18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Nożownik nożownikowi nierówny.

jac_12 • 2014-01-10, 16:57
Cytat:

Na 10 lat więzienia więzienia za podwójne zabójstwo skazał w piątek Sąd Okręgowy w Koszalinie 21-letniego Damiana R. Sąd uznał, że oskarżony działał w warunkach obrony koniecznej, ale użył środków niewspółmiernych do niebezpieczeństwa.
Do zabójstwa doszło 9 marca 2012 r. w wieżowcu przy ul. Budowlanych w Kołobrzegu. Ofiary - Sebastian G. i Dawid P. - z nieustalonych powodów wtargnęły wieczorem do mieszkania zajmowanego przez oskarżonego, jego matkę, ojczyma i siostrę. Byli pijani i uzbrojeni w pałkę teleskopową i pneumatyczny pistolet. Jeden z nich miał na twarzy kominiarkę. Mężczyźni grozili Damianowi R. śmiercią, rzucili się na niego. Doszło do szarpaniny, w której uczestniczył również ojczym oskarżonego. W trakcie bójki Damian R. sięgnął po kuchenny nóż, którego ostrze miało 22 cm i zadał atakującym kilka ciosów. Napastnicy zostali wypchnięci z mieszkania. Napadnięta rodzina wezwała policję. Jednego z pokrzywdzonych znaleziono na 5 piętrze bloku, drugiego przed klatką schodową. Obaj zmarli w wyniku odniesionych ran. Damian R. został aresztowany. Nie przyznał się zabójstwa.


Cały tekst: http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,14961315,10_lat_za_podwojne_zabojstwo_w_Kolobrzegu___To_byla.html#ixzz2q0kYKAYu



Dla porównania daje sytuację z mojego rodzinnego miasta - Olsztyna. Od jakiegoś czasu stało się ono wylęgarnią kozich fanatyków, którzy przyjeżdżają tu na studia. :terror:

Cytat:

Sąd Okręgowy w Olsztynie podtrzymał wyrok uniewinniający Saudyjczyka Abdulrahmana A., który latem 2012 temu ciężko zranił w Olsztynie Mariusza P. Już Sąd Rejonowy w Olsztynie uznał w czerwcu ubiegłego roku, że arabski student działał w obronie własnej.
[...]
Pięciokrotnie ranił 21-letniego Polaka, m.in. bardzo poważnie w krtań i plecy. Obydwaj Polacy mają w Sądzie Okręgowym w Olsztynie sprawę o naruszenie miru domowego i wtargnięcie do mieszkania Saudyjczyków.(...)


Przeczytaj cały tekst: Saudyjczyk niewinny. To już ostateczny wyrok - Olsztyn http://olsztyn.wm.pl/185683,Saudyjczyk-niewinny-To-juz-ostateczny-wyrok.html#ixzz2q0lBJFIf



Poprawność polityczna czy głupota organów sądowniczych? Prawo stanowione, tj. pisane można jak widać dwojako interpretować. W tym przypadku, co wcale mnie nie dziwi, w dość podobnych do siebie sytuacjach, Polak został skazany na 10 lat, a Arab uniewinniony.

pavul0n

2014-01-11, 11:06
Nie napinaj dupala bo i tak nikt nigdzie nie wyjdzie.

DuckDodgers

2014-01-11, 11:08
jac_12 napisał/a:


Polak został skazany na 10 lat, a Arab uniewinniony.



Ale zdajesz sobie sprawę że sądy czasem wydaja odmiennie wyroki w tych samych sprawach bez względu na narodowość? Zdarza się że sąd pierwszej instancji skazuje a wyższej już uniewinnia.
Poza tym porównujesz dwa różne przestępstwa.
Marna próba szukania gimbo-sensacji.

wodnik napisał/a:


Erupejczycy juz zaczeli walczyc o demokracje najwyzszy czas rusdzyc cos w polsce !!


Ty lepiej zacznij walczyć o to żebyś pisał chociaż nazwę swojego kraju poprawnie w języku ojczystym czyli z wielkiej litery. Bo właśnie zaniedbując tak podstawowe narodowe dziedzictwo jakim jest nasz język, pozbawiamy się części naszej tożsamości narodowej wielki patrioto.

