18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Orban u Kaczyńskiego

te...........ny • 2016-01-08, 16:11
W proroczej księdze wielkiego mędrca jest napisane:
"Dnia 6 stycznia król Węgier Wiktor Orban przybył wraz ze swoim orszakiem by pokłonić się przyszłemu królowi wszechświata:małemu Jarosławowi." :samoboj:

DEUS VULT!

parolpl

2016-01-09, 17:57
To, że pis jest "niemedialne", nie oznacza, że nie jest taką samą organizacją "rodzinną" jak reszta partii. Jeśli nadal będą istniały partię to nadal będą takie patologie. A jak ktoś myśli, że jak powiedzieli co innego i będzie co innego, jest idiotą. Przecież widać, że pis, jak to bywa w zwyczaju, przejmuje koryta po, stąd ten ból dupy w mediach. Ale nie oczekujcie nagle oświecenia, braku korupcji, kolesiostwa itp.

Nameless

2016-01-09, 19:17
Generall14 napisał/a:

To przełącz sobie geniuszu na skalę roczną i sprawdź kiedy ten spadek się zaczął...



Przełączyłem. Nie wyciągałem z tego większych wniosków, ale jeśli według Ciebie powinienem, to spróbuję...
Spadek WIG20 rozpoczął się mniej więcej wraz z końcem maja tego roku. I co z tego? Miałeś na myśli to, że ogłoszenie wyników wyborów prezydenckich w Polsce (25 maja) miało na to jakiś wpływ? ;)

BrianGriffin

2016-01-09, 19:28
Halibut napisał/a:

. Dlatego klika wprowadziła Petru. Kolesia znikąd, którego nikt nie znał a, który nagle w sondażach zaczął dostawać po 20% :lol: :lol:



Petru człowiek znikąd. Padłem.

Ktoś tam pisał, że z PiSem będzie 100 razy lepiej niż z PO.
Pewnie, że będzie. Np. dla czarnej mafii w sukienkach czy wielodzietnych nierobów ;-)

madufo

2016-01-09, 19:36
Up
Wkoncu ujawnił nam się zwolennik Swetru. Gratulujemy odwagi !

Nameless

2016-01-09, 19:56
@madufo

W pierwszym poście wyzywasz mnie od idiotów, a w drugim pokazujesz...
Co do tego co piszesz w pierwszej części to zapraszam do przeczytania tego co napisałem podczas innej dyskusji: link. Nie chce mi się pisać dwa razy tego samego, a cytować wybiórczo fragmentów też nie będę.

Co do reszty:
1) "Opodatkowanie banków i molochow - bardzo dobrze."
No rzeczywiście rewelacja. Myślisz, że na kim banki odbiją sobie straty? No chyba, że nie chcesz korzystać z banków, to spoko... Zagranicze banki nadal będą "wyprowadzać" pieniądze, stracisz Ty, a zyska jedynie budżet państwa.

2) "Duże sklepy - jeżeli myślisz ze Polsko brzmiące Biedronka są Polskie i wspierają Polska Gospodarkę to jesteś zacofany."
Tak z ciekawości: Gdzie robisz zakupy? Jeśli chodzi o sprawdzanie polskości produktów w sklepie to polecam aplikację na smartfony (każdy system) - Pola. A co do dużych sklepów to istnieje dużo polskich sieci sklepów, np. taka Alma. Ale w przypadku podatków od sklepów wielkopowierzchniowych również stracimy tylko my. Różnicy paru groszy na produktach z pozoru nie zauważysz, ale sklep i tak sobie odbije.

madufo napisał/a:

Tyle w temacie - ciśniesz kukiza i PiS to za kim jesteś ?


Za normalnością.


Halibut napisał/a:

Z wielu, tylko, że jak mi Lis powie, że zabierają mi demokrację to ja się z niego śmieję. Tobie i reszcie ciemnej masy otwiera się scyzoryk w kieszeni.



