18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Obywatelska postawa mieszkańców Andrychowa

predator222 • 2013-09-03, 10:35
Z takiej postawy naszych rodaków możemy być dumni! :jezdziec:

Cytat:

Wypędzić Romów – wezwali na Facebooku administratorzy profilu "Antyromski Ruch Andrychowski". W ciągu doby zyskał 1,5 tys. fanów. Już jest zamknięty, ale powstał podobny, który w tydzień polubiło ponad 2 tys. osób.

Chodzi o stronę "Nie dla Romów w Andrychowie". Jej autorzy starają się przekonywać, że - jak sami piszą - "nie trzeba być rasistą, kibolem, ksenofobem, by zgadzać się z postulatem zawartym w nazwie". Równocześnie internauci publikują tam zdjęcia Romów z Andrychowa albo np. fotografie ścian z hasłami "Jeb... Polaków".

Młoda mieszkanka Andrychowa, która wytyka internautom rasizm, słyszy: "Ty nie jesteś Polką, tylko mieszańcem, a tacy nie powinni tutaj być. Pożegnam cię jak należy: spier...!".

- Przytłaczająca liczba komentarzy odnosiła się pozytywnie do zaproponowanego "wypędzenia". Były też komentarze wulgarne porównujące Romów do śmieci i zarazy. Całe zło Andrychowa zyskało twarz Roma. Szczególnie mnie dotknęły wpisy ludzi, którzy proponowali "siłowe rozwiązanie problemu" i chcieli zamienić słowa w czyn: wyjść na ulicę i pokazać, do kogo należy Andrychów - mówi anonimowo w rozmowie z "GW" internautka, która skarżyła się na stronę u administratorów Facebooka.

Andrychów to 20-tysięczne miasto na skraju Małopolski. Kojarzone z tym, że leży koło Wadowic, ma też swój własny wyrazisty symbol. To ok. 140 Romów, którzy żyją w zaniedbanych kamienicach w centrum.

Spora część mieszkańców Andrychowa nazywa ich "największym społecznym problemem". Pod koniec sierpnia zażądali, aby Romów wypędzić, po tym, jak 16-letni członek tej społeczności pobił młodszego od siebie Polaka. Zawiązali komitet społeczny Bezpieczne Miasto, który chce wpłynąć na burmistrza, aby "przestał zamiatać problem Romów pod dywan".

W Polsce według różnych szacunków żyje od 12 do 35 tys. Romów.



źródło: onet.pl

TRQPL

2013-09-03, 10:37
cyt. "nie trzeba być rasistą, kibolem, ksenofobem, by zgadzać się z postulatem zawartym w nazwie"

trafne spostrzeżenie


Ra...........it

2013-09-03, 10:52
Dobry cygus z Andrychowa (niechmu ziemia lekką będzie) już od dawna siedzi w piachu i nie śmierdzi ku*as wszędzie. Każdy inny brudas cygańskiej nacji - niech zajada gruz we francji.

Sz...........an

2013-09-03, 11:06
Na Madagaskar ze wszystkimi i po kłopocie :hitler:

Prometheus_Coprophagus

2013-09-03, 11:12
Gdy w 2009 roku przedstawiciele British National Party krzyczeli "wypędzić Polaków z Wielkiej Brytanii", było święte oburzenie. Ale gdy Polacy krzyczą "wypędzić Romów z Polski", wszystko jest cacy? Podjeżdża mi to delikatnie hipokryzją.

Fiedos

2013-09-03, 11:18
@up nie pie**ol k***a facet, bo nawet najgorszy Polak jest lepszy od najlepszego romskiego ścierwa.
To nawet porównania nie ma

Xiem

2013-09-03, 11:24
Różnica taka, że polak jedzie za granicę pracować (wiadomo, są jakieś wyjątki), a cygan co? Siedzi i śmierdzi, do tego kradnie i niszczy wszystko co się w jego pobliżu znajduje.

Prometheus_Coprophagus

2013-09-03, 11:28
Fiedos napisał/a:

nawet najgorszy Polak jest lepszy od najlepszego romskiego ścierwa



Kapitan Włodzimierz Ostapowicz, sędzia Wojskowych Sądów Rejonowych, odpowiedzialny za tortury podczas przesłuchań oraz skazanie na śmierć kilkudziesięciu żołnierzy Armii Krajowej jako przeciwników jedynego słusznego ustroju był lepszy od Nonci Markowskiej, która po 1941 roku uratowała około 50 dzieci (nie patrząc na ich narodowość)?

Shaggy93

2013-09-03, 11:41
Szafa_Srająca napisał/a:

Gdy w 2009 roku przedstawiciele British National Party krzyczeli "wypędzić Polaków z Wielkiej Brytanii", było święte oburzenie. Ale gdy Polacy krzyczą "wypędzić Romów z Polski", wszystko jest cacy? Podjeżdża mi to delikatnie hipokryzją.


MichaU

2013-09-03, 11:51
Szafa_Srająca, są Polacy na emigracji i są Polacy w Polsce. Ogólny zarys tych pierwszych wytworzyłem sobie przebywając za granicą i, patrząc na nich obiektywnie, nie dziwiłem się antypolskim nastrojom Holendrów. Jednak większość Polaków żyje w Polsce i ich ogólny obraz (przynajmniej wg mnie) jest pozytywny. Jeśli dobrze się orientuję nie ma romów w swoim państwie, bo go nie mają, a ci, że tak powiem, na emigracji (czyli wszyscy), nie zachowują się najlepiej. Mały procent źle zachowujących się Polaków przeciwko prawie 100% źle zachowujących się romów. Widzisz różnicę?

PS nie twierdzę, że wszyscy Polacy za granicą źle się zachowują, ale większość mówi sama za siebie.

