18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nic nowego czyli coś co powinno zakończyć temat transparentu

Gustlik_89 • 2013-08-10, 16:03
Poniżej przedstawiam tekst zaczerpnięty od Polaka mieszkającego na Litwie, konkretnie w Wilnie. Tekst powinien uciąć dywagacje na temat słuszności transparentu kibiców Lecha. Sam początkowo się oburzyłem, ale po zagłębieniu w temat popieram inicjatywę.
Zachęcam do zapoznania się....

Futbol ma tę wspaniałą cechę, że ujawnia prawdę o ludziach. Nie tylko tych na boisku, ale i tych co wokół niego.

6 czerwca byłem na stadionie LFF na meczu piłkarskim między Polonią Wilno i wileńskim Żalgirisem. Mecz zapowiadał się ciekawie - Żalgiris to znany klub, gra w A klasie – najwyższej lidze, Polonia o stopień niżej. Chciałem zobaczyć na co stać naszych piłkarzy. Pierwszego gola strzeliła Polonia, lecz potem Żalgiris przejął inicjatywę i wbił 8 goli. Gra jak gra, najważniejsze to co na trybunach i wokół nich. Kibiców Polonii zebrało się około 50, a kibiców Żalgirisu zebrało sie z 40-50. Doping lepszy daliśmy my swoim, a Żalgirisu w ogóle słychać nie było, choć na trybunach działają od 20 lat, a my zaledwie od tego sezonu.

Po meczu, przy wejściu zasadziło się na nas około 15 ultrasów Żalgirisu i wspomagających ich około 120 litewskich skinheadów, których wcześniej w ogóle nie było na meczu. Doszło do krótkiej, ale ostrej bijatyki. Wybiegli znienacka, całą bandą, z okrzykiem "Lietuva lietuviams" (Litwa Litwinom). Doszło do spięcia i wymiany ciosów. Paru naszych na ziemi, ale flaga obroniona. Policja, która kręciła sie przy stadionie nic nie zrobiła. Spacerkiem obserwowała wydarzenia, dopiero po jakimś czasie włączyli syreny, na dźwięk których Litwini porozbiegali sie tak szybko jak się pojawili. Krzyczeli, że „to czeka tych co kibicują Polakom”.

Żyję tu już na tyle długo, że byłem pewny, iż to nastąpi. Byłem pewny, że Litwini długo nie wytrzymają, że nie pogodzą się z istnieniem w Wilnie polskiego klubu dopingowanego w polskim języku, tak samo jak nie mogą pogodzić się z polskimi nazwiskami, czy polskimi nazwami ulic, a przede wszystkim z polską historią Wileńszczyzny. Bezsilna złość najbardziej zakompleksionych wybuchła w środę pod stadionem. I tak będzie już zawsze. Czy wyciągniemy z tego naukę? Kibice wiedzą o co chodzi, ale chciałbym skierować swe słowa i do reszty moich rodaków. Już dawno wyciągnąłem swoje wnioski, a stadionowa bójka jest dla mnie tylko potwierdzeniem.

Niestety już znaleźli się polskojęzyczni, mentalni niewolnicy i medialni promotorzy pojednania za litewskie pieniądze. Już piszą, że to niby margines, że to kibicowskie sprawy. Owszem – są kibicowskie sprawy, ale nie w tym przypadku, bo przeciw nam zjednoczyli się szowinistyczni kibice różnych klubów i skinheadzi, którzy z żadną kibicowską ekipą nie trzymają. Im chodziło nie o sprawy klubowe, ale przede wszystkim o narodowe! Wszystkim tutejszym „pojednawcom” radzę, aby poszli na kolejny mecz Polonii. Może jak dostaną po twarzy od litewskich „braci Litwinów” (o ile nie będą potrafili się obronić) to przestaną wypisywać bzdury o pojednaniu i wielokulturowości. Wielokulturowość to skończyła się tutaj w 1939 roku, nikt z Litwinów nie chce się też z nami jednać. A może „pojednawcy” polecą na skargę do służb litewskiego państwa? Od razu im podpowiem, żeby nie liczyli na ich policję. My całe szczęście nigdy na nią nie liczyliśmy dlatego nie byliśmy zaskoczeni tym, że biernie przyglądała się akcji litewskich szowinistów i bijatyce. I dobrze… damy sobie radę, tylko co w podobnej sytuacji zrobią wielcy patrioci Republiki Litewskiej?

