18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nóż Michael'a Myers'a z filmu Halloween

Majozen • 2013-12-25, 09:26
Kilku osobom spodobał się film z tego tematu o robieniu noży, więc wrzucam podobny, ale bardziej wyrafinowany. Amerykański kowal Tony Swatton na swoim kanale YouTube robi na życzenie fanów różne bronie z gier, filmów czy anime (chińskich bajek jak kto woli). Tony Swatton zrobił bronie oraz zbroje do ponad 200 produkcji filmowych i jest w tym naprawdę dobry. Tu akurat robi nóż z dość słynnego horroru Halloween - Enjoy :-D


Leti

2013-12-25, 10:38
Czy ja wiem czy on taki kowal :P bardziej ślusarz, bo nic nie wykuł :) ale piwo leci :P

Majozen

2013-12-25, 10:52
Leti, Wejdź na jego kanał YouTube i zobacz kilka filmów. Ten nóż, to jedna z niewielu rzeczy których nie wykuł.

Donencjusz

2013-12-25, 11:06
Polecam filmik z młotem Thora (choć brudasem nie jestem). Fajnie mu to wyszło.

quark

2013-12-25, 11:42
z niego taki kowal jak z koziej dupy trąbka, ten nóż (i wiele innych na jego kanale) młotka nie widziało.... prędzej nazwałbym go "hamerykański szlifierz Tony Swatton", a to że na filmiku przewija się kowadło czy kleszcze nie oznacza że ktoś jest kowalem....

Websterthe1

2013-12-25, 12:32
To ten co nas olał przy wiedzminskim srebrnym mieczu ?

Zarammoth

2013-12-25, 16:23
@Websterthe1: No to jest właśnie poj***ne - zrobił nóż, w którym nic wyjątkowego, a miecza Wiedźmina nie, bo nie zrobiono (jeszcze! mam nadzieję) o nim filmu w Hollywood...

@Donencjusz: Co ma młot Thora do bycia brudasem (nie wiem w jakim znaczeniu?). Może jeszcze wspomnij, że Thor to lewak, bo to modne słowo.

RockyWood

2013-12-25, 17:22
idealny do rozsmarowywania masełka.

Gharotief

2013-12-25, 23:51
Żaden z niego kowal-artysta czy płatnerz-artysta. Jakiś samouk na maszynach... Pewnie ma zero pojęcia o metalurgii czy metaloplastyce. Taki katol-przygłup znowu.

Donencjusz

2013-12-25, 23:58
@Zarammoth
Ma tyle że u brudasów jest wielka fascynacja Thorem i bądź co bądź kojarzy się z nimi. Wiele brudów nosi młoty Thora na szyi i stąd to się bierze. A ja się w to nie zagłębiam, tylko mówię co widzę.

Pizkes

2013-12-26, 00:10
Ten gościu, to robi zabawki, które prawdziwą bronią nie są. Miecz wiedźmiński został już dawno zrobiony przez jednego z najlepszych mieczników w Polsce i jest to pełnoprawna broń: kuta i wpełni zdolna do walki... słowem prawdziwy miecz.Tutaj łapcie zdjęcia:


Na zdjęciach widać nazwisko miecznika - Szymon Chlebowski - i jego stronę internetową. Na swoim FB ma jeszcze drugi miecz wiedźmiński. Wpiszcie na FB "Swords Szymon Chlebowski".

op...........ve

2013-12-26, 01:23
Pizkes napisał/a:

Ten gościu, to robi zabawki, które prawdziwą bronią nie są. Miecz wiedźmiński został już dawno zrobiony przez jednego z najlepszych mieczników w Polsce i jest to pełnoprawna broń: kuta i wpełni zdolna do walki... słowem prawdziwy miecz.Tutaj łapcie zdjęcia:
ObrazekObrazekObrazek

Na zdjęciach widać nazwisko miecznika - Szymon Chlebowski - i jego stronę internetową. Na swoim FB ma jeszcze drugi miecz wiedźmiński. Wpiszcie na FB "Swords Szymon Chlebowski".


czy ty w ogóle masz jakiekolwiek pojęcie o wyrobie broni białej ? Repliki jak robią, robią z lipnej jakościowo stali bo replika ma wyglądać a nie służyć, gość z filmiku hartuję za każdym razem ostrza z tego co widzę czyli stal zapewne jest dobra jakościowo (nie wszystko da się zahartować ) więc gdzie ty tu zabawki widzisz ? Wrzucasz foto miecza wiedźmina i pie**olisz o broni...facet w jakim ty świecie żyjesz ? To jest tak samo "zabawka" jak i te co wytwarza kowal z filmiku....co ty k***a kury chcesz po podwórku z nim ganiać ? Ty chyba na serio nie bierzesz tej repliki za broń białą ?

Pizkes

2013-12-26, 01:41
@Up

Tak się składa, że mam dosyć duże pojęcie o broni białej i sposobie jej użycia, ponieważ trenuję fechtunek właśnie między innymi mieczem długim, ale co najważniejsze ZNAM OSOBIŚCIE Szymona Chlebowskiego, a nawet byłem u niego w kuźni i do tego walczyłem jego wyrobami i uwierz mi, koleżko, że są kute, hartowane i wyrabiane z najwyższej jakości stali. Jego federy, razem z federami wykuwanymi przez Jana Chodkiewicza, to najwyższa półka mieczy w Polsce, jak i za granicą. I uwierz mi, że nie wiszą one na ścianie. Tłuczemy się nimi 3 razy w tygodniu, na pełnej sile. Przeciętna żywotność takiego miecza, to rok, do dwóch. Oczywiście są i egzemplarze, które żyją i kilka/naście lat.
Miecz, który widzisz na zdjęciach, to pełnoprawny miecz/broń, którą można toczyć bój - kuta, hartowana, zrobiona zgodnie z wszelkimi regułami budowy miecza, a nie gówniana replika.

I skończ się mądrzyć, bo sam guzik wiesz. To, co robi gościu na filmiku, to badziewie - w kilku "mieczach" zrobił głowicę przykręcaną na gwint, nie wspominając już o tym, że jego głowice tylko wyglądają, gdyż przeciwwagi dla ostrza nie stanowią w żadnym razie, a to powoduje, że "miecz" nie działa, jak miecz, tylko jak prosty tasaczek, do rąbania desek.

Tak więc pal gumę gościu, jak nie masz pojęcia.[/u]

op...........ve

2013-12-26, 02:01
@up
hemoroidy ci wyjdą zaraz :mrgreen:
nie wiem czy do ciebie dociera 1 rzecz rekwizyty filmowe podobnie jak repliki mają wyglądać nie działać ;-)

Pizkes

2013-12-26, 02:26
Nie wiem, czy do Ciebie dociera, ale "zabawkę", to ja mogę zrobić z płaskownika z palcem w dupie. Jak gość robi takie show i brandzluje się, że robi broń z filmów itd. to raczej oczekiwałbym, iż zrobi prawdziwą broń, bo tylko wtedy jest to atrakcyjne - dać życie broni, którą widziało się w grze/filmie i sprawić, że będzie prawdziwą bronią i jak ona będzie działać. W przeciwnym razie wystarczy nam gówno z zabawkowego, albo zwykły odlew. Po co w takim razie strugać fachurę z hartowaniem itd.?
Dla przykładu: robił parę niedorzecznych broni, jak np. ostrza Kratosa, czy Zangetsu z Bleacha. W jego wykonaniu były ciężkie i nieporęczne - nie dało się tym walczyć. Prawdziwy miecznik doprowadziłby(mniej lub bardziej) te bronie do stanu używalności.