18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nóż Michael'a Myers'a z filmu Halloween

Majozen • 2013-12-25, 09:26
Kilku osobom spodobał się film z tego tematu o robieniu noży, więc wrzucam podobny, ale bardziej wyrafinowany. Amerykański kowal Tony Swatton na swoim kanale YouTube robi na życzenie fanów różne bronie z gier, filmów czy anime (chińskich bajek jak kto woli). Tony Swatton zrobił bronie oraz zbroje do ponad 200 produkcji filmowych i jest w tym naprawdę dobry. Tu akurat robi nóż z dość słynnego horroru Halloween - Enjoy :-D


op...........ve

2013-12-26, 02:44
To co jest na ekranie to często gęsto jest kaszana która nie sprawdziła by się w życiu mówię tu o broni...zrobić zabawkę z palcem w dupie można z resora polecam od malucha nie trzeba dużo napie**alać młotem bo wąski i cienki jest tylko trzeba mieć sprzęt....sam po sobie wiem, że sama kuźnia + młot + podstawowe narzędzia= gówno nie robota(robiłem kilka noży z pilników/resorów) miecze nie moja działka, mogę porozmawiać o bagnetach od 1wś-2wś i szablach aczkolwiek XXw ino :mrgreen:
Co do hartowania itp itd miałbyś szable paradną w ręce nie kopie a oryginał, też byś twierdził, że zabawka mimo iż wykonywane były z "zasadami" nie są wyważone etc. bo miały wyglądać podobnie jak broń z filmików

Pizkes

2013-12-26, 12:23
To, że broń paradna różniła się od bojowej, to wiem. Jednak nadal się nie rozumiemy.

Leori

2013-12-26, 15:30
Ja pie**olę. Znowu to gówno. Koleś produkuje te śmieci byle jak, a autor posta przepisał tylko puste przechwałki z początku każdego filmiku. ch*j w dupę amerykańskiemu ścierwu.

K0z4k

2013-12-26, 23:36
@ Pizkes
Cytat:

I skończ się mądrzyć, bo sam guzik wiesz. To, co robi gościu na filmiku, to badziewie - w kilku "mieczach" zrobił głowicę przykręcaną na gwint, nie wspominając już o tym, że jego głowice tylko wyglądają, gdyż przeciwwagi dla ostrza nie stanowią w żadnym razie, a to powoduje, że "miecz" nie działa, jak miecz, tylko jak prosty tasaczek, do rąbania desek



Jak taki jestes znawca to moze powiesz mi jak Szymon montuje "głowice" ? bo raczej nie wkuwa jej zeby bylo tradycyjnymi sposobami a tym bardziej nie schanbil by sie spawaniem. Gowno wiesz o metaloznastwie i sie wypowiadasz. Tony Swatton wie wiecej niz mozesz sobie wyobrazic i nauczyc na studiach. Sa na rozne rzeczy, patetny i trzeba je stosowac a nie tylko sredniowiecze. Szacunek dla szymona bo robi swietna robote ale ty sie h*ja znasz

Pizkes

2013-12-27, 13:18
Głowica w mieczach jest montowana w następujący sposób:

1.Klinga przechodzi w trzpień, który biegnie przez całą rękojeść. Ten trzpień zwęża się za końcem rękojeści. Na to zakładana jest głowica, a trzpień zabijany jest na gorąco, co tworzy swego rodzaju nit.

Tutaj masz zdjęcie:


Dodam, że głowica powinna mieć także odpowiednią wagę(jeżeli nie wyważamy grubością klingi i trzpienia), aby stanowić przeciwwagę dla klingi. Punkt wyważenia zależy od użytkownika(jeden lubi jak mu ciąży na przód, inny nie), ale zazwyczaj jest to od 5 do 10 cm od jelca(czyli tych poprzecznych pręcików).

Nie zwykłem wypowiadać się na tematy, na które nie miałbym chociaż szczątkowej wiedzy, wymaganej do poparcia swoich tez. A Ty oczywiście jesteś geniuszem metaloznastwa i kowalstwa.

I nie chodzi tutaj, żeby robić metodami średniowiecznymi, bo to niepotrzebne utrudnienie i dziwactwo. Chodzi o to, żeby zachować pewne punkty procesu, który nadaje przedmiotowi jego pożądane cechy. Jeżeli coś kujesz, to nie ingerujesz w wewnętrzną strukturę tak, jak w przypadku nadawania kształtu cięciem.

I skończcie się pieklić, znawcy od siedmiu boleści, bo to Wy gówno wiecie.

Majozen

2013-12-27, 21:56
Pizkes, ale ty się spinasz. Gość na filmach robi repliki broni, a ty się wk***iasz "no bo jak to, replika nie jest zrobiona jak prawdziwa broń?! Olaboga". Więcej luzu człowieku.

Pizkes

2013-12-28, 01:40
@Up

Ja tylko powiedziałem, że gość robi zabawki. Parę osób pisało, że chcieliby zobaczyć miecz wiedźmiński, to dałem im zdjęcia takowej sztuki, zaznaczając, że jest to pełnoprawna broń.

To Opusative na mnie naskoczył i zaczął się pienić, więc odparłem tylko zarzuty o swojej niekompetencji... prześledź rozwój dyskusji.