18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Niedźwiedź Wojtek

~Griszon • 2012-06-23, 08:40
Adoptowany przez polskich żołnierzy II Korpusu. Podczas walki pod Monte Cassino pomagał przenosić amunicję :-)

gawlow

2012-12-07, 17:35
A ktoś wie co się z nim stało?

solteck

2012-12-07, 17:36
zmarł w zoo

WalkingStephen

2012-12-07, 17:37
Wojtek zmarł 2 grudnia 1963 roku w wieku 22 lat, w Edynburskim ZOO. Do którego trafił 1947 roku, ponieważ nie było możliwości przemieszczenia go do Polski. Żołnierze 22 korpusu nie wiedzieli co z nim zrobić, więc myślano nawet o zastrzeleniu go ( nie chciano go dać obcym do uśpienia ), ale pojawiła się możliwość z w/w ZOO.

charaton

2012-12-07, 17:46
artykuł b. interesujący, zj***łeś tylko z :hitler: no końcu ;/

WalkingStephen

2012-12-07, 17:54
charaton napisał/a:

artykuł b. interesujący, zj***łeś tylko z :hitler: no końcu ;/



w końcu to sadol, trzeba było jakiś nawet malutki akcent wtrącić.

Marko Polak

2012-12-07, 18:17
Nie będę oryginalny i również napiszę,że za Wojtka zawsze zimne piwko! Pierwszy raz tą historię czytałem na Sadolu, po czym od razu pragnąłem lepiej zgłębić temat i tak oto trafiłem na film dokumentalny,którego link macie powyżej. Polecam wszystkim, skłania do myślenia :) Pozdro dla normalnych ludzi! :)

mazoke

2012-12-07, 18:25
w tym zoo kiedy odwiedzali go koledzy z wojska to przeskakiwali przez siatke i ludzie obserowali z przerazeniem w oczach jak uprawiaja zapasy z miskiem. na zawsze pozostali kumplami

Zachlaj_Von_Burbon

2012-12-07, 18:44
PsK napisał/a:

Wojtek zmarł 2 grudnia 1963 roku w wieku 22 lat, w Edynburskim ZOO. Do którego trafił 1947 roku, ponieważ nie było możliwości przemieszczenia go do Polski. Żołnierze 22 korpusu nie wiedzieli co z nim zrobić, więc myślano nawet o zastrzeleniu go ( nie chciano go dać obcym do uśpienia ), ale pojawiła się możliwość z w/w ZOO.



troszke nie tak... czeba filma oglądać gdzie wypowiadały się osoby pamiętające zdarzenie... była mowa o uśpieniu Wojtka, ale polscy żołnierze sie temu kategorycznie sprzeciwili i powiedzieli że jeśli ma do tego dojść to wolą go sami zastrzelić, żeby nie zdechł jak wściekły pies ale po żołniersku od kuli

@PsK

Cytat:

w końcu to sadol, trzeba było jakiś nawet malutki akcent wtrącić.



myślisz że nikt Wojtka nie chciał zabrać do siebie? sadolskie jest to że brytole takiego bojowego zwierza im nie pozwolili uratować od pie**olonej klatki, Wojtek był bardziej człowiekiem niż jakiś obesrany murzyn czy arab. a poza tym Wojtek bardziej się zasłużył Polsce niż myślę ktokolwiek tu obecny...

Zachlaj_Von_Burbon

2012-12-07, 19:16
@Torghal

nie psuj bo wyjebią do tematu którego już nikt nie czyta :/ a ten jest lepiej opisany

piwozabrowara

2012-12-07, 20:01
Nie znałem tej historii dzięki za wstawienie

Pizkes

2012-12-07, 20:02
Świetna historia, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby nosił te pociski chodząc na dwóch łapach. Widzę tutaj parę "kolorowanek"...

Ale piwo poszło :D

kopnijkota

2012-12-07, 21:30
mój dziadek z nim wojował

WalkingStephen

2012-12-07, 22:28
@Torghal

dopisałem na początku tematu, że po tagach znalazłem tylko filmik i wzmiankę o piwie wydanym na cześć Wojtka. Ale obszerniejszego tematu nie było ;)