18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Orędzie Putina do Polaków

0statniSprawiedliwy • 2014-09-22, 15:47
Po aneksji Krymu, na Ukrainie trwają zmagania Rosjan z Ukraińcami. Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin zwraca się z orędziem do Polaków.


sp...........ey

2014-09-23, 22:07
Filogyna,

nie chce mi się nawet wypunktowywać błędów merytorycznych, ale:
-UE nie jest organizacją militarną,
-Rosja będzie atakować nas, nie Włochy
-porównując wydatki na zbrojenie trzeba zauważyć, ze ruskie wojsko ma ropę i stal do budowy maszyn prawie za darmo, dlatego nie musi wydawać tyle co Francja
-Ruscy trzymają energetycznie nie tylko Europę ale też jej armię, smarowanie gąsienic czołgów margaryną nie zda egzaminu na dłuższą metę
-pod względem liczebności i wyposażenia Rosja jest 2. na świecie
-w statucie NATO nie ma mowy o pomocy zbrojnej, dodatkowo sojusz podpisał porozumienie z Rosją, na mocy którego nie rozmieści w Polsce stałych baz, a tych 500 żołnierzy w Szczecinie w razie czego wsiądzie w Ryanaira i papa
-do podbicia Polski wystarczy sama armia kaliningradzka, która jest silniejsza od polskiej
-w jaki sposób Rosja nie ma nie znaleźć pieniędzy jeśli ma wszystkie rodzaje surowców i potężny przemysł cieżki
-to rosjanie mają wielką siatkę wywiadowczą w Warszawie, nie odwrotnie
-w czasie gdy Rosjanie oblatują swój myśliwiec V generacji polaczki nie potrafią skonstruować gąsienic do haubicy i rozważają zamówienie ich z Korei od SAMSUNGA :lol:

czubek13131

2014-09-23, 22:10
@Filogyna dwie sprawy. Po pierwsze, to co Ci z ładnego miasta, skoro mamy kurewsko wielki dług publiczny, który stale rośnie. Już nawet pijawki z rządu OFE nam opie**oliły by choć trochę nasycić tego potwora. Kolejna sprawa, to wojska. Nie wiem skąd bierzesz swoje informację, ale radzę szybko zmienić źródło, bo Cie ktoś nieźle w ch*ja robi. Ruski mają jedną z najliczniejszych i lepiej uzbrojonych armii. Co z tego, że Hamerykanie mają taką świetną technologię, skoro głupia polska mgła uziemiła ich śmigłowce. Ruski, by nawet się nie przejęli i lecieli dalej. Technika, to jedno, a żołnierz, który z niej korzysta, to drugie. Kacapy od zawsze były trudne do uśmiercenia. Stwierdzasz, że mamy 16 armię na świecie. Brzmi dumnie, tylko gorzej wygląda, jak porównasz jakie liczby dzielą nas od pierwszych lokat. To jest tak, jakbym miał milion złotych. Ty masz tysiąc a Twój sąsiad sto. Teoretycznie jesteś na drugim miejscu, praktycznie ch*ja masz i mogę kupić was obydwoje. Ostatnio nawet słyszałem wywiad w radiu w którym jeden z gości obeznany w tematach wojska stwierdził, że jakby zebrać do kupy naszych czynnych żołnierzy, to zmieściliby się na stadionie narodowym. Rzeczywiście, mamy czym imponować.

MK...........84

2014-09-23, 22:22
@spear.britney Ukraińcy to co najwyżej "chłopski naród", ich kraj to skorumpowana, zacofana postsowiecka dziadownia. Może oni przeprowadzili dekomunizację, albo jakieś reformy? Zresztą nie będę sobie strzępił języka. Jeżeli masz tyle lat, na ile wskazuje profil, to dziwie się twoim wypowiedziom.

