18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Okiem snajpera

kroenen • 2013-06-22, 11:17
Gdyby nie snajperzy wiele akcji w ogóle nie miałoby szans powodzenia. Ktoś musi oczyszczać teren i kontrolować z daleka rozwój wydarzeń, chronić własnych żołnierzy...
Więcej w komentarzach

Hexar

2013-06-22, 11:20
Ojojoj. Nie daje się tyle obrazków w temacie. Popraw szybko: zostaw 3-5 w temacie i resztę daj tu w komentarzach.


A co do tematu: Czemu snajper na przedostatnim obrazku celuje w swojego?


EDIT: No, teraz jest porządnie. Piwo leci.

juki

2013-06-22, 11:58
Jak to mowia - co czuje snajper gdy strzela do czlowieka? Odrzut.

Ratilt

2013-06-22, 12:12
Czym się różni snajper od strzelca wyborowego?
Snajper działa zazwyczaj w grupie dwuosobowej (strzelec i obserwator), rzadziej sam lub z trzema osobami. Działają oni oddzielnie, z dala od większych oddziałów, zazwyczaj prowadząc zwiad, dywersję lub eliminację wyższych rangą oficerów. Drużyna snajperska potrafi trwać w ukryciu nawet kilka dni w oczekiwaniu na cel.
Strzelec wyborowy jest jednym z żołnierzy wchodzącym w skład drużyny. Jego zadaniem jest wsparcie ogniowe drużyny, precyzyjnym ostrzałem z daleka.
Często terminy te są mylone, nawet przez wojskowych. Tak tylko w ramach informacji. Zdjęcia te w większości przedstawiają chyba strzelców wyborowych, no może poza tymi co tam w śniegu leżą.

matiqq

2013-06-22, 12:41
ktoś pytał, dlaczego snp. celuje w swojego:
-możliwe, że sprawdza co się u 2 dzieje i/lub czy nikt go nie atakuje.

PS. chyba, nie jestem (już) wojskowym a tylko chce być fajny.

deritv

2013-06-22, 12:49
Za celowanie do murzynów/muslimów i innych zwierząt zawsze piwko ;)

solight

2013-06-22, 12:51
Ratilt napisał/a:

Czym się różni snajper od strzelca wyborowego?
Snajper działa zazwyczaj w grupie dwuosobowej (strzelec i obserwator), rzadziej sam lub z trzema osobami. Działają oni oddzielnie, z dala od większych oddziałów, zazwyczaj prowadząc zwiad, dywersję lub eliminację wyższych rangą oficerów. Drużyna snajperska potrafi trwać w ukryciu nawet kilka dni w oczekiwaniu na cel.
Strzelec wyborowy jest jednym z żołnierzy wchodzącym w skład drużyny. Jego zadaniem jest wsparcie ogniowe drużyny, precyzyjnym ostrzałem z daleka.
Często terminy te są mylone, nawet przez wojskowych. Tak tylko w ramach informacji. Zdjęcia te w większości przedstawiają chyba strzelców wyborowych, no może poza tymi co tam w śniegu leżą.



Czyli ze ty magicznie widzisz co jest obok tych gosci gdzie jedynie pokazali obraz lunety? Moze tam siedzi ziomus snajpera ktory monitoruje wszystko?

POW667

2013-06-22, 13:04
@Ratilt Pierwsza sprawa, że na współczesnym polu walki nie ma już miejsca na samotnych zabójców. Najmniejsza struktura, w jakiej działa snajper to 2 osoby, zaś rozmiar drużyny snajperskiej dochodzi do kilku operatorów. Druga rzecz, to co jest na zdjęciach, przypisał bym raczej snajperom. Strzelcy wyborowi zazwyczaj posiadają broń samopowtarzalną (M110 SASS, m21, SWD Dragunow), by tak jak pisałeś wesprzeć drużynę ogniem. Amerykanie nawet w zaleceniach przetargowych polecili, by ich nowa broń precyzyjna była wyglądem upodobniona do liniowej broni AR-15 - przeciwnik skupia swój ogień na największym zagrożeniu, w tym wypadku zlokalizowanie wrogiego marksmana poprzez zauważenie odrębnej jednostki broni, jest sporym niebezpieczeństwem dla drużynowego strzelca wyborowego. Na większości zdjęć natomiast widać broń powtarzalną.
Z drugiej strony, to co pisałem, odnosi się do amerykańskiej/zachodniej nomenklatury, bo w wojsku polskim nie ma oficjalnego rozróżnienia pomiędzy dwoma funkcjami (stąd naprzemienne stosowanie).

kravchel

2013-06-22, 13:04
myślałem że to kolejna reklama jakiejś taniej gierki . . .

hajtkol

2013-06-22, 13:07
@rancwa: Czy to nie za to zdjęcie jakiś żołnierz miał przesrane?