18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

O tym jak strollować piratów.

Dz...........ak • 2013-04-29, 14:44
Greenheart Games to niewielkie, niezależne studio, które właśnie opublikowało swoją pecetową grę Game Dev Tycoon – sima, w którym prowadzimy własną firmę zajmującą się tworzeniem gier. Zastosowane w niej zabezpieczenia antypirackie są naprawdę niezwykle przewrotne...
Jak Greenheart Games chce sobie poradzić z problemem piractwa? Błyskotliwie. Równo z premierą gry jej twórcy opublikowali na torrentach scrackowaną przez siebie wersję, która niemal w 100% była identyczna z tą legalną. Różnił je tylko jeden element – prawdopodobieństwem tego, że stworzona w wirtualnym świecie gra zostanie spiracona.



Na forum od razu zaroiło się od postów graczy, którzy pobrali pirata, a potem nie byli w stanie rozwinąć swojego studia, bo kolejne jego produkcje, mimo że wysoko oceniane, nie sprzedawały się dobrze ze względu na nielegalny obrót.

Tassadar

2013-04-29, 18:44
Prawda jest taka że gdyby nie piractwo w PL to połowa Polaków nie znało by większości gier. Może przesadzam że połowa, ale myślę że nawet więcej miała doczynienia z jakąkolwiek grą piracką. Apropo tejże gry. Żeby to jeszcze jakiś szał był... W naszych czasach właściwie gry to już nie tylko single player, camping. Raczej kasa jest z prv serverów i właśnie dodatków do gier i płatnych podpierzeń za które trzeba płacić jak się chce być kafarem na top liście graczy.

Imper3838

2013-04-29, 18:45
Mnie się podobały zabezpieczenia Army 2. Jak wykryją manipulacje przy plikach .exe (czyli np. wklejenie cracka) to załącza się FADE. Pogarsza celowanie, zamienia w ptaka itp. Gra się tak, że się nie da grać.

dostępny_nick

2013-04-29, 18:50
Aż dziw bierze, że nie ma jeszcze postu żeby upie**olić ręce piratom - przeciez to też złodzieje ;) .

Suguru

2013-04-29, 19:00
@dostępny_nick
Bo piractwo to zwykly chwyt marketingowy ;) . Wiem, ze tu ironizowales, spokojnie. A kazdy debil, ktory porownuje piracenie do kradziezy, jest... no coz... debilem... Piractwo istnialo za czasow ograniczonego dostepu do Internetu, gdzie mozna bylo kupic gre "za dyszke". Dzis piratow nazywa sie osoby, ktore gre sciagna. A firmy skupiaja sie na piratach zamiast polepszyc wlasny produkt.

slannesh

2013-04-29, 19:15
"Skidrow" i tak zcrackuje :P

achujciwcycki

2013-04-29, 19:24
Co za idiota pie**olnął pierwszy komentarz... żeby sprawdzać czy gra chodzi po piracie? Wymagania skrakowanych gier mają tyle do wymagań i śmigania gier oryginalnych co nasz premier do uczciwości.

jubbaday

2013-04-29, 19:26
Apropos piractwa to warto zauważyć jedną sprawę: Średnia cena nowości na PS3 w empiku to 230PLN na PC 150 PLN.
Dlaczego?
Właśnie ze względu na piractwo. Brak piractwa na konsolach powoduje sztuczne windowanie gier. Wiec nawet jak kupujemy oryginały co na prawdę staram się robić szczerze wszystkim na rękę jest istnienia piractwa. Myślę że gry typu angry birds, czy The Walking Dead mimo, ze nie najdroższe to odniosły sukces kasowy bo na pewno medialny a piracone były też bardzo. Do tego pytanie do starszych sadystów. Kto z was piracił gry za młodu i kto z was z przyjemnością teraz kupuje nowe części tych gier bo może? Ja tak. Ergo każda z tych wytwórni zarobiła na mnie i mi podobnych całkiem spory kawałek pieniędzy, ale musieli po prostu poczekać do mojej wypłaty. Kolejna sprawa Mickiewicza czy Kochanowskiego prawa autorskie nie chroniły a głodni nie chodzili.

