale jakby komuś było mało wrażeń a nie wybierał się w Alpy to polecam zdobycie Mięgusza (Mięguszowiecki Szczyt Wielki). Droga normalnie to Morksiego Oka, potem do Czarnego Stawu i odbijamy w prawo, a potem to już na czuja, ponieważ na szczy nie prowadzi żaden szlak turystyczny. Słyszałem że tam jest szlak "Toprowski", ale nie wiem ile w tym prawdy. Jest trudniej niż na Orlej, całkowity brak ułatwień, za to droga krótsza, a po zdobyciu możemy się pochwalić drugim najwyższym szczytem Polski :D

Seboolek

2014-01-19, 00:14
Przeszedłem go. Z resztą ja często chodziłem po Tatrach gdy mieszkałem w Krakowie. Zwykle urlop tam spędzałem a trasy zaczynałem od Schroniska Harcerskiego "Głodówka" i stamtąd ruszałem w kierunku morskiego oka i na wszystkie szlaki. Polecam bo widoki są wspaniałe i jak ktoś chce poczuć jak to jest gdy jesteś na szczycie góry, świeci słońce a po chwili robi się szaro i zimno bo przechodzi chmura przez szczyt to na prawdę warto.

Tu macie mój film jak wchodziłem na Szpiglasowy Wierch. Bardzo łatwy szlak. Pokazał bym coś innego ale znaleźć nie mogę.


squ87

2014-01-19, 00:20
Byłem w 2009, cudowny szlak. Polecam. Są momenty, że się można przestraszyć ale po za tym super. A widok na dolinę pięciu stawów ekstra. w tym roku jadę ruszyć w górę... na Rysy.

wujek1

2014-01-19, 00:25
polecam, dla takich niedzielnych dreptaczy jak ja to naprawdę hardkor (wtedy miałem ze 12 lat), wrażenia niesamowite, ale tylko dla dorosłych i osób silniejszych fizycznie i psychicznie i gdy jest dobra pogoda, inaczej może być naprawdę krucho, spadając zdąży sie jakiegoś fajnego sucharka opowiedzieć
a co do Świnicy to kiedyś spotkałem dziewczynę w górach, która opowiadała jak poszła tam w środku lata, pogoda fajna, a tu nagle w ciągu pół godzinki nie wiadomo skąd zerwała się burza, ze śniegiem i innymi fajnymi atrakcjami i cytacik: "przytuliłam sie do jakiejś skały, a ciepło to mi było jak sikałam w spodnie" xD
aha, byłbym zapomniał, krąży stara góralska legenda, według której bongman montował drabinkę na Orlej, ale to tylko najstarsi górale ją pamiętają
j***ć tunezje egipy tajlandie i kanary, wybierzcie się wczesną jesienią połazić po Tatrach, spać w schroniskach, a nie gdzieś w hotelach w tym zj***nym zakopcu, naprawdę warto

DariuszX

2014-01-19, 00:28
Widząc takie miejsca można się zakochać w górach i to dosłownie.

pheterh001

2014-01-19, 00:29
Byłem, polecam każdemu, kto ma jakieś pojęcie o górach. Szczególnie wejście na Granaty. A najlepiej to zrobić trasę z Kuźnic przez Kasprowy i rura na Zawrat i dalej.
A swoją drogą - drabinka na Koziej jest przereklamowana - są momenty w ch*j trudniejsze. Szkoda by było, jakby zrobili via-feratkę (ponoć są plany).

kooondzik

2014-01-19, 01:30
Za Orlą Perć zawsze piwo!! Polecam tą trasę!

Kritaczi

2014-01-19, 01:47
Piękne Polskie tatry, polecam wszystkim którzy tam nie byli, łap browar