18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Opuszczone zabytkowe lokomotywy "Pociąg z forsą?!"

addic7ed • 2013-11-18, 18:56
Kolejna odnaleziona przeze mnie myślę fajna miejscówka.
Tym razem natrafiłem na 3 opuszczone lokomotywy i kilka wagonów na torach dosłownie donikąd :) Bardzo klimatyczne znalezisko, szczególnie podobała mi się ta cała pokryta rdzą, na której naniesiony był nasz polski orzełek pokryty łuszczącą się już farbą..
Wrzucam na początek kilka kadrów.

Więcej zdjęć z miejsc zapomnianych, opuszczonych i nie tylko (dworki, pałace, szpitale, kościoły, fabryki) znajdziecie na mojej stronie:

https://www.facebook.com/Addic7edBros?ref=hl












marudnik

2013-11-18, 21:36
Bjoern napisał/a:


32-065 Krzeszowice
Tu kiedys byly piekne lokomotywy ale nie wiem czy nie poszly na zyletki.



Część wywieźli do muzeum kolejnictwa w Chabówce a część gdzieś indziej, niestety nie pamiętam gdzie, ale na złom na pewno nie poszły.
Wiem bo mieszkam w okolicy :mrgreen:

Ti...........ch

2013-11-18, 21:39
Fajne "tekatki" ;-) (TKt48)

addic7ed

2013-11-18, 21:44
bustafan napisał/a:

Niezły klimat, fajne zdjęcia. Piwko leci.
Btw, ta lokomotywa na pierwszej fotce przypomina mi moją byłą sąsiadkę. Też była wielka, ruda i sapiąca. Na szczęście już nie żyje :D


Dzięki wielkie :) Ruda najlepsza szczerze mówiac :) ))

t27z napisał/a:

ZAJEBISTE!! Lubie takie znaleziska i miejscówki, czasami warto pojechać nawet w takie miejsce i nie tyle porobić zdjęcia, co poczuć klimat sprzed wielu lat :) Piwko!



No śmigam po PL, DE i państwach ościennych także. Belgia, Holandia, UK to horyzont aczkolwiek Polska pełna takich magicznych miejsc. Zdjęcia zdjęciami to forma pamiątki i możliwość dzielenia się z innymi ale najważniejszy klimat i własne odczucia tam :)

bajonowsky napisał/a:

Oglądam z przyjemnością Twoje zdjęcia i tu i na facebook`u. Stary jesteś GOŚĆ. Piwko dla Ciebie za to co robisz.



Dziękować i jeszcze raz dziękować miło mi!

RomanS napisał/a:

Piątka za dobrą zajawkę (starej daty jestem, szóstki mi nie pasują).

@makabrax: fachura :D



5tka w sam raz :)

Scareface101 napisał/a:

Bajka dawaj więcej fotek i zdradź gdzie ta miejscówka



Fotek będzie jeszcze sporo , także tych robionych rybą. Chciałem zachować proporcje między jednym obiektywem a drugim. Dziękować!

Behu napisał/a:

Ciekawa zajawka, z niecierpliwością czekam na więcej zdjęć :mrgreen:



Jaram się i tym żyję i tak od 2005 się kręci :)

Dostał pan rozkaz

2013-11-18, 21:46
Ziomuś Ziomuś ,powiedz gdzie to! błagam to jest.... powiedz gdzie one stoją ! prosze! Ziomek, to jest bardzo mnie potrzebna, w sumie to mi z nieba spadłeś!

i pozdro dla marudnik ,mieszkam we wsi obok ;D

ParalitykDance

2013-11-18, 21:55
Uważaj na bul dupy pewnego moderatora ;) Mi już pokasował linki za promowanie swojego funpage w podobnej tematyce ;)

addic7ed

2013-11-18, 22:05
ParalitykDance napisał/a:

Uważaj na bul dupy pewnego moderatora ;) Mi już pokasował linki za promowanie swojego funpage w podobnej tematyce ;)



Niekoniecznie... :)

defk23

2013-11-18, 22:06
Patrząc na zdjęcie na którym widać wszystkie 3 maszyny, od prawej widzimy: Ty2-406, Ty42-148 i TKt48-147. Koledze makabrax polecam sprawdzenie informacji, przed podzieleniem się nimi ;] Ty2 to nie żadne DR50, tylko niemiecka DR Baureihe 52, po wojnie oznaczona na PKP jako Ty2 (Notabene była to najliczniejsza seria parowozów jeżdżąca na PKP - 1407 sztuk). Była to tzw. Kriegslokomotive, czyli lokomotywa wojenna, o uproszczonej budowie. Budowana w czasie II Wojny Światowej. Natomiast ta mniejsza lokomotywa to nie OKz32, tylko TKt48. Różnic pomiędzy nimi jest mnóstwo i każdy może sobie porównać te dwie serie ;]

Szkoda, że Wolsztyn schował je na czas parady parę lat temu i najwyraźniej o nich zapomniał...

Everizon

2013-11-18, 22:14
Macie coś ode mnie odrestaurowany Parowóz O149-1:



to mała próbka jest. Mam kilkadziesiąt zdjęć szczegółowych w wysokiej rozdzielczości. Planowałem odtworzyć ją na modelu 3D dla LightWave3D ale jak to zwykle bywa nie mam na to czasu...

Zarammoth

2013-11-18, 22:20
Oho, słynny addic7ed :P Błagam cię, podaj mi miejscówkę na PW. Sam bawię się w Urbex od roku, ostatnio dużo śmigam po budynkach kolejowych, ale jeszcze nie natrafiłem na lokomotywę. Byłbym wielce wdzięczny za info. Nie pisz w temacie, bo trafią tam złomiarze czy sprayowcy.

Everizon

2013-11-18, 22:25
Zarammoth, popieram. Należy chronić takie miejsca przed zniszczeniem. Chętnie bym zobaczył jak te stare babcie zardzewiałe odrestaurowują na wieczny spoczynek.. :) szkoda że tak niszczeją choć fotki - jedyne w swoim rodzaju !

addic7ed

2013-11-18, 22:31
Zarammoth napisał/a:

Oho, słynny addic7ed :P Błagam cię, podaj mi miejscówkę na PW. Sam bawię się w Urbex od roku, ostatnio dużo śmigam po budynkach kolejowych, ale jeszcze nie natrafiłem na lokomotywę. Byłbym wielce wdzięczny za info. Nie pisz w temacie, bo trafią tam złomiarze czy sprayowcy.



Zaraz tam słynny :D Biorę czasem sobie wasze słowa do bani i zrobiłem prezentację w opcji pół na pół ryba + 17-50 :D

Wszelkie info na temat lokalizacji w realizowanych przeze mnie tematach będą zgłaszane do admina i usuwane proste i oczywiste. Jeśli masz pytania pisz PM i tyle... To taki mały apel jasnogórski.

husar09

2013-11-18, 22:35
ty chyba jesteś opuszczony

addic7ed

2013-11-18, 22:39
husar09 napisał/a:

ty chyba jesteś opuszczony



Czas spać :)