Murekkk

2013-04-29, 19:30
Szkoda tylko, że większość gier nie jest wartych swojej ceny. Gry są robione pod kasę, nowa produkcja zapowiada kolejne a ta kolejną i tak na okrągło.

Kriszna665

2013-04-29, 20:05
W Wiedźminie 2 i tak były najlepsze zabezpieczenia... Jak się miało scrackowaną gierę, to po jakimś czasie zabijali Zoltana i Geralta w cut-scence, albo inne tego typu akcje, że ginął ktoś ważny dla fabuły

karol_w

2013-04-29, 20:13
Moim skromnym zdaniem niema co ubolewać nad biednymi producentami. Jeśli gra naprawdę będzie dobra, mimo, że mam pirata, to kupie i oryginał, chociażby dla trybu multi.

Niestety wiele gier, które teraz wychodzą jest po prostu ch*jowe. A kupowanie nowej gry, za ponad 100zł wydaje mi się bez sensu, skoro pogram chwilę w grę i stwierdzę, że jest ch*jowa/rozczarowuje np: Diablo 3
Całe szczęście że to dziadostwo kupiła moja siostra i tylko parę godzin się z tym męczyłem - ona pograła dłużej, ale tylko z powodu wyj***nej kasy.

Rok temu kupiłem BF3, dokupiłem później jakieś dodatki i kasy nie żałuje, a gram do dziś, jak wyjdzie BF4 też na pewno kupię i się nawet nie będę zastanawiał.
Grid2 wyjdzie jeszcze wcześniej i po tę grę też zawitam do sklepu, ponieważ grałem wcześniej w pirata pierwszej części, albo ściągnę pirata i zobaczę najpierw, czy czegoś nie sp***olili ;)

ki...........lu

2013-04-29, 20:17
Dla takiej gry to szkoda transferu a co dopiero pieniędzy.

wnerw

2013-04-29, 20:47
Fajna gierka, już się pobiera...

SoapGG

2013-04-29, 21:01
jubbaday napisał/a:

Apropos piractwa to warto zauważyć jedną sprawę: Średnia cena nowości na PS3 w empiku to 230PLN na PC 150 PLN.
Dlaczego?


Bo:
a) marża sklepu
b) wydawca musi płacić haracz MS/SONY za prawo do wydawania gier - stąd odbija sobie sugerowaną ceną.
Widać to najlepiej na serwisach aukcyjnych czy na Zachodzie - tam nierzadko gry na konsole kosztują prawie tyle samo co te na PC.

McMenel

2013-04-29, 21:19
Suty_dziobaka napisał/a:

Kaszysz,
To też nie do końca tak. Plants vs Zombies, Braid, Machinaruim, Gemini Rue i Hotline Miami ruszą na dziesięcioletnim kompie o dowolnej konfiguracji, a i tak były masowo piracone.


A jednak są też inne gry jak niesławny minecraft , angry birds czy inne gry które albo są darmowe albo autorzy nic sobie nie robią z piractwa bo traktują je jako marketing a nie powód do strat. Ot po prostu doby produkt się sprzeda słaby pójdzie w niebyt. Patrz Blizzard i dwie jego gry podczas gdy SC jest u szczytu popularności dzięki niemal oldschoolowemu multi które de facto zbytnio się nie zmieniło od części nr 1. Zaś Diablo 3 odstraszyło wielu wiernych fanów przez zbytnie zmiany. Sam swoje konto sprzedałem po 3 tygodniach gry.

Guzik

2013-04-29, 21:42
Kriszna665, Kupiłem Wiedźmina 2 zaraz po premierze i zaciekawiłeś mnie tym. Masz jakieś filmiki z tymi scenkami? Bo aż sie zacząłem zastanawiać czy pirata nie sciągnąć :D