18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Niedźwiedź Wojtek

~Griszon • 2012-06-23, 08:40
Adoptowany przez polskich żołnierzy II Korpusu. Podczas walki pod Monte Cassino pomagał przenosić amunicję :-)

drakkarrudy

2012-06-23, 13:36
To jest po prostu k***a piękne, to jest piękne jak bezinteresowne potrafią być zwierzęta. Fakt, faktem, że Wojtkiem pewnie kierowały instynkty, coś na rodzaj: ,,Dasz kotu jedzenie, to będzie przyłaził do domu'', ale i tak muszę przyznać, że się wzruszyłem..

recenzor

2012-06-23, 13:49
Kiedyś był o nim film. Starsi użytkownicy sadola mogli go oglądać. Nikt nie napisał, że Wojtek przeszedł z 22 Kompanią cały szlak bojowy od Iranu aż do Włoch. Umarł kilkanaście lat po wojnie.

Pu...........na

2012-06-23, 14:02
Kazdy pisze o misku itp. Wszystko ladnie pieknie ale czy nikt nie zauwazyl panujacej wtedy mody? Wtedy Polak za granica wygladal tak jak teraz :D sandaly i sklejki. Przypatrzcie sie zdjeciom :)

ore

2012-06-23, 14:06
Czterech pancernych i Wojtek

Stew

2012-06-23, 14:07
Nie wiem czego k***a Was uczyli w szkole, ale ja normalnie wiem o Wojtku z lekcji historii...

SzekspirTP

2012-06-23, 14:55
Ależ muzyka... :) Szok, może wycisnąć łzy :)

socjodrwal

2012-06-23, 14:57
Skrzynka bro i sztanga fajek dla imiennika :D

TurboDymoMan

2012-06-23, 14:59
bylbym niezmiernie wdzieczny jakby ktos wstawil reportaż o Wojtku

Miszogun

2012-06-23, 15:12
A tobie się wydaje że wojnę wygrał Rajmund Kaczyński i gdyby nie to że pierwszego dnia powstania został ranny w palec to powstanie też byśmy wygrali, a i ustrój po wojnie byłby inny. Czy wy PiSdioci do wszystkiego musicie mieszać bieżącą politykę?

seba1415

2012-06-23, 15:20
Cytat:

vimeo.com/37124889



Tutaj cały filmik.

Szoqn

2012-06-23, 15:59
Stary co narzekasz na polskie szkolnictwo? Ja pamiętam, że miałem na zajęciach z historii bardzo dużo o ogrodach Ludwika XIV i XV, szło się k***a pociąć, jak szliśmy mozolnie przez dzieje, im bliżej naszych czasów, tym mniej, aż w czerwcu, jak nikomu już do szkoły się chodzić nie chciało, wchodziliśmy z okresu międzywojennego do II WŚ i 2-3 lekcje.

Neuromancer_PL

2012-06-23, 16:22
O Wojtku niestety nigdy nie słyszałem , ale za to znam kilka ruskich piosenek i zrobiłem album o Leninie.

Jeadong

2012-06-23, 16:26
ru_ziolo napisał/a:

Cała Anglia go zna a u nas z podręczników historii dzięki temu j***nemu rządowi niedługo wykreślą nawet samą bitwę o Monte Cassino i wszystko gdzie Polacy wykazali się odwagą i męstwem.

Porównajcie sobie treść w podręcznikach do historii sprzed 10-15 lat z obecnymi. Nóż się w kieszeni otwiera.



Moja matka jest nauczycielką w podstawówce/gimbazie, podobno mają wyj***ć w ogóle historię z programu, a matematykę, fizykę itp. zastąpić jednym przedmiotem "przyrodą". Mają być też 2 godziny religii w tygodniu. Śmiech k***a na sali. Przydałby nam się taki Breivik, który rozj***łby tych wszystkich pseudo-uczonych sk***ysynów i "Volksruskich".

modzgi

2012-06-23, 16:44
ru_ziolo napisał/a:

Cała Anglia go zna a u nas z podręczników historii dzięki temu j***nemu rządowi niedługo wykreślą nawet samą bitwę o Monte Cassino i wszystko gdzie Polacy wykazali się odwagą i męstwem.

Porównajcie sobie treść w podręcznikach do historii sprzed 10-15 lat z obecnymi. Nóż się w kieszeni otwiera.


Dyrektywy unijne. Zabijają tożsamośc narodową. To jak rusyfikacja i germanizacja. Po prostu żyjemy w czasach że "polacy" niszczą Polaków.

ogurx

2012-06-23, 16:57
W sumie wreszcie na podstawie tego miśka moglibyśmy zrobić jakiś film który by w końcu opowiedział historie naszego kraju i udziału w 2 wojnie światowej z tym, że wątkiem:). Może w końcu ruszyła by się nasza Kinematografia...