sp...........ey

2014-09-23, 22:40
MK84,

Tak, to chłopski naród, dziadostwo itd., ale mają jaja i potrafią się postawić jak jest okazja. Widziałeś ten film, gdzie 2 Ukraińców napie**oliło polskich dresików w warszawskim autobusie, bo tamci szukali zaczepki? To tylko przykład. Polak za granicą podciera dupy Niemcom i myśli jak wych*jać rodaka. Nawet Ukraińcy w USA czy Kanadzie trzymają się razem i potrafią działać lepiej niż polonia. Jak czytam na forach te płacze, że banderowcy skatowali jakiegoś prokremlowskiego typa z partii Janukowicza to tylko śmieję się z polaczków, zwłaszcza gdy pomyślę jak żyją dzisiaj pzpr-owcy. Karać zdrajców to święte prawo i obowiązek każdego narodu. I nie zrozum mnie źle, jako Polak uważam Ukrainców za wrogów, no ale do k***y nędzy dlaczego nasz naród zawsze płacze po fakcie do końca udając, że będzie dobrze. Chyba Platon powiedział "jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny". Armia w rozsypce jest zaproszeniem do inwazji. Każdy zdrowy naród sąsiadujący z Rosją, np. Japonia ma potężne siły zbrojne, bo lepiej odstraszać niż ocknąć się w ch*jem w dupie po fakcie, jak mają to w zwyczaju cebulacy. Ukraińcy zawsze byli chłopami pod czyimś panowaniem, ale jestem przekonany, że jak tamtejsi nacjonaliści dojdą do władzy szybko zbudują armię silniejsza od polskiej. Ale jak już powiedziałem, każdy naród ma prawo decydować o swoim losie, budować swoją potęgę, a wygrywa pracowitszy i zdolniejszy. A że polacy cenią nic nierobienie, moralną zgniliznę i gnębienie tych, którzy przed tym przestrzegają, to znów skończy się na niemiłej niespodziance, jak w 39', a potem będzie wielki płacz, że dupa boli, jakby kraj, który dostał w prezencie potężny śląski przemysł nie mógł wystawić porządnej armii i sam się obronić...

Autystyczny_Klaun

2014-09-23, 23:32
Filogyna jest chyba przedstawicielem którejś ze stacji telewizyjnych albo synem polityka partii rządzącej... Coś mi się wydaje, że na głupocie za daleko nie zajedziesz Filogynusie. Jak nie wiesz, to nie poprawiaj innych, twierdząc, że to oni nie wiedzą.

Łykasz papkę z telewizji i w to wierzysz? Łykasz Vibovit na astmę w takim razie. Sytuacja jest identyczna.

Filogyna

2014-09-24, 15:07
lapps, a Demokratyczna Republika Konga jest technologicznie z 80 lat za zachodem... Czego to dowodzi? Że komuniści nimi rządzili :) ? Polska się wzbogaciła przez ostatnie 25 lat - co do tego jednie gmin z sadistica może się nie zgodzić, który cieszy się w duchu, że nie wychodzi w kraju, bo narzekać sobie mogą. Oczywiście stosunki gospodarcze z krajami UE wspomagają wzrost. Gdyby się by nie wzbogaciła, Polska byłaby na poziomie gospodarek postsowieckich 89 roku.


spear britney, miałam rację - z tobą nie warto wymieniać słów. Nie dość, że jesteś po prostu głupi, nie dość, że jesteś fanatykiem, to jeszcze wymyślasz sobie FAKTY na poczekaniu - zwisa ci to, jak jest... Mogłabym ci teraz podać numer do pewnego wysokiego wojskowego od spraw logistyki, ale doskonale sobie zdaje sobie sprawę z faktu, że przegadałbyś go. Niech ci będzie więc głąbie jedynie wiadome, że Rosja nie najedzie na Polskę - jest to zwyczajnie niemożliwe. Myślę, że nasza 'dyskusja' jest skończona.


ps. Wejdź sobie od czasu do czasu na googlowską stronę bazy statystyk międzynarodowych, na jakąś wiki albo prostu do źródła: zajrzyj do oficjalnych raportów.



czubek13131, dług publiczny wcale nie wzrósł w ostatnich latach - cały czas jest koło 55% PKB. Armia? Rosjanie mają 11 razy mniejszą armię niż USA. My mamy ledwo pięć razy mniejszą niż Rosja. Skąd biorę dane? Z oficjalnych, ogólnodostępnych danych. Możesz spróbować znaleźć inne.