Podaj mi proszę jakie to media. Chętnie się zapoznam, w dzisiejszych czasach ciężko o coś rzetelnego.
Nie mi się otwiera scyzoryk w kieszeni, ja jestem raczej przerażony... A co do reszty Twojej wypowiedzi to ciężko mi to nawet skomentować, no niestety. Szkoda mojego czasu, bo do Ciebie i tak już nic nie trafi. Mam nadzieję, że jednak kiedyś sam przejrzysz na oczy.

BrianGriffin

2016-01-09, 20:24
madufo napisał/a:

Up
Wkoncu ujawnił nam się zwolennik Swetru. Gratulujemy odwagi !



Na Petru nie głosowałem, ale widzę gościa w życiu publicznym od przynajmniej 10 lat. To tak w kwestii bycia znikąd. Jeszcze jakies pytania, ciemnogrodzie? ;-)

sylwusiex

2016-01-09, 21:52
Up.

to zdecydowanie o 10 lat za długo.

ri...........22

2016-01-09, 22:01
Nameless napisał/a:

@madufo

W pierwszym poście wyzywasz mnie od idiotów, a w drugim pokazujesz...
Co do tego co piszesz w pierwszej części to zapraszam do przeczytania tego co napisałem podczas innej dyskusji: link. Nie chce mi się pisać dwa razy tego samego, a cytować wybiórczo fragmentów też nie będę.

Co do reszty:
1) "Opodatkowanie banków i molochow - bardzo dobrze."
No rzeczywiście rewelacja. Myślisz, że na kim banki odbiją sobie straty? No chyba, że nie chcesz korzystać z banków, to spoko... Zagranicze banki nadal będą "wyprowadzać" pieniądze, stracisz Ty, a zyska jedynie budżet państwa.

2) "Duże sklepy - jeżeli myślisz ze Polsko brzmiące Biedronka są Polskie i wspierają Polska Gospodarkę to jesteś zacofany."
Tak z ciekawości: Gdzie robisz zakupy? Jeśli chodzi o sprawdzanie polskości produktów w sklepie to polecam aplikację na smartfony (każdy system) - Pola. A co do dużych sklepów to istnieje dużo polskich sieci sklepów, np. taka Alma. Ale w przypadku podatków od sklepów wielkopowierzchniowych również stracimy tylko my. Różnicy paru groszy na produktach z pozoru nie zauważysz, ale sklep i tak sobie odbije.


Za normalnością.




Podaj mi proszę jakie to media. Chętnie się zapoznam, w dzisiejszych czasach ciężko o coś rzetelnego.
Nie mi się otwiera scyzoryk w kieszeni, ja jestem raczej przerażony... A co do reszty Twojej wypowiedzi to ciężko mi to nawet skomentować, no niestety. Szkoda mojego czasu, bo do Ciebie i tak już nic nie trafi. Mam nadzieję, że jednak kiedyś sam przejrzysz na oczy.



Jeśli chodzi o podatek od sklepów wielkopowierzchniowych to groźby, że wzrosną ceny są nieuzasadnione. Na wzrost nie pozwala konkurencja - marże są już dość spore w tej chwili. Nie ma również obaw, że spadną ceny dla dostawców, bo taki argument był również podnoszony. Konkurencja powinna to wyrównać. Podatek poprawi sytuację małych, rodzimych sklepów, które zmagają się z konkurencją tych wielkopowierzchniowych, jak również uniemożliwi wyprowadzanie zysków przez duże markety za granicę, z tego względu, że podatek CIT można tym sposobem obejść, a podatku obrotowego obejść się nie da.

Zacznij czytać książki oraz nabierz doświadczenia w ekonomii, a potem się wypowiadaj.

BrianGriffin napisał/a:



Petru człowiek znikąd. Padłem.

Ktoś tam pisał, że z PiSem będzie 100 razy lepiej niż z PO.
Pewnie, że będzie. Np. dla czarnej mafii w sukienkach czy wielodzietnych nierobów ;-)



Wolę dać mafii w sukienkach i wielodzietnym nierobom, niż mieliby otrzymać niemcy, francuzi i brytyjczycy, którzy nas zdradzili w historii niejednokrotnie. :) Te pieniądze na mafie przynajmniej zostaną w Polsce, a nie u latynosów w portugalii.

