18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Obywatelska postawa mieszkańców Andrychowa

predator222 • 2013-09-03, 10:35
Z takiej postawy naszych rodaków możemy być dumni! :jezdziec:

Cytat:

Wypędzić Romów – wezwali na Facebooku administratorzy profilu "Antyromski Ruch Andrychowski". W ciągu doby zyskał 1,5 tys. fanów. Już jest zamknięty, ale powstał podobny, który w tydzień polubiło ponad 2 tys. osób.

Chodzi o stronę "Nie dla Romów w Andrychowie". Jej autorzy starają się przekonywać, że - jak sami piszą - "nie trzeba być rasistą, kibolem, ksenofobem, by zgadzać się z postulatem zawartym w nazwie". Równocześnie internauci publikują tam zdjęcia Romów z Andrychowa albo np. fotografie ścian z hasłami "Jeb... Polaków".

Młoda mieszkanka Andrychowa, która wytyka internautom rasizm, słyszy: "Ty nie jesteś Polką, tylko mieszańcem, a tacy nie powinni tutaj być. Pożegnam cię jak należy: spier...!".

- Przytłaczająca liczba komentarzy odnosiła się pozytywnie do zaproponowanego "wypędzenia". Były też komentarze wulgarne porównujące Romów do śmieci i zarazy. Całe zło Andrychowa zyskało twarz Roma. Szczególnie mnie dotknęły wpisy ludzi, którzy proponowali "siłowe rozwiązanie problemu" i chcieli zamienić słowa w czyn: wyjść na ulicę i pokazać, do kogo należy Andrychów - mówi anonimowo w rozmowie z "GW" internautka, która skarżyła się na stronę u administratorów Facebooka.

Andrychów to 20-tysięczne miasto na skraju Małopolski. Kojarzone z tym, że leży koło Wadowic, ma też swój własny wyrazisty symbol. To ok. 140 Romów, którzy żyją w zaniedbanych kamienicach w centrum.

Spora część mieszkańców Andrychowa nazywa ich "największym społecznym problemem". Pod koniec sierpnia zażądali, aby Romów wypędzić, po tym, jak 16-letni członek tej społeczności pobił młodszego od siebie Polaka. Zawiązali komitet społeczny Bezpieczne Miasto, który chce wpłynąć na burmistrza, aby "przestał zamiatać problem Romów pod dywan".

W Polsce według różnych szacunków żyje od 12 do 35 tys. Romów.



źródło: onet.pl

Hedonic

2013-09-03, 14:06
Wypowiem się z autopsji. Pracowałem w Andrychowie 1,5 roku i przyznam, że z rozmów z mieszkańcami jak i pracownikami zakładu, w którym pracowałem nigdy ale to nigdy nie spotkałem się z pochlebnym wypowiadaniem się na temat mniejszości romskiej w Andrychowie. Wielokrotnie słyszałem, że samochód w centrum miasta niedaleko osiedla romskiego, po prostu się nie zostawia, chyba że chce się wrócić bo samochodu stojącego na cegłach. Przedstawiciele mniejszości romskiej to duży problem dla mieszkańców nie tylko ze względu na brak asymilacji z rodowitymi mieszkańcami, ale także ze względu na wysokość zasiłków jakie dostają Romowie. Wielokrotnie spotkałem się ze stwierdzeniem, że to darmozjady, że andrychowianie pracują po 12h godzin dziennie często 7 razy w tygodniu, żeby dostać wynagrodzenie takie jak dostają Romowie za nic nie robienie, poza siedzeniem przed klatką i jedzeniem słonecznika. Problem nasilił się kiedy w Andrychowie zaczeły podupadać duże zakłady pracy i wzrosło bezrobocie, a czy to dziwne, że ludzi kuje w oczy, że daremnie szukają pracy, na zasiłek nie ma co liczyć, a mniejszość romska dostaje "kokosy" od tak sobie.

Thauglorimorgor

2013-09-03, 14:13
Funpage na Facebooku został usunięty....

Prometheus_Coprophagus

2013-09-03, 14:51
bloodstained napisał/a:

nikt nie mówi o szafocie - wysuwanie ekstremalnych argumentów do zbicia tezy jest ciekawym zabiegiem erystycznym, ale jest też nieuczciwe.



Na skrajnościach operować najłatwiej, bo są najbardziej widoczne. Nie chodzi tu o żadną demagogię - bardziej o zwiększenie wyraźności.

bloodstained napisał/a:

swoją drogą, jeśli nie pochwalasz pasożytnictwa, złodziejstwa, oporu wobec budowania pozytywnych relacji, to z automatu stoisz po stronie mieszkańców Andrychowa - oni też są przeciw temu wszystkiemu i dają temu wyraz - i nie ma tu uogólnień z ich strony - oni nie mówią wszyscy cyganie do wora, a wór do jeziora, tylko mówią - słuchajcie, mamy problem z pewną częścią naszej społeczności, która nie respektuje praw ogółu i coś z tym trzeba zrobić. pech chciał, że to akurat cyganie, ale to dalej nic nie zmienia, bo nie można domagać się specjalnych praw (tutaj: zostawcie nas, romów w spokoju i pozwólcie nam dalej robić bagno w środku miasta) ze względu na pochodzenie etniczne czy bycie mniejszością.