Autystyczny_Klaun , śmiesznym jest właśnie to, że to jednak ty ulegasz presji mądrości kolegów z podwórka i tych z sadistica. Nie ma co, wybrałeś jako swoje kółko doborowe towarzystwo.


btw. Nie, spear britney, Platon nie ma nic wspólnego z podobnymi aforyzmami. Platon, przede wszystkim, nie mówił po łacinie, geniuszu mój :) .

MK...........84

2014-09-24, 17:29
@spear.britney Po części zgadzam się z oceną naszego Narodu, jednak za Jego usprawiedliwieniem przemawia wymordowanie jego elit i 45 lat upodlenia w czasach PRL-u. Nie podoba mi się nazywanie przez Ciebie Polaków "polaczkami", gdyż poza tzw "polactwem" (termin z publicystyki, żeby się ktoś nie obruszał) mieszkają w naszym kraju również Polacy, którzy nie zatracili wszystkiego z dziedzictwa tego dzielnego Narodu, który kiedyś zamieszkiwał nasz kraj i mówił naszym językiem. Może ja tego nie doczekam, ale wierzę, że łodyga dąży do kwiatu i gdy biologia wyeliminuje pozostałości PRuLowskiej mentalności kolejne pokolenia wytworzą elitę i właściwą świadomość społeczną. Twój podziw dla barbarzyństwa ukraińskich rezunów wywołuje jednak we mnie uczucie współczucia do Ciebie.

sp...........ey

2014-09-24, 18:26
Filogyna napisał/a:

spear britney, miałam rację - z tobą nie warto wymieniać słów. Nie dość, że jesteś po prostu głupi, nie dość, że jesteś fanatykiem, to jeszcze wymyślasz sobie FAKTY na poczekaniu - zwisa ci to, jak jest... Mogłabym ci teraz podać numer do pewnego wysokiego wojskowego od spraw logistyki, ale doskonale sobie zdaje sobie sprawę z faktu, że przegadałbyś go. Niech ci będzie więc głąbie jedynie wiadome, że Rosja nie najedzie na Polskę - jest to zwyczajnie niemożliwe. Myślę, że nasza 'dyskusja' jest skończona.



Fakty wymyślane na poczekaniu? Sprawdź sobie ile żołnierzy ma Francja, a ile Rosja, kto ma myśliwce 5. generacji i najwięcej czołgów, oraz co jest zapisane w statucie NATO. To, że utrzymanie na zachodzie 200 000 żołnierzy kosztuje tyle co utrzymanie 1,2 mln żołnierzy w Rosji nie znaczy, że zachodnie armie są silniejsze. pie**olisz frazesy jak PO kiedy Rosja rozbierała Gruzję. Dzisiaj nasi żołnierze mogą się pomieścić na jednym średnim stadionie i trzeba skamleć o ratunek do NATO. I ch*j mnie obchdzą twoi wojskowi od logistyki. W 39' wszyscy od Becka po szeregowców pie**olili, że Niemcy palcem w bucie nie zdążą ruszyć, a potem zachód machał białą flagą a polaczki ruszyły wozami drabiniastym rozj***ć niemieckie czołgi. Już widzę jak nasze f-16 rozwalają su-35...

Ps. kto ci podłączył kuchnię do internetu, lepiej się wypowiadaj o gotowaniu, może takich głupot nie będziesz gadać.

MK84 napisał/a:

Twój podziw dla barbarzyństwa ukraińskich rezunów wywołuje jednak we mnie uczucie współczucia do Ciebie.



Jaki podziw, gdy dochodzi do wojny, zwłaszcza o własną wolność nie obowiązują żadne konwencje i normy moralne, a cebulaki myślą, że wróg powie "wiemy, że jesteście leniwi i lekko upośledzeni, dlatego damy wam taryfę ulgową i nie wytniemy was w pień". Potem się okazuje, że czy to Niemcy, czy to Rosjanie czy to Ukraińcy nie są tacy sentymentalni i przez 70 lat słychać jęczenie, że ktoś im znowu wbił ch*ja w dupę. Trzeba się zbroić i budować potęgę zamiast liczyć, że ktoś się będzie oglądał na naszą nieudolność, tylko tyle mam do powiedzenia.