Praetor

2016-01-09, 22:11
AaronSzechter napisał/a:


Orban: Nigdy nie poprzemy sankcji przeciwko Polsce
tyle w temacie



Poważnie? Jesteśmy uratowani! Węgry wesprą nas całą swą potęgą i nigdy już nie będziemy sami! Nie będziemy musieli już oddawać pieniędzy tej Unii

leanest

2016-01-10, 00:13
Śmiejcie się śmiejcie niedługo ma być powołany Wielki Inkwizytor Macierewicz .

lesiot

2016-01-10, 13:43
Cytat:

Jeśli chodzi o podatek od sklepów wielkopowierzchniowych to groźby, że wzrosną ceny są nieuzasadnione. Na wzrost nie pozwala konkurencja - marże są już dość spore w tej chwili. Nie ma również obaw, że spadną ceny dla dostawców, bo taki argument był również podnoszony. Konkurencja powinna to wyrównać. Podatek poprawi sytuację małych, rodzimych sklepów, które zmagają się z konkurencją tych wielkopowierzchniowych, jak również uniemożliwi wyprowadzanie zysków przez duże markety za granicę, z tego względu, że podatek CIT można tym sposobem obejść, a podatku obrotowego obejść się nie da.


Toś obeznany politycznie, że ja pie**olę... od kilku dni już wiadomo, że rezygnują z powierzchniowego warunku!!! Podatek zapłacą teraz wszystkie sklepy... tylko w zależności od obrotu stawka będzie różna (sklepy z mniejszym obrotem mniejszy podatek, te z większym większy podatek).
Argument o konkurencji możesz włożyć między bajki... skoro i tak wszyscy mają dostać, to kto się będzie konkurencją przejmował.

Zresztą też mi konkurencja... jak w markecie zwiększą cenę produktu o 2 grosze (cenę nadal będzie miał niższą niż w małym sklepiku), to nawet tego nie zauważysz... a market sprzedając 1000 sztuk zyska 200zł, a mały sklep podwyższając o 2 grosze i sprzedając 30 sztuk zyska... 60 groszy... zajebiście PiS wspiera małe rodzinne sklepy.
Przypomnę Ci jeszcze, że wiele małych sklepików zaopatruje się w towar w marketach... więc dokładanie jakiegokolwiek podatku z pewnością nie polepszy sytuacji małych sklepów.

A co do wyprowadzania i kombinowania... a co to tak trudno podzielić sklep na 3 mniejsze, albo podzielić obrót na 3 różne branże? Do niektórych nadal niedociera, że z uproszczonych i obniżonych podatków można zyskać więcej, niż z wysokich ze zj***nym systemem, który pozwala na mnóstwo odliczeń.
Ale taka mentalność... niektórzy nie rozumieją, jak to możliwe, że bogatszy mógłby płacić taki sam procent co "ja"... bogatemu przecież trzeba zabrać.

Generall14

2016-01-11, 12:18
Halibut napisał/a:


Koleś przestań się ośmieszać k***a z tą giełdą bo nic ci nie wychodzi. Co ma k***a giełda do stanu gospodarki? :lol:



Ja pie**ole... Umiesz czytać? Gdybyś umiał, to zauważyłbyś, że nie wiąże nigdzie WIG20 ze stanem gospodarki tylko odpowiadam Namelessowi, który próbował dramatyzować sytuację twierdząc że "odkąd PiS jest u władzy giełda leci w dół". Tak to jest jak się przeczyta tylko kilka ostatnich postów i nie wie o co chodzi.

Nameless

2016-01-11, 17:26
@up
Nigdzie nie napisałem, że "odkąd PiS jest u władzy giełda leci w dół", więc wsadź sobie ten "cytat" w Twoją (za przeproszeniem) pisowską dupę. Poza tym to było tylko ostatnie zdanie mojego posta i nie takie było jego clou.

ManiekHunt

2016-01-12, 22:21
Zaj***ł jak łysy grzywą o beton :)