I w żadnym wypadku nie twierdzę, że jest inaczej. Przejrzyj dyskusję w komentarzach od samego początku - nie nawiązuję do samej sytuacji, tylko do reakcji użytkowników portalu Sadistic.pl oraz do zamieszczanych przez nich komentarzy. ;)

xarkons

2013-09-03, 15:05
Co do Polakow za granica a w Polsce to nie ma porownania. Polacy za granica nie potrafia uszanowac tego ze to nie jest ich kraj i powinni sie czuc tu goscmi.A oni zamiast tego zachowuja sie jak pepek swiata.

necroboss

2013-09-03, 15:19
Różnica między polakami za granicą, a romami, którzy chcą uchodzić za polaków w Rzeczpospolitej jest taka, że ci pierwsi nawet zagranicą pracują i nie ma tu znaczenia czy się panoszą czy nie - sam fakt pracy, a cygaństwo nawet w ojczyźnie, która ich przygarnęła - robi syf na bezrobociu. Tak ma być w świeckim społeczeństwie? Płaci się za pracę, czy za opie**alanie?

Uważam, że w Polsce powinno się wprowadzić wizy na zasadach australijskich. Każda mniejszość, czy to narodowa czy etniczna (poza klasami etnicznymi z tradycjami pochodzenia Polskiego), powinna być tym objęta. Pracujesz? Masz prawo do stałego pobytu. Nie pracujesz (nie generujesz dochodu), masz obowiązek opuścić kraj - dostajesz 500zł na bilet lotniczy, najlepiej do Niemiec i do widzenia. Chcesz wjechać do Polski? Masz wizy turystyczne. Chcesz mieszkać w Polsce? Musisz uzyskać najpierw zgodę z urzędu, dostajesz wizę tymczasową, np. na 4 miesiące. Jeżeli przez 2 miesiące w tych 4 miesiącach będziesz generował zysk i odprowadzał podatki, wiza zostaje przedłużona o 6 miesięcy. Jeżeli przepracujesz 24 miesiące, dostajesz wizę długoterminową np. na 5 lat. No i oczywiście inne ograniczenia.

rafalskiddz

2013-09-03, 17:10
140 romów? k***a w Wałbrzychu ile sie tego kręci to jest porażka, ostatnio byłem w tym mieście i pierwsze co się rzuca w oczy to szare bloki i kamienice i w ch*j brudasów :)

palamerek

2013-09-03, 19:20
Same prawie centrum Mazur-Pisz,Ełk... .W ch*j tego ścierwa i jeszcze mają własne osiedla i jeszcze im mało... .Wyj***ć to w kosmos na marsa i niech tam próbują własną cywilizację brudasy zakładać.k***a,co się dzieje w tym kraju?

Plecionkarz

2013-09-03, 20:35
Obawiam się że cyganie nie mają internetu więc koło ch*ja im latają internetowe protesty, apele, dyskusje. Kiedyś trzeba było dać tłumowi igrzyska żeby się nie buntował, dzisiaj wystarczy im podpiąć internet i sami zrezygnują z agresji na przecz bezproduktywnego pie**olenia w komentarzach.

epicnick

2013-09-03, 21:35
Zacznę od tego, że w Andrychowie bywam bardzo często, więc pogląd na sprawę mam własny i poparty doświadczeniem.

Sytuacja jest zdecydowanie nieciekawa dla mieszkańców i przyjezdnych.
Romowie mieszkają w kamienicy, którą dostali od władz miasta w stanie bardzo dobrym - obecnie jest to rudera bez okien i drzwi, z której jebie gorzej niż z obory - nie chcę obrażać mlecznodajnej rogacizny parzystokopytnej. W biały dzień strach przejść przez reprezentacyjny plac miasta, bo na metr kwadratowy przypada tam 1.5 brudasa. W sklepie spożywczym przy tym placu byłem raz i zdecydowanie nie wspominam tego jako miłego doświadczenia, gdyż pełno tego brudnego gówna (czyt. cyganów) praktycznie blokuje wejście do sklepu i łazi między półkami. Jedno miejsce w okolicy jest od nich wolne - Rossmann, w którym jest ochrona.
Andrychów ma naprawdę zajebisty miejski park - oczywiście zajebisty do momentu, gdy nie zwlecze się tam rodzinka o nieco ciemniejszym kolorze skóry, pokrzykująca w swoim kwiecistym narzeczu, które brzmi jak rzyganie żyletkami i gównem.
Rynek miejski, okolice sklepów, aptek, banków i tym podobnych też pełen dziadostwa - a to wróżbę Ci uczynią, a to perfumy możesz zakupić (marki takie jak Hogo Buss czy Escapada), a to wpie**ol można dostać, a to portfel można zgubić - po prostu pełny serwis.
W marketach w mieście ochrona gęstnieje, gdy tylko pojawia się którakolwiek z 'cudownych' rodzin. Podpie**alanie czego się da skąd tylko się da jest na porządku dziennym.
Oczywiście na straż miejską czy policję nie ma co liczyć w żadnym przypadku, bo jedyne co zrobią to doradzą, by nie zaczepiać 'tych państwa'. We wszystkich innych przypadkach, jak np. wstawienie mandatu za złe parkowanie, policjanci i strażnicy są gotowi się pobić, by mieć możliwość egzekwowania prawa. Dodatkowo ciekawym faktem jest, że którykolwiek z samochodów państwa romstwa (swoją drogą ciekaw jestem, czy jakiekolwiek opłaty za samochody zostały przez nich dokonane) mógłby być zaparkowany w drzwiach urzędu miasta, a nikt z władz miejskich by nawet krzywo nie spojrzał.

