18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Nożownik nożownikowi nierówny.

jac_12 • 2014-01-10, 16:57
Cytat:

Na 10 lat więzienia więzienia za podwójne zabójstwo skazał w piątek Sąd Okręgowy w Koszalinie 21-letniego Damiana R. Sąd uznał, że oskarżony działał w warunkach obrony koniecznej, ale użył środków niewspółmiernych do niebezpieczeństwa.
Do zabójstwa doszło 9 marca 2012 r. w wieżowcu przy ul. Budowlanych w Kołobrzegu. Ofiary - Sebastian G. i Dawid P. - z nieustalonych powodów wtargnęły wieczorem do mieszkania zajmowanego przez oskarżonego, jego matkę, ojczyma i siostrę. Byli pijani i uzbrojeni w pałkę teleskopową i pneumatyczny pistolet. Jeden z nich miał na twarzy kominiarkę. Mężczyźni grozili Damianowi R. śmiercią, rzucili się na niego. Doszło do szarpaniny, w której uczestniczył również ojczym oskarżonego. W trakcie bójki Damian R. sięgnął po kuchenny nóż, którego ostrze miało 22 cm i zadał atakującym kilka ciosów. Napastnicy zostali wypchnięci z mieszkania. Napadnięta rodzina wezwała policję. Jednego z pokrzywdzonych znaleziono na 5 piętrze bloku, drugiego przed klatką schodową. Obaj zmarli w wyniku odniesionych ran. Damian R. został aresztowany. Nie przyznał się zabójstwa.


Cały tekst: http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,14961315,10_lat_za_podwojne_zabojstwo_w_Kolobrzegu___To_byla.html#ixzz2q0kYKAYu



Dla porównania daje sytuację z mojego rodzinnego miasta - Olsztyna. Od jakiegoś czasu stało się ono wylęgarnią kozich fanatyków, którzy przyjeżdżają tu na studia. :terror:

Cytat:

Sąd Okręgowy w Olsztynie podtrzymał wyrok uniewinniający Saudyjczyka Abdulrahmana A., który latem 2012 temu ciężko zranił w Olsztynie Mariusza P. Już Sąd Rejonowy w Olsztynie uznał w czerwcu ubiegłego roku, że arabski student działał w obronie własnej.
[...]
Pięciokrotnie ranił 21-letniego Polaka, m.in. bardzo poważnie w krtań i plecy. Obydwaj Polacy mają w Sądzie Okręgowym w Olsztynie sprawę o naruszenie miru domowego i wtargnięcie do mieszkania Saudyjczyków.(...)


Przeczytaj cały tekst: Saudyjczyk niewinny. To już ostateczny wyrok - Olsztyn http://olsztyn.wm.pl/185683,Saudyjczyk-niewinny-To-juz-ostateczny-wyrok.html#ixzz2q0lBJFIf



Poprawność polityczna czy głupota organów sądowniczych? Prawo stanowione, tj. pisane można jak widać dwojako interpretować. W tym przypadku, co wcale mnie nie dziwi, w dość podobnych do siebie sytuacjach, Polak został skazany na 10 lat, a Arab uniewinniony.

Kurgiel

2014-01-10, 17:04
ciekawe jak prawo by się zmieniło jakby tuskowi zgwałcili córkę a synowi włożyli gorący pręt w dupę? może by zauważył, że coś jest nie tak jakby kaśkę skazano za to, że zaraziała jakimś syfem gwałciciela?

sir_Alex

2014-01-10, 17:16
to jest Polska właśnie... sieroty po komunie

KrisCFC

2014-01-10, 17:24
Co za łoś z ciebie...albo prowokator.. w pierwszym przypadku ZABIŁ dwoje ludzi... w drugim nie ma nic o śmierci...

Ja również jestem za tym, że nie powinno się karać jeśli ktoś działa w obronie własnej... (choć zapewne wisiał im kasę za coś nielegalnego)... ale k***a nie porównuj dwóch ODMIENNYCH sytuacji stary...

furak151

2014-01-10, 17:33
KrisCFC napisał/a:

Co za łoś z ciebie...albo prowokator.. w pierwszym przypadku ZABIŁ dwoje ludzi... w drugim nie ma nic o śmierci...