Prometheus_Coprophagus

2013-09-03, 12:01
msnrc, primo - miałem przyjemność poznać paru Litwinów, zarówno w Polsce, jak również w ich ojczyźnie. Część z nich okazała się w porządku (a nawet bardzo w porządku), część (niestety większość) niestety nie wpłynęła swoim zachowaniem na kształtowanie się pozytywnego obrazu ich narodu w moich oczach. Czy to znaczy, że mam krzyczeć na cały głos - jak próbują niektórzy przedmówcy - by wypędzić ich z Sejn albo Puńska albo - o zgrozo - usunąć Litwę z powierzchni ziemi (wszak tam jest ich najwięcej)? I też mógłbym wspomnieć o prawie 100% źle zachowujących się Litwinów - bo ze zdecydowaną większością mam bardzo złe wspomnienia.
Secundo - wspominasz o małym procencie źle zachowujących się Polaków. Spójrz, proszę, na statystyki przestępstw związanych z przemocą w rodzinie. ;)
Tertio et finito - nie pochwalam pasożytnictwa, złodziejstwa, oporu wobec budowania pozytywnych relacji z sąsiadami, kombinatorstwa, et caetera. Niezależnie od tego, jakiej nacji jest ten, kto próbuje się w to bawić, czy będzie Polakiem, Romem, Litwinem, czy też obywatelem Marsa. Co nie znaczy, że wszyscy Polacy, Romowie, Litwini bądź Marsjanie powinni przez to zasługiwać na szafot.

msnrc napisał/a:

większość mówi sama za siebie



Obraz większości nie stanowi o obrazie całości. Zresztą stara łacińska paremia ("non tam bene cum rebus humanis agitur, ut meliora pluribus placeant") przypomina nam o tym, że większość wcale nie musi mieć racji odnośnie tego, co dla całości będzie najlepsze -

MichaU

2013-09-03, 12:10
Szafa_Srająca napisał/a:

primo - miałem przyjemność poznać paru Litwinów, zarówno w Polsce, jak również w ich ojczyźnie. Część z nich okazała się w porządku (a nawet bardzo w porządku), część (niestety większość) niestety nie wpłynęła swoim zachowaniem na kształtowanie się pozytywnego obrazu ich narodu w moich oczach. Czy to znaczy, że mam krzyczeć na cały głos - jak próbują niektórzy przedmówcy - by wypędzić ich z Sejn albo Puńska albo - o zgrozo - usunąć Litwę z powierzchni ziemi (wszak tam jest ich najwięcej)? I też mógłbym wspomnieć o prawie 100% źle zachowujących się Litwinów - bo ze zdecydowaną większością mam bardzo złe wspomnienia.


Różnica polega na tym, że Litwini nie robią niczego złego w Polsce (nie licząc pojedynczych przypadków, o ile takie się zdarzają).

Szafa_Srająca napisał/a:

Secundo - wspominasz o małym procencie źle zachowujących się Polaków. Spójrz, proszę, na statystyki przestępstw związanych z przemocą w rodzinie. ;)


Chodziło mi tu o wykroczenia i przestępstwa mniej familijne, typu: pobicia, kradzieże i inne złe zachowania nie regulowane przez prawo, np. chamstwo, buractwo itp.

Szafa_Srająca napisał/a:

Niezależnie od tego, jakiej nacji jest ten, kto próbuje się w to bawić, czy będzie Polakiem, Romem, Litwinem, czy też obywatelem Marsa. Co nie znaczy, że wszyscy Polacy, Romowie, Litwini bądź Marsjanie powinni przez to zasługiwać na szafot.


Jasne, że nie, ale osobiście nie spotkałem jeszcze roma w sytuacjach innych niż żebranie albo wbijanie do tramwaju z akordeonem i kaleczeniu uszu "muzyką".

Prometheus_Coprophagus

2013-09-03, 12:19
msnrc napisał/a:

złe zachowania nie regulowane przez prawo, np. chamstwo, buractwo



Przejdź się po swoim mieście w szaliku Arki Gdynia - duża doza chamstwa, buractwa, a także określonych prawnie deliktów gwarantowana. Nawet jeśli po drodze nie spotkasz ani jednego Roma. ;)

Suka_Blyat

2013-09-03, 12:20
To się skończy holocaustem dla cyganów i tyle, jakoś mi ich nie będzie szkoda

Hrodgar

2013-09-03, 12:22
Szafa_Srająca napisał/a:

Gdy w 2009 roku przedstawiciele British National Party krzyczeli "wypędzić Polaków z Wielkiej Brytanii", było święte oburzenie. Ale gdy Polacy krzyczą "wypędzić Romów z Polski", wszystko jest cacy? Podjeżdża mi to delikatnie hipokryzją.



Zapomniałeś dodać, że Polaków, którzy "zabierali pracę" "rodowitym" Brytyjczykom, tyle tylko że on nie chcieli tam pracować tylko ciągnęli socjał, a Polacy dostali pracę której nich nie chciał.

Szafa_Srająca napisał/a:


Kapitan Włodzimierz Ostapowicz, sędzia Wojskowych Sądów Rejonowych, odpowiedzialny za tortury podczas przesłuchań oraz skazanie na śmierć kilkudziesięciu żołnierzy Armii Krajowej jako przeciwników jedynego słusznego ustroju był lepszy od Nonci Markowskiej, która po 1941 roku uratowała około 50 dzieci (nie patrząc na ich narodowość)?



Niema to jak skrajne postrzeganie tematu.

Trudno się dziwić mieszkańcom, że nie chcą w swoim sąsiedztwie złodziei, żebraków, krętaczy, oszustów, ogólnie rzecz ujmując pasożytów.