18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nieudana kontrola trzeźwości

fantastico • 2016-08-04, 16:04
Nie ma krwi, nie ma strzałów, nie ma morderstwa i galopujących mustangów. Jest za to mała lekcja jak przeciwstawić się, bezprawnej (w świetle paragrafów) kontroli trzeźwości.

Traktujmy to jako lekcję poglądową.


Halman

2016-08-04, 16:16
W sumie niby ich zapędził w kozi róg ale do ch*ja wafla policja ma artykuł:
Art. 308 § 1 KPK dopuszcza ponadto poddanie takiemu badaniu (na trzeźwość) osoby, wobec
której istnieje uzasadnione podejrzenie, że popełniła ona przestępstwo (nietrzeźwy kierowca).
i wszystko. Po prostu menda się zakręciła i dała wyr*chać.

MgrMajster

2016-08-04, 16:20
HAL9000/2 napisał/a:

, wobec
której istnieje uzasadnione podejrzenie,


Właśnie, wobec której istnieje uzasadnione podejrzenie, a takowego nie mieli. Lecieli na chybił- trafił. Uzasadnione podejrzenie to m.in. jazda "wężykiem", jazda z różną, nierównomierną prędkościa, ucieczka przed radiowozem, zgłoszenie innej osoby, iż kierowca może prowadzić pod wpływem alkoholu, itp.

Kriski

2016-08-04, 16:21
Kolejny mundry inaczej, zobaczyło toto jeden naciągany filmik i pomyślało że ja też tak umim.
Podstawy do pseudo oporu oczywiście żadnej ale film na YT oczywistość będzie i oczywistość kilka po ch*j mi potrzebnych polubień tyż. Patrzy kierowcowi z paszczy brzydko pewnikiem to go radarowy wytargał do kontroli.
Nie mam nic do ukrycia to daje radarowemu papiery i niech duka co w nich, chce mi pod machę zajrzeć, niech zagląda, może ma jakieś super moce i ze dwa kuce mi przybędzie od złego spojrzenia.

Krzysztof.Polej

2016-08-04, 16:28
@up dopiero 16 a ty już naj***ny

łap piwo ziomek 8-)

gregor40

2016-08-04, 16:36
Jeden drugiego warty:

- Policjant dał ciała - wystarczyło powiedzieć "mam podejrzenie, że jest pan nietrzeźwy, wyczuwam od pana alkohol". I pozamiatane.
- Policjant dał ciała - wystarczyło powiedzieć "wydaje mi się, że dokument, który mi Pan okazał jest podrobiony, proszę mi go podać w celu kontroli autentyczności".

A poza tym - w Polsce łapie się rocznie 160.000 pijanych potencjalnych morderców. Kontrola trzeźwości powinna być na każdym rogu, póki buce nie przestaną jeździć po kielichu. Ciekawe ilu pijanych się przemknęło bo jeden sebix strugał bohatera.


mp0011

2016-08-04, 16:37
Odmowa dmuchania sama w sobie jest uzasadnieniem podejrzeń o stan trzeźwości.

gregor40

2016-08-04, 16:38
A przyczyna zatrzymania - proste - "Pana zachowanie na drodze powoduje u mnie uzasadnione podejrzenie co do Pańskiego stanu trzeźwości"

fantastico

2016-08-04, 17:38
Generalnie j***ć pijanych kierowców, ale takie kontrole pokazują jak ch*jowo skonstruowane jest polskie prawo. Szary Kowalski może dać załadować sobie w tyłek bo nie umie lawirować, a oczytane mendy mogą sobie robić jaja bo wiedzą jak się poruszać po tej pustyni prawnej, gdzie każde ziarno to paragraf, a nietrudno o lotne piaski, w których można zginąć.

kalijanek

2016-08-04, 18:36
pies chciał mieć święty spokój to odpuścił gówniarzowi ale spokojnie mógł go wywlec z samochodu i zawieść na krew a jego samochód odcholować na parking i nawet mama prokurator by pewnie nie pomogła

Heathen

2016-08-04, 18:44
pie**olony student prawa i do tego pewnie weganin...

janosiks

2016-08-04, 19:50
nowa zmiana nowe zasady, domniemanie winy występuje.

~Angel

2016-08-04, 20:50
Heathen napisał/a:

pie**olony student prawa i do tego pewnie weganin...



zapomniałeś dodać że trenuje crossfit

vonciapaci

2016-08-04, 20:57
normalnie oczom nie wierze! opis poprawnie ulozony...