Ja również jestem za tym, że nie powinno się karać jeśli ktoś działa w obronie własnej... (choć zapewne wisiał im kasę za coś nielegalnego)... ale k***a nie porównuj dwóch ODMIENNYCH sytuacji stary...



k***a, jesteś upośledzony czy jak? W pierwszym przypadku sąd skazał Polaka za podwójne zabójstwo, co moim zdaniem jest głupotą, powinien być niewinny. Zatem w drugim przypadku powinien skazać saudyjczyka za usiłowanie zabójstwa, za które grozi nawet dożywocie.

St...........el

2014-01-10, 17:35
Obrona konieczna to obrona konieczna, k***a. Napastnik atakuje, to każdy powinien mieć prawo go zabić lub więzić do czasu przyjazdu policji. Jeżeli ten wyrok jest prawdziwy to życzę tej pseudosędzinie bliskiego spotkania z psychopatą, zobaczymy, jakie wtedy będzie miał przekonanie...

papaj

2014-01-10, 18:01
Olsztyn, moje miasto... takie piękne.

jacekmatys

2014-01-10, 19:05
No nóż mi się w kieszeni otwiera...

jozin6

2014-01-10, 20:02
KrisCFC napisał/a:

Co za łoś z ciebie...albo prowokator.. w pierwszym przypadku ZABIŁ dwoje ludzi... w drugim nie ma nic o śmierci...

Ja również jestem za tym, że nie powinno się karać jeśli ktoś działa w obronie własnej... (choć zapewne wisiał im kasę za coś nielegalnego)... ale k***a nie porównuj dwóch ODMIENNYCH sytuacji stary...



I ch*j że może wisiał im kasę za coś nielegalnego, moim zdaniem MÓJ DOM jest MOJĄ TWIERDZĄ. I jeżeli ktokolwiek do niego wtargnie nieproszony, tym bardziej uzbrojony i zamaskowany, a dodatkowo w domu będzie MOJA RODZINA, to pozabijałbym sk***ysynów.
Po wydaniu takiego wyroku temu chłopakowi nie można czuć się bezpiecznie nawet we własnym domu...

mi...........ke

2014-01-10, 21:47
Działał w obronie własnej ? Dźgając gościa w PLECY działał w obronie własnej?


Zajeb premiera, podaj sie za allaha i powiedz ze działałeś w obronie własnej bo chcesz tu pracować a on okrada ciebie z zarobionych pieniędzy, obrona własna... Genialne gówno zwalczaj gównem

blondasek1993

2014-01-11, 10:48
Obstawiam, że w pierwszym przypadku, Ci dwa debile byli z "wysoko postawionej rodziny" i dlatego wyrok taki, nie inny. Tym powinien zająć się Trybunał w Strasburgu (jak już mają coś robić, to niech to będzie z pożytkiem dla ludzi).

bedzio

2014-01-11, 10:49
NIenawidzę ciapatych ale jeszcze bardziej idiotów którzy nawet czytać nie potrafią jest wyraźnie napisane że ci dwaj z których jednego dźgnał ciapaty mają sprawę o wtargnięcie do mieszkania także brawo dla furaka i misialke. A sąd skorzystał dokładnie z tego samego zapisu (obaj działali w obronie koniecznej) tylko że taka mała różnica że w pierwszym zabił dwóch typów a w drugim ranił jednego. CO nie zmienia faktu że prawo jest do dupy i " mój dom moją twierdzą" ale narazie się na zmiany nie zanosi więc ten temat wnosi tyle że uważać gdzie dźgamy włamywacza...

DirtyHarry033

2014-01-11, 10:50
Kurgiel,
może warto spróbować?

wodnik

2014-01-11, 10:53
zamiast wrzucac wstawki do internetu najwyzszy czas wyjsc na ulice !
co to za spoleczenstwo ktore boi i sie wyjsc na ulice ? bo w inernecie nie widza trwarzy , niby anonimowy jestes ?

Erupejczycy juz zaczeli walczyc o demokracje najwyzszy czas rusdzyc cos w polsce !!