18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Orędzie Putina do Polaków

0statniSprawiedliwy • 2014-09-22, 15:47
Po aneksji Krymu, na Ukrainie trwają zmagania Rosjan z Ukraińcami. Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin zwraca się z orędziem do Polaków.


DzidaZawodnik

2014-09-23, 03:36
Podatek dam bo zawsze lepiej jemu niż na ZUS, ale od zajceru (spirytu) WARA.

Mercury001

2014-09-23, 06:51
Brakuje tylko loga jakieś publicznej telewizji...

Osiłek1901

2014-09-23, 07:20
k***a niezły fejk XD Putin i brak broni? XDD

b00mba

2014-09-23, 09:36
@Filogyna

Tak, zgadzam się z tym w 100 %.

Już kiedyś o tym pisałem na tym forum w ramach odpowiedzi do jakiegoś kolejnego "proroka" ( wiatr przywiał piasek jerozolimski na to forum- http://pl.wikipedia.org/wiki/Syndrom_jerozolimski

- każdy myśli że jest mesjaszem)

Ta sytuacja ma awers i rewers. Na reszce mamy- wybieranie opcji w strategii politycznej, co polega na kierowaniu się intuicją i emocjami- prawdziwa bolączka można powiedzieć włądzy demokratycznej (przykład: referendum Szkocji- 80% ludzi którzy idą na wybory nie ma zielonego pojęcia jak zmieni się ekonomia po zmanach jakie wprowadzą, jak będą wyglądały stosunki międzynarodowe i inne daleko idące konsekwencje- oglądałem wypodzi ludzi któzy na te wybory szli i oni twierdzili że ich konkretny wybór sprawi że bedzie lepiej. Ale czemu?! Tego już nie wiedzieli, w końu nie było tam profesora ekonomii, jakiś wybitnych znawców tematu, od taki wybór na rzut monetą- na tą intuicję i emocje.

Na orle z koleji mamy ludzi, którzy głoszą różne teorie spiskowe(tj banały, mam tutaj na myśli wszystkie rzeczy typu, żydzi stoją za wszystkim, policja nadużywa władzy, OBUDŹCIE SIĘ LUDZIE, 5 rozbiór). Można powiedzieć, że każdy człowiek, wychodząc na miasto ma przy sobie telefon, klucze, portfel i garść teorii spiskowych. I wgląda to mniej więcej tak "jestem jedyną świadomą jednostką - orłem w świecie baranów" , a potem wchodzą na to forum i się dzielą tymi banałami , nazywając innych ślepcami i idiotami.

Sokrates, kiedyś powiedział "Wiem, że nic nie wiem" . Parafrazując to mogę stwierdzić, że teraz powiedziałby "Nie wygłaszam, sądów w sprawach o których nie mam pojęcia".

mare30ks

2014-09-23, 10:49
szefu tej fanryki wiedzial ze jak nie podpisze to popelni samobojstwo :)

czubek13131

2014-09-23, 12:12
@b00mba Jak czytam takie komentarze, to nasuwa mi się jedna myśl. Masz prawo powątpiewać we wszystkie teorie spiskowe. Ale czy jesteś w stanie SENSOWNIE wytłumaczyć dla czego w każdym kraju żyje się coraz ciężej i trudniej? Niby jesteśmy w XXIw, niby mamy od cholery technologi, która wykonuję sporo prac za nas, niby mamy większą wiedzę na temat otaczającego nas świata i jego zasad. Ale mimo to widać wyraźny regres w rozwijaniu się ludzkości. Mamy coraz więcej problemów, konfliktów a za niedługo i wojen. Już pomijam tutaj Polskę, bo każdy wie jak tu jest. Ale mam rodzinę i znajomych w innych krajach. Sam byłem w UK jakiś czas i też posiadam własne spostrzeżenia. Jak tak wszystko podsumować, to wychodzi na to, że wszędzie dzieje się coraz gorzej. Różnica polega tylko na tempie tego upadku. Jedne Państwa idą w dół szybciej inne wolniej. Jednakże suma summarum, wszystkie prędzej czy później będą na dnie. Tutaj mamy idealny przykład związany z idiotyzmem eurokomuny. No ludzie, przecież ten twór wymyśla coraz idiotyczniejsze przepisy. Durnota związana z mocą odkurzaczy czy przynależnością ślimaków, to jedno, ale to już jest próba siłowego (bo jak inaczej można nazwać przepis, który ma zmusić dany kraj do przestrzegania go) i bezpośredniego wtrącania się w sprawy teoretycznie suwerennego państwa. Ja rozumiem, że w świecie polityki mamy pełno ćwierć mózgów, baranów, którzy posiadając IQ mniejsze od średniej próbują sterować narodami. Ale bez przesady. Aż nie chce mi się wierzyć, że CAŁA "elita" polityczna eurocyrku to niereformowalni idioci. Idioci, którzy krok po kroku rozpieprzają kolejne państwa. Każdy, który miał do czynienia z kozojebcami czy czarnymi wie, że próba ludzkiego kontaktu nie ma szans. Te rasy wręcz emanują swoją niższością od typowego, logicznie myślącego człowieka. Kiedy czegoś nie rozumieją, to po prostu to niszczą. Przyjechali z gównianych lepianek do krajów rozwiniętych. Ale zamiast przystosować się do systemu i obyczajów w nich panujących próbują siłowo wprowadzić swoje wierzenia i zasady. A najlepsze, jest to, że nawet się z tym nie kryją. Wszyscy obywatele, to widzą, ale władza nie widzi. Wszyscy odczuwają związane z tym problemy, ale władza nie. Zawsze byli idioci, zawsze któryś z nich dziwnym trafem wędrował do klasy rządzącej. Ale obok nich zawsze byli normalni, rozsądni ludzie, którzy potrafili ich odpowiednio utemperować. Jak mówiłem na początku, każdy ma prawo do własnych przemyśleń i teorii. Nie narzucam nikomu swoich, ale w tej sprawie widzę dwie możliwości.
Albo te wszystkie działania, które skutkują powolnym wyniszczeniem krajów są celowe, albo rzeczywiście mamy rządy intelektualnie ułomnych. Pozostaje wtedy pytanie, kto pozwolił na ich wybór nie wpuszczając tych normalnych.

