18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Niemiecka technologia rolnicza

venomski • 2015-06-27, 22:53
Niemiecka technologia, najprawodpodobniej polskie wykonanie

Akcja od 1:10

nie widziałem po tagach, jak było to :idzwch*j:

sadam

2015-06-28, 03:18
kretyni
maszynowo ogórków się nie zbiera.wielcy k***a technolodzy k***a ich mać[/quote]

kothletino

2015-06-28, 03:23
Nie wiem czemu ale pomyślałem o r*chaniu po obejrzeniu tego filmu.

Rumcajs89

2015-06-28, 04:05
sheerydrain napisał/a:

Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. :-/



Niby czemu ? Z czego? Leżąc tam i zbierać j***ne ogórki zarobisz więcej przez miesiąc niż w tym chorym kraju gdzie za wszystko odpie**olą ci podatek, i do tego na te 2 500 zł trzeba zapie**alać, nie każdy ma bogatego tatusia i mamusie ,robotę po znajomości. Ci ludzie odpie**olą 3 ,4 msc i za te pieniądze rok żyją

sknerus_mckwacz

2015-06-28, 04:25
Na filmie nie widać ale kobiety leżąc na tym samolocie (określenie na ten ręczny kombajn) podkładają sobie pod cycki różne poduchy bo po 10h takiego leżenia płakały na ból cycków.

LucaCadore

2015-06-28, 04:53
Nie wiem czy ktoś z was kiedyś był na jakieś plantacji ogórków ale tak się właśnie zbiera ogórki. Żadna maszyna nie może tego zebrać, bo jak skaleczy łodygi to już więcej ogórków nie będzie w sezonie. Sam parę razy za dzieciaka jeździłem na ogóry po wiochach i jak jest bida to gospodarz daje Ci co najwyżej rozjechaną deskorolkę i zapierdzielasz na brzuchu mając obok koszyk. Maszyna to jest już na szczęście standard. Masz przynajmniej cień. Cierpisz na kręgosłup przez 3 godziny- godzinę się przemęczysz i już masz wyrąbane, robisz swoje do końca. Przykre jest jedynie to, że w Polsce są ludzie biedni, którzy i tak pójdą robić za marny grosz a germany się szanują.

NastyRascal

2015-06-28, 07:41
wielkie halo.
Przeciez wszedzie sie tak zbiera... ps u nas teraz organizuja wyjazd na niemcy 40 km od granicy, zarobki uwaga... 4.5 E/h...
szalu nie ma ale na brak ludzi to oni nigdy nie skarzyc sie nie moga...

Loaloa

2015-06-28, 09:20
Jesteście uroczo żałośni. Gdyby nie te ogórkowe kombajny, to połowa z was nie miałaby internetu. Jak myślicie zjeby skąd biorą się pieniążki na miesięczny abonament.

brylant1412

2015-06-28, 09:23
przynajmniej maja prace leżącą

Mr.Diesel

2015-06-28, 09:36
I to jest k***a ta godna praca na zachodzie, tak?
I zawsze te durne porównania, że tyle się tam zarobi, że potem w PL można dostatnio żyć.
To tak jak ja nieraz słyszałem od Ukraińców pracujących w PL na budowach...popracują pół roku i drugie pół roku mogą żyć na Ukrainie.
Czyli, że co, dla nich PL jest takim świetnym zachodnim krajem.


daviden

2015-06-28, 09:54
Ja pie**ole aż nie da się czytać tego waszego pie**olenia j***ne noł lajfy. Co w postępie rolnictwa jest takiego złego co? Waszym zdaniem było by lepiej jak by zrywały na kolanach albo zgięte w pół przez cały dzień? weźcie się pie**olnijcie w te puste baniaki. Chyba nikt z was w życiu na polu nie był. Jak im chcecie tak na siłę pomóc to proszę bardzo skonstruujcie maszynę która sama magicznie pozrywa te ogórki i już nikt nie będzie miał roboty. Tępe ch*je

@Mr.Diesel tak to jest właśnie godna praca. Bo jeżeli ktoś jedzie robić w pole to znaczy że jego wykształcenie i ambicje mu na więcej nie pozwalają. A jak ma do wyboru napie**alać po kolanach w pełnym słońcu w Polsce za 6zł to lepiej jechać tam, robić na leżąco i w cieniu za conajmniej 6 euro. Co wy myślicie że na zachodzie praca jest bez wysiłkowa? Praca jak wszędzie tylko płaca inna

Decisive

2015-06-28, 10:29
@Mr.Diesel to dziwne masz dane dotyczące Ukraińców, bo ja znałem kilku osobiście i wszyscy którzy skończyli studia za pieniądze polskich podatników uciekli na zachód z tego polskiego "raju". Wkurza mnie takie ciągłe porównywanie się do gorszych. Ile tak Polacy będą poprawiali sobie samopoczucie Ukrainą? Trzeba mierzyć do lepszych Niemcy czy nawet Czechy.

MapleLeaf

2015-06-28, 10:45
No tak... Ogórki się same nie zbiorą. No chyba że za kilka lat jak gimbazy dorosną i pokończą zarządzania i europeistyki. Wtedy będą sami dyrektorzy i prezesi, to i nie będzie komu pozrywać ogórków. Śmieszy mnie takie postrzeganie świata i dziwi że jeszcze ktoś w ogóle idzie studiować. Co wy myślicie, że jak się wyedukujecie to będziecie siedzieć na stołkach przy komputerach, a waszym jedynym zmartwieniem będzie co zjeść na lunch? To wam powiem że źle myślicie. Znam wiele wyedukowanych "cymbałów" którzy myślą że jak porobili dyplomy to na starcie będą minimum kierownikami. A kim k***a mają kierować jak do fizycznej tyry nikt się nie garnie? Dlatego potem niezadowolenie społeczne. 5 lat studiowania, sesji, egzaminów, w końcu dyplom i co? Najwyżej w tesco na kasie może pracę znaleźć i płacze taka miernota, bo tyle lat zmarnowane, a już 5 lat temu mógł pójść do tesco na kasę, to może i zdążyłby już spłacić telewizor, albo używanego poloneza

wojtuspp

2015-06-28, 10:53
Nie wiem czemu tu sa takie negatywne komentarze na temat takiej pracy. Osoba, ktora miala stycznosc z takimi zbiorami w Polsce to inaczej mowilaby. W Polsce takie kobiety musza na czworaka, w sloncu i jeszcze nosic ze soba zebrane ogorki. To jest masakra.

Syja

2015-06-28, 11:00
Sam byłem na ogórasach i leżałem na takim "samolocie" i nie pie**olcie, że przej***ne nie wiadomo jak. Lajtowa robota. Lepiej tak niż k***a sie schylac caly dzien w sloncu. pie**olone gimbazjum nie zna zycia a pie**oli

sheerydrain

2015-06-28, 11:02
Rumcajs89 chyba nie do końca zaczaiłeś o co chodzi a spiąłeś się z tymi *** jak gbur. Ci ludzie powinni zarobić godne pieniądze u nas w kraju a nie jako niewolnik u szwaba.