18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Opuszczony pałac w Niewodnicy Nargilewskiej

ParalitykDance • 2013-10-16, 23:24
Witam, dalsza część podróży po historii w naszym wykonaniu. Dzisiaj pałac w Niewodnicy Nargilewskiej koło Białegostoku.

W okolicach XVI wieku rozpoczęto kolonizację terenów doliny rzeki Niewodnica. Powstało kilkanaście majątków ziemskich połączonych ową rzeką. Drugi człon nazwy brał się od nazwiska właściciela. Z Niewodnicą Nargilewska jest ten problem, że nie jest jasne całkowicie, skąd wziął się drugi człon nazwy, gdyż właścicielami była rodzina Chołnieckich. Prawdopodobnie wzięła się od nazwiska pierwszego posiadacza owych ziem nie wymienionego w dokumentach. Do czasów obecnych przetrwały tylko trzy nazwy z członem Niewodnica ( Nargilewska, Korycka, Kościelna ), lecz kiedyś było ich znacznie więcej. Ot choćby wcześniejsza galeria z pałacyku w Lewickich ( pierwotna nazwa miejscowości to Niewodnica Lewickie ).














Jak wymaga regulamin, więcej zdjęć z pałacu w komentarzach ;)

Forgesse

2013-10-17, 21:38
Mieszkam niedaleko.

iMarcos

2013-10-17, 21:56
Dobry klimat.

bzymek

2013-10-17, 22:33
Bylem tam rok temu z wykrywaczem metali (mieszkam z 3 km od tego miejsca) znalazlem parę monet naboi i podków a szczególnie ucieszyła mnie moneta z 1665 roku SZELĄG LITEWSKI go znalazlem na tyłach dworku tam było jakieś rozlewisko. Niestety w środku budynku oraz w piwnicy niczego nie było. W tym momencie owy dworek ma około 13 właścicieli i dlatego nic się z nim nie dzieje .

Ps. Fajne fotki

op...........ve

2013-10-17, 23:54
w końcu normalne zdjęcia nie jakieś oczopie**olniki ;-)

capoeiramen

2013-10-18, 05:32
Czy tylko ja przeczytałem 'Niewolnicy Nekrofilskiej'?
:amused:

ParalitykDance

2013-10-18, 17:05
capoeiramen napisał/a:

Czy tylko ja przeczytałem 'Niewolnicy Nekrofilskiej'?
:amused:



Tak, tylko z Tobą coś nie tak :D

sowkaa

2013-11-13, 15:21
to i ja się przywitam.Witam.