Agre

2014-09-23, 12:24
@Britney spear
Ma trochę racji o tak to trochę wygląda z punktu widzenia przeciętnego polaka.
@Fillogyna
Poco hejtujesz każdy ma prawo wyrażania własnych poglądów to podstawowy aspekt hm tej"demokracji" rzekomo paradoksalnie to podstawowe prawo sprawia że wolność słowa w polsce nie istnieje bo "każdy zjada każdego " xD, niektórzy na tym hajs klepią a inni podbudowują sobie ego akurat polacy lubią innych bluzgać z błotem taka polska ...

Filogyna

2014-09-23, 13:28
czubek13131, ależ to wierutne bzdury. Abstrah*jąc już od tego, że ja od urodzenia odczuwam stopniowy wzrost poziomu życia, że moje miasto jeszcze dziesięć lat temu wyglądało jak miasto ukraińskie albo radzieckie - było po prostu zaniedbane - a dzisiaj ludzie zza granicy będąc w moim mieście są przekonani, że znajdują się w centrum Europy... Poszukaj sobie statystyk banku światowego - poziomu PKB względnego i bezwzględnego - dzisiaj i dwadzieścia lat temu - stosunku zarobków do cen, oceny stabilności gospodarki Polski i tak dalej. Jeśli tobie się nie powodzi, nie mów: "Polska stoi nad przepaścią", tylko "JA stoję nad przepaścią".


Agre, to nie jest hejcenie. To jest zniechęcenie dyletanctwem. Poglądy mają to do siebie, że nie muszą czerpać z faktów. Dlatego ludzie wyznający zdrową maksymę: Nie wygłaszam sądów w sprawach, o których nie mam pojęcia - o kształcie zaproponowanym nam przez b00mba, wygłaszanie swoich poglądów ograniczają do kwestii światopoglądowych - etyki, aksjologii, estetyki. Natomiast jeśli chodzi o kwestie ekonomii, stosunków politycznych, matematyki, fizyki i tak dalej, ci ludzie, jeśli nie przeprowadzili gruntownych badań, rzecz oczywista, sądów kategorycznych nie wydają, choć mają zapewne jakieś intuicje. A Britney spear nie wie, choć pewny jest, że wie.

b00mba

2014-09-23, 13:33
@czubek13131

1)
A w któym miejscu napisałem, że nie wierze w teorie spiskowe?

W ogóle nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi.

torba

2014-09-23, 15:09
spear.britney napisał/a:

cara Rosji prowadzano na smyczy po Warszawie



cara Rosji i jego rodzine ukrywano, bo dopuki zyl nie mogli by wybrac nowego...