LabiaBiter

2014-09-24, 18:37
Filogyna napisał/a:

spear britney, ale pie**olisz kolego :) . Chciałam ci już odpowiedzieć, chciałam, byś chociaż na chwile wszedł w posiadanie faktów, które mi są dostępne na co dzień. Lecz po chwili sobie uprzytomniłam, że to nie ma sensu - że każdy na forum jest posiadaczem prawdy, którą za wszelką cenę chce przeforsować. I nawet gmin, którego w świecie nie było i świata nie widział, może publicznie rozpowszechniać tezy, będące owocem jedynie jego przekonań, "poglądów", a nie studiów nad danym tematem.

Pisz sobie co chcesz, śmieszku, jednak miej w świadomości fakt, że do mędrca ci dużo brakuje. Aura zgromadzenia rzeszy idiotów w tym miejscu jedynie chroni cię przed śmiechem - nie wyróżniasz się zbytnio.



Ty za to wypowiedziałaś się jak typowa c**a. Całe forum dziękuje Ci za Twoje pomysły.

pie**olony szlauf.

czubek13131

2014-09-24, 21:05
@Filogyna Ty nie porównuj czarnych małp z Afryki do normalnego człowieka. Oni do dzisiaj mieszkają w lepiankach i wierzą w magię. Co do długu, to miałem na myśli ukryty. Nie ten, co w tefałenach słyszysz. Nie chce tutaj wymyślać liczb, bo po prostu nie pamiętam dokładnie i le wynosi, ale jest to kilka setek procent naszego PKB. Mówisz, że armia rosyjska jest zaledwie pięć razy większa. Zaledwie? Czyli, jak pójdziesz na ustawkę i przeciwnik wystawi na przeciw Ciebie pięciu ludzi, to rozumiem, że się nie przejmiesz, bo to zaledwie 5:1. Kolejna sprawa, to uzbrojenie. Rosja dysponuje o wiele większym arsenałem. Mają więcej czołgów, samolotów, okrętów. Czym chcesz walczyć? Kilkoma sypiącymi się F-16 czy zużytymi Leopardami? I na koniec kwestia armii jułesej. Co z tego, że jest liczniejsza i bardziej nowoczesna od rosyjskiej, skoro nie ma pieniędzy na jej użycie. Jeżeli tak lubisz dane statystyczne, to zerknij sobie na dług Stanów Zjednoczonych. W zasadzie, to będę na tyle miły, że oszczędzę Ci zachodu. USA jest w OGROMNEJ CZARNEJ MURZYŃSKIEJ DUPIE. Ich dług publiczny, to bodaj 17 BILIARDÓW dolarów. Jeżeli Mr Bambo szybko nie rozpocznie kolejnej wojny, która ruszy amerykańską gospodarkę, to stany będą j***nym bankrutem.

MK...........84

2014-09-24, 22:35
@spear.britney Ja widzę to inaczej. Chciałbym, żeby kierowali nami cyniczni i skuteczni politycy, tacy jakim był np Churchill, rozumiejący, że w polityce zagranicznej jest tylko siła i brak siły a nie jakieś pierdoły o honorze i uczciwości. Chciałbym jednak aby Polacy należeli do kręgu narodów cywilizowanych i nie przeżynali piłami ludzi z sąsiedniej wioski, bądź gazowali w wyrafinowanych kompleksach do masowego uśmiercania, za to że są innej narodowości. Jesteśmy Europejczykami i należymy do kręgu cywilizacji łacińskiej a nie jakimiś Tutsi, Hutu, czy ukraińcami (którzy są gierojami tylko w walce z bezbronną ludnością, bo od każdej byle uzbrojonej regularnej armii zawsze dostawali srogo po dupie). Tyle w tym temacie.

sp...........ey

2014-09-25, 00:17
MK84, może inaczej, nie popieram metod, ale rozumiem cele. Celem Ukraińców była walka o niepodległość/ Problemem narodu polskiego jest to, że zachowuje się jakby nie miał celów i w dodatku ma pretensje do innych narodów, że mają swoje cele.