18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Orla Perć

Tegiesman • 2013-07-21, 23:24
Orla Perć, najbardziej niebezpieczny szlak w Tatrach Wysokich. Pochłonął ponad 100 istnień.





Nie ma harda (tym razem na szczęście) ale może kogoś zainteresuje.
Szacunek za siłę i odwagę.
No bo po prawdzie który sadol... a zresztą, enjoy :)

mover2

2013-07-22, 14:35
@up wyjdź z domu to nam udowodnisz jaki kozak jesteś

rolerek

2013-07-22, 14:45
@up

Chyba raczej źle dobranych genów...

kyk

2013-07-22, 15:04
To już mogła boso wchodzić

Su...........an

2013-07-22, 15:09
Admirał_Gwiezdnej_Floty Rok temu na majówce, po drodze na Kościelec, jak staliśmy u podnóża góry, jedna laska stamtąd spadła. Widziałem jak leci 10 m w dół, a potem słyszałem chrupnięcie. Strasznie głośno darła ryja, przeżyła, pęknięta czaszka, miednica, żebra, ręka, noga, krwawa plama. Mimo tego, że byli bardzo ogarnięci ze sprzętem itd. Potem wracałem na murowaniec z plecakiem pełnym krwi :d
No, ale przynajmniej zobaczyłem akcję ratunkową ze śmigłowcem w roli głównej :3

zypon

2013-07-22, 15:13
kiedyś wchodziłem na Rysy, napie**alam łańcuszkiem mgła, mokre skały, 10 metrów niżej jakaś dziewczyna wpadła w panikę i mówi że ani w tę ani w tę, a tu nie wiadomo skąd dwóch włochów w wieku około 50 lat (w getrach i krótkich butach) po prostu zbiega z tej ściany, nawet nie spojrzeli na ten łańcuch ... jak jakieś j***ne kozice górskie mieli dziadki skilla

deranged_smurf

2013-07-22, 15:19
jeśli ktoś chce podziwiać piękne widoki to zapraszam w Bieszczady a zwłaszcza na Tarnice

Seboolek

2013-07-22, 15:23
Byłem, przeszedłem. Bardzo fajny szlak i chetnie przejdę jeszcze raz bo k***a lubie góry i już się tam nieźle nachodziłem. Piwo.

rigsuit

2013-07-22, 15:40
k***a będzie troche czasu to pojadę i spróbuje przejść szlak :D

~Vuko

2013-07-22, 15:50
Byłem, próbowałem, nie udało się ale wybieram się znowu :P

Dla miłośników - polecam również Rohacz Ostry i Płaczliwy i Wołowiec. Niesamowicie zajebiste widoki + mega fajne łańcuchy blisko szczytu Rohacza ;)

modyf

2013-07-22, 16:14
Trzy razy byłem na Orlej Perci w odstępach kilku lat i zdecydowanie coraz więcej ludzi się tam trafia. W tym przerażająca ilość, która sprawia wrażenie jakby prosto z Krupówek na spacerek wpadli, niczym na Gubałówkę. Dwa razy trafiałem na dziewczyny które blokowały drogę bo nagle się wystraszyły i nijak ruszyć się nie były w stanie... Ale generalnie bardzo fajne miejsce dla tych którzy wiedzą, że po łańcuchach dadzą radę.

lakeroll

2013-07-22, 16:26
byłem rok temu przypadkiem załapałem się na odcinek Zawrat > Świnica, jak szedłem od Czarnego Stawu na trasie przed Świnicą prawie się zesrałem, mimo to polecam

stoj3k

2013-07-22, 16:49
Weźcie pod uwagę fakt, że szlak ma ponad 100 lat. W tamtym roku było bodajże 120 albo więcej ofiar w od 1906 roku. Wychodzi trochę ponad 1 życie na rok co jest niczym w porównaniu z tym jakie tłumy ludzi się tamtędy przechadzają. Mit Orlej jest trochę nadmuchany - są cięższe momenty w Wysokich. Chociażby pod Chłopkiem. Co nie zmienia faktu, że drabinka pod Kozim robi wrażenie :D . Chyba jestę ekspertę bom z Zakopca i Taterki w większości schodzone.
Co do pięknych widoków to polecam Płaczliwą Skałę w Bielskich. Wprawdzie szlak od pewnego czasu zamknięty ale można dojść starym szlakiem czerwonym spod Wielkiego Siodła na sam szczyt bez problemu ;) .

Edit: http://ngt.pl/forum/orla-perc-via-ferrata-apel--dyskusja,4540,3.html tutaj macie ciekawą dyskusję na temat Orlej i pomysłu z Via Ferattą (http://pl.wikipedia.org/wiki/Via_ferrata)

Ver0

2013-07-22, 17:41
Za Danez Prigent zawsze piwko

mateuszowy

2013-07-22, 18:52
Tatry piękne góry ;) Co prawda orlej jeszcze nie zaliczyłem, ale powolutku się do niej przymierzam :)