Podsumowując: zupełnie nie dziwię się mieszkańcom Andrychowa, że zaczynają działać, bo mnie samego, jako Andrychowianina gościnnego, niedomyci wk***iają niesamowicie. Mam nadzieję, że uda się to całe dziadostwo wypie**olić na zbite pyski.

wieniu

2013-09-04, 00:27
lTo prawda, pochodzą z Andrychowa, od kilku lat mieszkam we Wrocławia i tu tez niestety jest dużo tego bydła niestety... Moje przypadki z cyganami z Andrychowa opisałem w jednym z wątków o cyganach z Wrocławia, łajzy potrafiły okraść znajomego zabierając zabawki jego dzieci z jego ogrodu, mojego psa też chcieli ukraść, rasowy to ba pewnie na handel, ale piesek mimo, że wydawał się im spokojny to zdziwienie było niezłe jak cyganisko miało zęby psa wytatuowane na nodze, fakt faktem cygan dostał ode mnie jeszcze solidny but w dupsko na odchodne. Zobaczcie sobie namUwaga TVN filmik o tym "cygańskim" kick-boxerze z Andrychowa - epicki był tam moment jak wbił się z TVN do byłego burmistrza by cyganom wyremontować mieszkania - fakt faktem dostali parę lat wczesniej lokale w byłym hotelu pracowniczym po gruntownym remoncie - wtedy też były kwasy bo Romowie dostali tam lokale "wyprzedzając" faktycznie potrzebujących lokalu Andrychowian. Wracając do Uwagi TVN - burmistrz pyta ile osób pracuje z 140 - a co na to Cygański Kickboxer - w głosie było słychać, ze raczej nie wie, bo burmistrz i tak by miał taką ewidencję. A nasz bohater odpowiada, że pracujen1. Kolejna sprawa były cykliczne napaści na jednego sklepikarza z centrum - chyba to była Trafiła koło byłego dworca PKS, przerobionego na miejsce z nieco wyrafinowaną fontanna, spodobała by się wam sadole - są cycki :D . Ok, krótko i na temat, koleś miał groźby karalne ze strony cyganów, rozbijane szyby etc, wzywał policje a oni tak węszyli, ze zawsze nie było wiadomo kto zaczął - paranoja - bo jest monitoring. Ale kogoś zawsze trzeba skazać, wiec Policja dowaliła mandat sklepikarzowi za uwaga przedmiot niebezpieczny w postaci pałki teleskopowej z allegro ;-) Prewencja musi być bo co jak co cyganów z Andrychowa trzeba chronić... Fakt Andrychowscy cyganie to Mendy jakich mało pamiętam jak tam jezdziłem regularnie to zawsze wkurzaly mnie cyganki zspod Kauflanda sepiące kasę z wozkow , zawsze było z mojej strony "wy#dalaj" i idź do roboty... Pasorzyty akcje popieram, gdyż parę lat temu doszło do zabójstwa, którego dokonali cyganie, wiec nie wiem po ch...trzymać ich pod kloszem, nie akceptujecie prawa jakie jest w naszym kraju to wypad i krzyżyk na drogę.

Link do wspomnianej Uwagi TVN

http://uwaga.tvn.pl/26538,news,,walcze_dla_romow,reportaz.html

Dodam, że kolo jest dobrze znany miejscowym również jako damski bokser jeśli chodzi o jego żonę... Też tradycja?

Jeśli ciekawie was jak wygląda Andrychowska naga fontanna zwana "muzą" - to patrzcie... - są cycki :D

http://mamnewsa.pl/!data/newsy/news_2316.jpg

WalniętyKnur

2013-09-05, 00:08
wyborcza chyba nie ma co robić. proponuję akcję na fejsie: "Eksmisja romów do mieszkań zastępczych na czerskiej"

nemiroff

2013-09-05, 21:11
panowie z Andrychowa... wiecie co z nimi robić.

Kruk07

2013-09-05, 21:20
Wszyscy połamane palce :X