muody14

2014-01-11, 11:13
@up
ch*j Ci w oko, Polsce się pisze a nie z małej.
Wyjść na ulicę? Mi żaden ciapak nic nie zrobił, mało tego, dziwie się że ja nic ciapakom nie zrobiłem... No może poza paroma cyganami ale to inny temat. Nie demonstracje są metodą a świadomość społeczna - jak brudasy mocno odczują, że nie są u siebie, po krótkim czasie sami odejdą bo ile można żyć w ciągłym strachu. W miejszych miastach jakoś jest pożądek, nawet jeżeli się pojawiają obcy to się asymilują i przestają być obcymi. Mam dobre porównanie: Wałbrzych i Wrocław (w Wałbrzychu zwany też żydowo). Wrocław miasto tolerancji, w ch*j ciapaków i innego ścierwa od cyganów po lewactwo, w Wałbrzychu medialnie patologia i ch*j wi co jeszcze. Z nieznanych przyczyn Wrocław zajmuje siódme miejsce pod względem ilości popełnianych przestępstw (w odniesieniu do jednego mieszkańca) wśród miast powyżej 100 tyś, mieszkańców a Wałbrzych o ile dobrze pamiętam jakoś na szarym końcu. W Wałbrzychu nie działa CBŚ, bywa, że na cztery dzielnice w nocy bywa dwóch milicjantów na służbie i to starcza. Wrocław jest w centrum przesycony milicją i to nic nie daje. Skąd to się bierze? A właśnie z tej tolerancji i liberalizmu.
Tak swoją drogą w Wałbrzychu sporo cyganów pracuje uczciwie i nie żebrają. Ot efekt zacofania, zaściankowości i wszelkiej maści rasizmów, homofobii i takie tam (tu proszę jakiegoś lewaka o uzupełnienie listy bo się nie znam na tych pojęciach).

Sprostowanie, początek postu skierowany do użytkownika Wodnik.

froqer

2014-01-11, 11:13
Jak dla mnie nóż kuchenny jest jak najbardziej współmierną bronią do pałki teleskopowej i broni pneumatycznej. Bawi mnie czasem taki brak zaangażowania ze strony sędziów. Pewnie sobie pomyślał, że pałka ostra nie jest, broń gazowa też nie, a nóż jest, czyli niewspółmierne. No k***a, a skąd chłopak miał wiedzieć, że to jest broń pneumatyczna? Zapytać miał? Poza tym noże kuchenne są giętkie i często tępe. A broniąc życia miał wziąć łyżkę z kuchni? Pewnie gdybym w analogicznej sytuacji użył wojskowego bagnetu (kolekcja, 1939r.), który ma jakieś 30cm, to dostałbym krzesło elektryczne.

Cytat:

Prawo stanowione, tj. pisane można jak widać dwojako interpretować.


W rzeczy samej, można.

DiamondBack

2014-01-11, 11:20
Odnośnie tej sprawy z Kołobrzegu na ulicy budowlanej. Jestem sąsiadem z klatki tego "zabójcy". Obie "ofiary" były znane i karane w Kołobrzegu za niejeden rozbój.
Na jego miejscu zrobiłbym dokładnie to samo i wk***ia mnie to, że w tym kraju nie można bronić własnego życia, bo automatycznie stajesz się sam zabójcą. Widzisz gości z klamką pałką i w kominiarkach to co k***a robisz? Sięgasz po szczotkę do kibla i liczysz, ze obrzydzeniem ich wyrzucisz z chaty? Pok***ione polskie sądownictwo.

dmnunited

2014-01-11, 11:34
GŁOSUJCIE NA KORWINA!!!!!!!! zrobimy w końcu porządek w tym burdelu.

Polak88

2014-01-11, 11:47
Bo to te lewackie k***y i pseudotolerancja wszystkiemu winne, zrobić kraj którego prawowici obywatele są mniej ważni niż ciapaci, to kraj w którym przestępca ma większe prawa niż k***a broniący się gdzież to k***a takie chore rzeczy robić?Poj***ne sk***ysyny ja bym wyszedł i zaj***ł sędziego za takie kurewskie zasady po 10 latch w pierdlu i tak wyjdziesz na miesiąc dwa i wrócisz bo k***a nie ma bata,żeby normalnie żyć.Kto by wszedł do mojego domu z zamiarem skrzywdzenia mnie lub mojej rodziny to by z niego już nie wyszedł i k***a bym się nie dał za ch*ja zamknąć wolałbym k***a żeby mnie zaj***li

ypsilanti

2014-01-11, 12:20
Kurgiel napisał/a:

ciekawe jak prawo by się zmieniło jakby tuskowi zgwałcili córkę a synowi włożyli gorący pręt w dupę? może by zauważył, że coś jest nie tak jakby kaśkę skazano za to, że zaraziała jakimś syfem gwałciciela?



Ja pie**olę. Tak, to wina Tuska. On stworzył kodeks karny od podstaw. Do pieca z nim!!!
Populizm czystej maści. Jeszcze wciąganie w to rodziny. I taki debilny komentarz zbiera najwięcej piw. Pora umierać...

