18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Opuszczona elektrownia atomowa w Żarnowcu

adiemus36 • 2012-08-05, 12:23
Elektrownia Jądrowa Żarnowiec to polska elektrownia jądrowa budowana w latach 1982–1990 w miejscu zlikwidowanej wsi Kartoszyno nad Jeziorem Żarnowieckim z siedzibą w Nadolu.

Oficjalna ostatnia nazwa przedsiębiorstwa brzmiała: Elektrownia Jądrowa „Żarnowiec” w budowie w likwidacji w Nadolu.

W zamyśle była elektrownia miała stanowić pierwszy krok w realizacji polskiego programu energetyki jądrowej, który obejmował jeszcze wybudowanie Elektrowni Jądrowej „Warta” w miejscowości Klempicz w ówczesnym województwie pilskim. Elektrownia w Żarnowcu docelowo miała się składać z czterech bloków energetycznych napędzanych reaktorami WWER-440 o łącznej mocy ok. 1600 MW.

Zmiana warunków ekonomicznych w Polsce po 1989 roku, a także długotrwałe protesty aktywistów i negatywny odbiór części społeczeństwa, który wzmógł się szczególnie po katastrofie w Czarnobylu, spowodowały, że budowa została przerwana i elektrownia wówczas nie powstała.

Dwa z czterech reaktorów, pierwszej elektrowni atomowej w Polsce, zezłomowano. Jeden z pozostałych reaktorów odkupiła od Polski za symboliczną kwotę elektrownia jądrowa położona w fińskim mieście Loviisa. Drugi znajduje się obecnie w Centrum Szkoleń Elektrowni Jądrowej Paks na Węgrzech. Oba bezawaryjnie działają do dnia dzisiejszego.




Reszta w komentarzach.

Włodzimierz

2012-08-05, 17:04
Tylko, że... w Żartnowu MIAŁA być elektroniw, ale suma summarum jej nie było.

Damian198025

2012-08-05, 17:04
czekam na zdjęcia opuszczonej deski klozetowej

Jab7kO

2012-08-05, 17:04
Ludzie! Co to do k***y się porobiło. Co 2gi filmik z jakąś opuszczoną ruderą. Gówno mnie to obchodzi !
PS. TO że was gówno obchodzi, że mnie gówno obchodzi, też mnie gówno obchodzi!

adiemus36

2012-08-05, 17:07
Gabranth napisał/a:

Szkoda, że nie zdążyli trochę więcej zbudować.



Wystarczyło tylko reaktory wstawić i elektrownia mogła zacząć pracę :)

Aha, niedługo w Żarnowcu ma powstać pierwsza polska elektrownia atomowa.

ni...........ne

2012-08-05, 17:15
dzięki ekok***om i ogólnie panującemu ciemnogrodowi nie mamy elektrowni atomowej

TheGucio

2012-08-05, 17:15
ostatnio około 2 tygodnie temu, byłem w elektrowni porąbka-żar i trochę się dowiedziałem o elektrowniach polskich. i myślę że jednak polska powinna mieć choć 1 elektrownie atomową.

wormarder

2012-08-05, 17:30
jak ta elektrownia wyjebie to jezioro żarnowieckie nad którym leży się powiększy :D

juki

2012-08-05, 17:45
Z tego co wiem, to reaktory, ktore mialy znalezc sie w tej elektrowni zostaly odsprzedane bodajze Szwedom. Do tej pory pracuja i sa w swietnym stanie....

adiemus36

2012-08-05, 17:51
Napisałem o tym w pierwszym poście przecież ;)

ca...........21

2012-08-05, 18:13
I do tego wszystkiego mamy tylko jeden reaktor doświadczalny...

juki

2012-08-05, 18:18
adiemus36 napisał/a:

Napisałem o tym w pierwszym poście przecież ;)



Nie zauwazylem, zwracam honor :>

j2m2

2012-08-05, 18:20
miliony białych kuleczek na ziemi.... to my! G.O.O.D. Gdynia :D szkoda tylko że ściany pobrudzone przez farbiarzy :/

botanic18

2012-08-05, 18:26
najlepiej, sluchac sie ludu a potem lud ryczy ze pradu ni ma

Szczypiorek

2012-08-05, 18:29
loio napisał/a:

zaraz bedzie opuszczone gowno w kiblu... reszta w komentarzach. sadistic pelna geba.



Najchętniej to bym Ci kazał wypie**alać, ale zrobić tego nie mogę bo jest to niezgodne z regulaminem, więc polecę Ci kliknięcie krzyżyka w prawym górnym rogu okna. To rozwiąże wszelkie Twoje problemy i frustracje zgwałconego przez ojczyma nastolatka.

@Damian198025

Deski klozetowej nie wrzucą, ale mam coś równie porywającego, dostosowane do Twojego poziomu skoro zamieszczony materiał Ci się nie podoba. Powodzenia w ćwiczeniach!
http://www youtube com/watch? v=007VM8NZxkI

sz...........an

2012-08-05, 19:40
O tyle o ile sens miało budowanie elektrowni atomowej w tamtych czasach to teraz już nie... zanim oni w ogóle wybudują elektrownie to znajdzie się inne źródło energii i unia każe nam ją zamknąć... budowanie tego teraz to idiotyzm i chyba tylko dlatego chcą to stworzyć aby ktoś sobie kieszenie napchał na tej inwestycji bo już nie ma na czym pieniędzy kraść

http://pl.wikipedia.org/wiki/ITER

Wydaje mi się, że u władzy nigdy nie było większych kretynów niż teraz... a nie... jeszcze w 39 roku był podobny rząd