18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Opuszczony psychiatryk w Gdańsku

banshee • 2013-07-19, 15:54
@~ Nie, nie było bo moje. Było podobne <KLIK> ale tam by ł wrzucony film/pokaz slajdów. Ja wrzucam troszkę więcej fotek więc prosze nie wywalać do było.pl czy podpinać pod inny temat.

Tym razem przedstawiam zdjęcia z wycieczki do opuszczonego oddziału psychiatrycznego. Więcej info dostępne tradycyjnie na forgotten.pl.












Reszta jak zwykle w komentarzu. Dla ciekawskich na końcu będzie opis miejscówki :)

PancerIV

2013-07-19, 16:10
"Madnes" Gimby też tam były :D

banshee

2013-07-19, 16:58
Prometeus_Coprophagus napisał/a:

Bóg Cię kocha.
Wrzucaj ciąg dalszy zdjęć tego szpitala przy ulicy Polanki 117.



Swoją drogą, nie rozumiem tej manii robienia filmów ze zdjęć... Ani to wygodne, ani ładne. BTW tego nie znalazłem po tagach :)

Ok, jedziemy:





















































































Miejsce ma niesamowity klimat, trafić łatwo, wejść też. Warto zajżeć. Dla ciekawych krótki rys historyczny: IV Dwór to jeden z zabytkowych posiadłości przy ulicy Polanki 119-121 w Oliwie. Powstał, jak pozostałe dwory wzdłuż tego traktu, w pierwszej połowie XVII wieku. Wzmianka o nim według różnych źródeł pochodzi już z 1626 lub 1632 r. Pierwszym właścicielem dworu był Jan Morgenroth. Początkowo dwór był drewniany. Dopiero w XVIII wieku stał się budowlą murowaną. W 1741 r. posiadłość przeszła w ręce burmistrza Gdańska Karola Groddecka. Od 1909 r. we dworze mieścił się Okręgowy Zakład Ubezpieczeń dla Prus Wschodnich, następnie – w czasie II wojny światowej – szkoła dla dziewcząt. W roku 1945 urządzono tu szpital dziecięcy, który pełnił następnie funkcję sanatorium przeciwgruźliczego i hotelu dla pielęgniarek. Budynek zamknięto w 2002 roku. Jak ktoś dowie się kiedy powstał tam oddział psychiatryczny to proszę o info.

CYPRIAN

2013-07-19, 18:27
fajne grafiti i fotki tez dobre piwo poszło

ciasny_wiesiek

2013-07-19, 18:31
Miejscówka dobra na kolejna część slendermana.

banshee

2013-07-19, 21:19
ciasny_wiesiek napisał/a:

Miejscówka dobra na kolejna część slendermana.



Zwłaszcza piwnica. Mało się nie obsrałem jak zobaczyłem jakiś dziwny kształt w półmroku. Okazało się, że to tylko sterta szmat na biurku. :roll:

PancerIV napisał/a:

"Madnes" Gimby też tam były :D



Gimby były też na piętrze :)


jackool

2013-07-19, 22:49
Piwko :) łączycie to z geocachingiem?

Imper3838

2013-07-19, 23:27
Świetna miejscówka, mam nadzieję że prędko tego nie zburzą. Takie miejsca mają klimat.

marakuja88

2013-07-19, 23:27
ostatnie dwa zdjęcia - prototypowe modele okien velux :)

banshee

2013-07-19, 23:34
jackool napisał/a:

Piwko :) łączycie to z geocachingiem?


Nie mam aż tyle czasu, żeby się bawić w geocaching poza tym nie chodzi o to, żeby jakaś hołota urządzała sobie tam wycieczki.

ibuprom

2013-07-19, 23:36
Leżałem kiedyś w tym szpitalu (nie, nie na oddziale psychiatrycznym ale i tak wiecie swoje :p) i zawsze mnie korciło żeby tam wejść ale jakoś nie było okazji. Fajnie, że chociaż zdjęcia można zobaczyć :)

Su...........an

2013-07-19, 23:59
Byłem tam kilka miesięcy temu, klimatyczne miejsce. Na parterze były porozrzucane płyty DVD z filmami, nie powiem żebym je przemycił do domu (większość nawet działa).
Dobry jest też ośrodek "Zdrowie" w Gdynii Orłowie, ale tam chyba każdy był :D

Old.Mc.Boner

2013-07-20, 00:40
widziałem zbyt dużo horrorów i nie wszedł bym tam nawet na chwile
ale fotki świetne, zimny harnaś dla Ciebie