Un_Nem

2014-01-11, 13:29
polska to k***a syf menelstwo i kurestwo. czego sie spodziewasz po prawie ze bedzie sprawiedliwe? :wtf:

Aragon1988

2014-01-11, 13:51
Nie wiem czy ktoś to zauważył ale w 1 przypadku zmarło dwóch gości a w drugim nikt nie umarł. Drobna różnica.

Konsument89

2014-01-11, 14:13
ypsilanti napisał/a:



Ja pie**olę. Tak, to wina Tuska. On stworzył kodeks karny od podstaw. Do pieca z nim!!!
Populizm czystej maści. Jeszcze wciąganie w to rodziny. I taki debilny komentarz zbiera najwięcej piw. Pora umierać...



Tak to jest wina Tuska. Rządzi Polską drugą kadencję. Jakby chciał zmienić prawo - to by to zrobił. Nie zmienia prawa = akceptuje je.

Kurgiel

2014-01-11, 14:13
ypsilanti napisał/a:



Ja pie**olę. Tak, to wina Tuska. On stworzył kodeks karny od podstaw. Do pieca z nim!!!
Populizm czystej maści. Jeszcze wciąganie w to rodziny. I taki debilny komentarz zbiera najwięcej piw. Pora umierać...



Nie populizm tylko zwrócenie uwagi na to, że rząd zabiera się za cały stos szamba w polskim prawie dopiero jak coś ważnego lub strasznego zaczyna się dziać. Może kiedy jego rodzinę spotka jakieś nieszczęście to jako premier, czyli szef rządu, może podejmie jakąś inicjatywę. Jeżeli to uspokoi Twoje zszargane nerwy to równie dobrze mogą w dupę wyłomotać kogoś z Krajowej Rady Sądownictwa. Choć ja dalej uważam, że wyj***nie Tuska byłoby bardziej spektakularne.

jac_12

2014-01-11, 14:22
Aragon1988 napisał/a:

Nie wiem czy ktoś to zauważył ale w 1 przypadku zmarło dwóch gości a w drugim nikt nie umarł. Drobna różnica.



Kolego Aragon. W obu przypadkach nastąpiło usiłowanie obezwładnienia napastnika w obronie własnej. Pokrzywdzony z Olsztyna umarłby gdyby nie szybko udzielona pomoc. Równie dobrze zamordowani w Kołobrzegu mogliby przeżyć gdyby pomoc została udzielona na czas.
Arab użył noża przeciwko gołym pięściom - nie został ukarany.
Polak użył noża przeciwko pistoletowi i pałce teleskopowej - 10 lat więzienia.
Sąd uznał, że użycie nóż to narzędzie dobrze dopasowane do walki przeciwko napastnikowi walczącemu gołymi pięściami, zaś ten sam nóż w walce przeciwko pistoletowi i pałce teleskopowej nie jest dobrym narzędziem do obrony. Widzę tu ogromną niesprawiedliwość, może nie związaną z narodowością, choć tego nie wykluczam.

bedzio

2014-01-11, 15:41
jac_12 napisał/a:



Kolego Aragon. W obu przypadkach nastąpiło usiłowanie obezwładnienia napastnika w obronie własnej. Pokrzywdzony z Olsztyna umarłby gdyby nie szybko udzielona pomoc. Równie dobrze zamordowani w Kołobrzegu mogliby przeżyć gdyby pomoc została udzielona na czas.
Arab użył noża przeciwko gołym pięściom - nie został ukarany.
Polak użył noża przeciwko pistoletowi i pałce teleskopowej - 10 lat więzienia.
Sąd uznał, że użycie nóż to narzędzie dobrze dopasowane do walki przeciwko napastnikowi walczącemu gołymi pięściami, zaś ten sam nóż w walce przeciwko pistoletowi i pałce teleskopowej nie jest dobrym narzędziem do obrony. Widzę tu ogromną niesprawiedliwość, może nie związaną z narodowością, choć tego nie wykluczam.



Kolego jac_12 niestety w polskim prawie nie liczy się zamiar tylko efekt a w pierwszym efekt jest taki że dwóch nie żyje a w 2gim jest gośc ranny i jakby to chu**** nie było to temu z pierwszego należy się kara wyższa (nie mówię o tym że obrona własna nie powinna być karana) a więc porównanie tych dwóch przypadków jest jak to pisano wyżej gimnazjalną prowokacja tak jakby porównać to że ktoś ukradł drugiemu stówe a inny samochód no i to jest to samo...

Morei_Sky

2014-01-11, 15:51
Tak ale ten z kołobrzegu wisiał im pieniądze czy jakoś tak, innaczej nie było by wtargniecia i całego zajscia dlatego moze tak osądzili.