18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Oblane prawko po irlandzku

sz...........95 • 2014-02-05, 22:02


Angielski na podstawowym poziomie zalecany.

Nie znalazłem po tagach, jak było, wywalić.

Ukradzione z JM.

filipsworks

2014-02-06, 14:30
Jaka jest pisownia Irlandzkiego "foken" fauken? xD

Padłem z akcentu!

MrTijomono

2014-02-06, 14:37
W Irlandii da się dogadać bez problemu, szczególnie kiedy słyszą, że Ty masz inny akcent, od razu mówią inaczej ;) Do szkockiego też da się przyzwyczaić, ja załapałem po 4 tyg pobytu, łącznie byłem tam prawie pół roku, a na egzaminie z angola w naszej szkole dostałem zjebki za to że mówię "niedbale" :amused:

camson

2014-02-06, 15:14
juby0001 napisał/a:

znam Angielski bardzo dobrze...

ale zrozumieć Irlandczyka albo Szkota to już k***a poezja.



Irlandczycy mają strasznie wypaczony akcent przez swój rodzimy język irlandzki. Młode pokolenie, które prawie nie rozmawia w rodzimym języku, albo i w ogóle, mówią w miarę normalnie.

arkosek07

2014-02-06, 16:46
Jak kuźwa Anglicy nie potrafią się dogadać z Szkotem czy Irlandczykiem , normalnie bym nie zrozumiał 60% słów , ale napisy pomogły :D

thoruus

2014-02-06, 17:40
Podstawy akcentowania w Królestwie. Fajne :)

korinogaro

2014-02-06, 18:52
Irlandczycy chyba nie powinni mieć problemów z poprawnym wymawianiem polskich słów bo ten przynajmniej z 'sz' radzi sobie świetnie.

MudPie

2014-02-06, 23:15
szymko1995 napisał/a:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Zj05M[/youtube]

Angielski na podstawowym poziomie zalecany.


Tyś widział podstawowy poziom.. to nie jest podstawowy poziom.

Cytat:

A1 jest symbolem reprezentującym podstawowy poziom biegłości językowej, na którym posługująca się językiem osoba rozumie i potrafi stosować potoczne zwroty oraz formułować nieskomplikowane wypowiedzi związane z potrzebami życia codziennego. Posiada również umiejętność budowania pytań z zakresu życia prywatnego. Ponadto umie przedstawić siebie i innych oraz prowadzić prosty dialog jeżeli rozmówca jest gotowy do pomocy, mówi wolno i wyraźnie.


To co jest w tym filmie koło tego nie stało..

Ciesin

2014-02-08, 09:23
Zawsze mogli rozmawiać w staroirlandzkim. Wtedy mielibyście powody do narzekania (ten język nawet nie brzmi jak angielski). Akcent odrobinę utrudnia, ale i tak łatwiej zrozumieć to, niż niektóre wypowiedzi Polaków w języku angielskim ;)