18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

himself

2013-02-19, 23:11
cripkillah napisał/a:

@up
A już myślałem, że się nikt tutaj taki nie znajdzie.
T-Will, ma sto procent racji. Sam grałem w Football Amerykański i czasami przy uderzeniu przez moment nie wiemy co się dzieje. A upadki i zderzenia są czasami bardzo bolesne.



A myślisz że w rugby światła jupiterów nie gasną?
Sam nie raz źle złożyłem się do szarży i dopiero trener mnie budził. Przy wadze 75 kilo próbowałem zatrzymać zawodnika którego masa była zbliżona do około 130. Jeżeli nie masz doświadczenia jak zrobić szarżę, by w takiej sytuacji samemu nie ucierpieć, to nie masz szans na to by wstać.



T-Will napisał/a:

Nie masz pojęcia chłopcze o czym mówisz tak samo jak ten typ z gifa.
W Footballu siła uderzeń, przeciążenia są nieporównywalnie większe niż w Rugby.



Nie wiem gdzie Ty to wyczytałeś o przeciążeniach i sile uderzenia, ale myślę że rozpędzony zawodnik rugby czy FA ma podobną siłę przebicia. Tylko że Ty masz różnej maści ochraniacze na barki, głowę etc. Ja mam tylko tak zwaną "szczękę".
Porównaj jakim ochraniaczami dysponuje rugbista a jakim gracz FA i pomyśl którego ciało doznaje większych obrażeń



Co do Clarkson'a ... zgadzam się z nim, ochraniacze są dla ciot :-D

Miszkielek

2013-02-20, 00:26
@dekar

Hah zalosne. Gracz FA wbiega w utwierdzonego do ziemi manekina a gracz rugby w wbiega w innego czlowieka ktory dodatkowo przy uderzeniu lekko podskakuje . Je*nij sie w leb . Ten twoj filmik i twoja nauka ch*ja pokazuje . Ale co ? Mam rozumiec ze gracz FA ma szybsze buty czy jak ?

KoTu

2013-02-20, 02:44
Gofyn napisał/a:

Pierwsza emisja tego odcinka byla wczoraj o 20:00 (21:00 czasu polskiego) na bbc 2, odcinek trwa godzine. Zajelo Ci godzine i 4 minuty na wstawienie tego posta. Szacun za checi zaistnienia na glownej.



bardzo się starałem :)

himself

2013-02-20, 22:14
dekar napisał/a:

@up

wypowiadasz się na temat o którym praktycznie nie masz pojęcia, zobacz sobie z jaką szybkością wpadają zawodnicy w futbolu a z jaką w rugby, dlatego w futbolu amerykańskim siła uderzenia jest dużo większa



w tym temacie masz pokazaną siłę uderzenia : http://www.sadistic.pl/naukowa-strona-rugby-vs-american-football-vt31461.htm#182584



Oglądaj od 7:50



Bo jakbyś trochę poczytał o rugby, to byś miał jakieś pojęcie na temat tego, jak wygląda czysta szarża i dlaczego robi się to w ten sposób.
Po to są tak skonstruowane przepisy do gry w rugby, by móc grać z jak najmniejszą ilością ochraniaczy, body armorów itp, a zarazem zrobić sobie wzajemnie jak najmniejszą krzywdę (chodzi o trwałe uszkodzenia).
I zaraz mi powiesz że znasz się na rugby bo grałeś, kolega grał i jego ciotka też.
Więc mi tego nawet nie pisz, bo pokazałeś filmik w którym rugbista wynosi szarżowanego w powietrze, co jest zakazane przepisami. I każdy początkujący rugbista się o tym dowiaduje.
I jeszcze jedno.
Skoro wklejasz filmik z sadistika, to przeczytaj wszystkie komentarze dotyczące jego, gdyż tam parę osób wyjaśniło że takie badania nie oddają tego, co się dzieje na boisku. Nie zawsze ułożysz się do obrony idealnie i nie zawsze wejdziesz w zawodnika tam gdzie byś chciał. I na dodatek amerykańckie badania w których wygrywa amerykańcki sport ;]
Dziękuję i dobranoc.