MK...........84

2014-09-23, 17:04
@spear.britney Aż się musiałem zalogować, bo się obruszyłem. Jak możesz Polskę porównywać do Ukrainy. Oni dopiero dają się r*chać oligarchom i różnego rodzaju mafiom. Zawsze ich ktoś dymał, jak nie Polacy to Rosjanie, teraz biedują w sytuacji, gdy rządzący mają złote kible a instytucje państwowe prawie nie działają (byle prawsek może przyjść i obić twarz np prokuratora). Ukraińcy pracujący zagranicą wolą tam większość przepić, gdyż po powrocie do domu i tak im ktoś zgromadzone dobro zabierze. Tam jak kupujesz paczkę zapałek, to 20 % jej ceny musi iść do dla mafii. To stado niezdolne do samodzielnej egzystencji i stworzenia w miarę sprawnie działającego państwa. W Polsce nie jest kolorowo, ale w życiu nie zamieniłbym Polski na Ukrainę.

sp...........ey

2014-09-23, 19:27
Filogyna, dziewczynko, skończ pieprzyć, ładne krawężniki w twojej wioseczce nie sprawiają, że Polska jest bezpieczniejsza, tak jak słupki na wykresach banku światowego. W Doniecku był piękny stadion, a teraz kupa gruzu. Poza tym Rosja i tak jest bogatsza, większa i w lepszym położeniu. To tyle na temat twojej wiedzy, więc nie oceniaj innych jak sama masz gówno do powiedzenia. Fakty o gotowości bojowej polskiej armii, które przytoczyłem, można znaleźć w oficjalnych źródłach dostępnych nawet w internecie. Jak twierdzisz, że wszystko jest ok, kiedy nasz największy sąsiad będący drugą potęgą militarną świata atakuje państwa ościenne i 2-krotnie przeprowadza ćwiczenia ataku na Polskę (2009 i 2013) to gratuluję wiedzy i intelektu.

MK84, Ukraińcy to młody naród, ale z wrogami się w tańcu nie pie**olą i mają do tego prawo. A dupy wołowe z Polski mogą sobie płakać, że rzeź wołyńska, że to, że tamto, ale w walce o wolność nie ma sentymentów. Jak napisałem wcześniej Polska miała historyczne okazje, które każdy inny naród by obrócił na swoją korzyść. Jak słyszę ujadanie, że ukraińscy nacjonaliści wycinają prokremlowskich zdrajców to chce mi się śmiać. Polaczki nie oczyściły swojego kraju z komunistów i sług kremla 20 lat temu, dlatego dzisiaj ten kraj tak wygląda, a USA boją się nam zaufać i sprzedać nowoczesną broń, bo jej projekty mogłyby szybko wylądować w Moskwie. Dla przypomnienia w 1992 obalono rząd Olszewskiego, który postulował dekomunizację, a dopiero w 1993 nasz kraj opuścili żołnierze radzieccy. Dlatego zbrodniarze stanu wojennego żyją sobie do dziś jak pączki w maśle na emeryturach z naszych podatków. To jest właśnie przykład typowego polactwa "jakoś to będzie", "ten koleś twierdzi, że nasza wolność jest zagrożona, to głupek!". Rozbiory, 1939 rok i 50 lat komuny nikogo w tym kraju nic nie nauczyły. Taki to naród, że na 100 warchołów przypada 1 Stańczyk.

Filogyna

2014-09-23, 21:21
spear britney, a mimo wszystko ci napiszę :) ....

1. Rosja wcale nie jest bogatsza niż Polska (proporcjonalnie).
2. Wielka, 140 milionowa Rosja, ma mniejszą gospodarkę niż 60 milionowe Włochy.
3. Podczas gdy kraje NATO wydają na armie rocznie 1,069 biliona, Rosja wydaje... 0,068 biliona. To znaczy, 68 miliardów.
4. Rosja nie jest drugą, a piątą siłą militarną na świecie. Silniejsze, a przynajmniej lepiej dofinansowane, są armie USA, Chin, Wielkiej Brytanii i Francji.
5. Polska posiada szesnastą armię świata - "zaledwie" pięciokrotnie biedniejszą niż ta rosyjska.
6. Rosja w wojnie konwencjonalnej nie miała by szans nawet i z połową unii europejskiej - zacofanie gospodarcze mateczki Rassiji jest tu kwestią przesądzającą.
7. Rosja wcale nie jest w lepszym położeniu niż Polska. Jeśli nie znajdą szybko jakiegoś źródła pieniędzy, głowa Putina potoczy się po posadzce.

lapps

2014-09-23, 21:27
@Filogyna
od urodzenia odczuwasz wzrtost poziomu zycia, bo w momencie twojego urodzenia bylismy ledwo po komunie(ruscy tez), czyli po kompletnym kryzysie gospodarczym. bylismy tez 20 lat postepu technologicznego w plecy i ponad(mozliwe, ze grubo ponad) 800 mld zl zadluzenia temu

tak to jest, ze jak dasz bezdomnemu zuzyty garniak, to sie bogaty poczuje...


szkoda tylko, ze nie zawuazyles, ze szykujemy sie na kolejna komune i nie tylko ruscy o tym mowia



a co do wydatkow na zbrojenia, to nie dziw sie amerykanom, ze moga tyle wydac skoro dymaja kilkadziesiat krajow na swiecie na pieniadze i zarabiaja miliardy na wojnach sponsorowanych z pieniedzy wydymanych obywateli