18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Obracająca się statuetka bogini Neb-Sanu

namo • 2013-06-24, 15:18
Statuetkę bogini Neb-Sanu zaleziono w grobowcu. Od osiemdziesięciu lat znajduje się ona w zbiorach muzeum. Według klątwy, jeśli pokój mumii zostanie naruszony, wówczas figurki takie stają się nośnikami ducha osoby pochowanej w grobowcu.



Zakręcona ta bogini była :-)

bonio3e

2013-06-24, 15:27
dziwne ze tylko przez dzien sie obraca. Pewnie od stukania tych kopyt co tam chodza.

Dz...........ak

2013-06-24, 15:32
Od razu włączyłem na koniec filmiku obawiając się screamera. :)

Pszszemek

2013-06-24, 16:33
Dobra, jak to możliwe? :o

Fiucio

2013-06-24, 16:37
nie chciała patrzeć na jakieś krzywe ryje więc obróciła się tyłem do zwiedzających

I2ufu5

2013-06-24, 20:57
".....Let's twist again, like we did last summer
Yeah, let's twist again, like we did last year

Do you remember when, things were really hummin'
Yeah, let's twist again, twistin' time is here ....."

pi...........ja

2013-06-24, 21:40
Obraca się i nikt nic nie zauważa. Może jestem pedantyczny albo wzrok mi się wyostrzył na szczegóły od grania, ale jak stoją figurki tak samo i tylko jedna nie, to jakiś dokładny pracownik lub zwiedzający powinien poprawić.

Amidra

2013-06-24, 21:46
Może jest ona jakoś namagnesowana, i ustawia się jak kompas.

tepad.no

2013-06-24, 21:59
dwie wypowiedzi nade mna sa calkiem sensowne i moga wyjasniac to zjawisko.

demz

2013-06-24, 21:59
W źródle piszą, że po prostu nie ma tam poziomu prawidłowego i statuetka obraca się od drgań spowodowanych przez zwiedzających. Statuetka obraca się tylko za dnia przy dużym natężeniu ruchu, więc coś w tym jest. ;)

Zenon Zykfryd

2013-06-24, 22:00
RUSZA SIE TYLKO W DZIEN.... NIEPOTRZEBNE DYWAGACJE.... Poza tym co łatwo można dostrzedz nie rusza się także w dzien pod warunkiem ze na sali nie ma ludzi.... Natrętnym podkręcaczom pomników mówimy stanowcze NIE

Zarentha

2013-06-24, 22:02
@up Idź się rozejrzyj i spróbuj DOSTRZEC słownik ortograficzny.

Atreyu

2013-06-24, 22:02
Mogę wykonać taki filmik z dowolnym przedmiotem. Zdjęcia poklatkowe/przyśpieszone odtwarzanie. Nie ma tam obrazu sekunda po sekundzie, klatki są co minutę/kilka. Wystarczy żeby przesunąć figurkę.

Zenon Zykfryd

2013-06-24, 22:19
@ Zarentha

Znalezłem ... znalezłem.... rzeczywiście jebłem się .... Przepraszam zebrane kworum że mi się tak popitoliło... nie bedem jednak poprawiał co by zostało dla potomnych jako przyklad chamstwa i braku ogłady. A tak z drugiej strony jak sie nie ma nic konstruktywnego do powiedzenia to można sie dla przykładku do wielokropka dopieprzyć... :) pozdrawiam serdecznie z Ciepielowa górnego.... Chłopy żniwa Już niebawem... Jak u Was plony?

BTN!(!*

2013-06-24, 23:47
Okiem ekspert uważam iż figurka wykonuje ruch obrotowy, który spowodowany jest pracami remontowymi. Jednym słowem mówiąc przebiega pod nią linia drgań dlatego inne figury się nie ruszają.
Dziękuje pozdrawiam. BTN

Prace remontowe wykonuje się w dzień zapomniałem dodać.