Trzeba walczyć za swoje, a nie błagać ich o akceptację – Litwini nigdy nas TUTAJ jako Polaków nie zaakceptują. Dostrzegam to nie tylko na przykładzie kibiców Żalgirisu i ich sojuszników. Taką samą postawę przyjmują władze tego państwa zabraniające pisać po polsku, taką samą postawę przyjmują urzędnicy okradający Polaków z ich ziemi (co jest znacznie gorsze niż parę siniaków nabitych na meczu), taką samą postawę przyjmują ci wszyscy tak zwani „zwykli, porządni Litwini”, którzy krzywią się w autobusie gdy rozmawiam po polsku. Nawet mnie to nie dziwi. Choć oficjalnie oni budują swoją tożsamość na fikcyjnych wizjach „odwiecznej stolicy”, „bałtyjskiego szczepu”, „wschodniej Litwy” to w głębi serca wiedzą że to bzdury. Stąd ich frustracja, stąd ich dążenie do wynarodowienia nas – prawowitych mieszkańców tej ziemi. Zamiast wierzyć w złudzenia o „porządnych Litwinach” i to że „większość taka nie jest” trzeba się jednoczyć i walczyć swoją tożsamość i swoje polskie sprawy. Na stadionie i poza nim, wszędzie. Ci wszyscy „Litwini polskiego pochodzenia” żyjący dalej tymi złudzeniami są jak przysłowiowy czarny niewolnik, w nocy po cichu przebierający się w ubranie swojego pana i udający białego. Ja jestem wolnym wileńskim Polakiem! Na stadionie i poza nim. Zwracam się do wszystkich Polaków żyjących na Wileńszczyźnie. Nie możemy pozwalać by nam dyktowano warunki w taki sposób, tu jest nasz dom! Na tablicach i w podręcznikach piszą Vilnius ale przecież to Wilno.



Żródło : http://polskamlodziezwilna.blogspot.com/2012/06/nic-nowego.html

P.S. To mój drugi post więc w razie czego ch*je w drugą dziurę :mrgreen:

wishpie

2013-08-10, 16:16
Dobre w ch*j.

Centurion.

kamuha

2013-08-10, 21:07
Gustlik . ładnie żeś to napisał. Pozdro

mani3klodz

2013-08-10, 21:08
ch*jowe, bo wrzuciłeś wszystkich do jednego worka. Znam ``paru`` Litwinów, nie tylko kibiców, ch*j wbijają w tą całą nienawiść, bo mieliśmy okazję się wspólnie naj***ć i porzygać. I nikt się z nikim nie pożarł.

necroorcen

2013-08-11, 01:53
Jak tak się tam Polakom źle żyje, to niech wracają do Ojczyzny. Po co mają żyć i pracować na koszt tych szowinistów? Mały kawałek ziemi, już dawno utracony, nie róbmy wsi przynajmniej. Rozumiem, że trzeba walczyć o swoje, ale idąc tym tropem powinniśmy oddać 1/3 kraju (zachód) niemcom. Tak samo, jak nie oddamy im tej ziemi, tak samo Litwini nie oddadzą swojej ziemi nam.

imbryg

2013-08-11, 02:10
@necroorcen

litwa należała do Polski. Polacy, którzy tam żyją, najprawdopodobniej zyją tam od pokoleń więc skończ waść wstydu oszczędź.

@topic

niestety, orietnując sie w stytuacji, jaka panuje na litwie (obrzucenie gówniem polskich, patriotycznych pomników; dewastacja polskich tablic pamiątkowych; pobicia; groźby) byłem wielce zdziwiony, jak ludzie są zbulwersowani transparentem lecha głoszącym hasło ,,litewski chamie, klęknij przed polskim panem". widzicie teraz, że lech, działał w imie patriotycznych wartości. ale j***ć to, właźmy w dupe wszytkim, przepraszając wszystkim, miejmy Polske za gówno, tak łatwiej.... a i j***ć multikulti

GOOD NIGHT LEFT SIDE!
SLAVA!

LucaBrasi

2013-08-11, 02:17
"Litewski chamie klęknij przed polskim panem", "prawowitych mieszkańców tej ziemi" itd.

Znaleźli się k***a wielcy panowie. Puszyli się kozaczyli a jak dostali w końcu w p*zde to wielki płacz i wielce pokrzywdzeni.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe z tego, że prawicowe pojebusy są wszędzie, narodowcy też. Tylko, że ci litewscy są za Litwą i ich główne hobby to tępienie wielkich polskich panów ;)


imbryg

2013-08-11, 02:43
nie chce ci nic mówić, ale walka 120 typa kontra ~60 (strzelam, nie wiem ile mogło być kiboli Poloni) często kończy się klęską mniejszości. idąc twoją logiką, tatarscy muzułmanie tez się puszą i trzeba ich wygonić.

sądzę, że Polacy, którzy mieszkaja tam od pokoleń, nie są ludzmi którzy robią burdy. młodziesz w dużym procencie zapie**ala w sobote do Polskich szkółek, gdzie uczą się byc Polakami. ktoś, kto zapie**ala w weekendy do szkoły, nie pasuje mi do wizerunku łysego kibola, ani nawet do krzykacza. więc puszyli się w takim samym stopniu jak wspomniani tatarscy muzułmanie, którzy próbują żyć z nami w zgodzie. tak samo jak my z litwianmi. oni zaczeli atak, my postarajmy się go skończyć.

hozuf

2013-08-11, 02:48
No to teraz wszystkie Polskie bojówki łączą sily i jazda na Polonie Wilno ze wsparciem... sie im k***a odechce frajerskich akcji...

Wielka Polska !

kosa2221

2013-08-11, 03:20
Myślę, że lekiem na cwaniactwo litwiinów byłoby przeprowadzenie coś na miarę buntu Żeligowskiego. Może by im się przypomniało jaki odsetek Polaków mieszkało w Wilnie na początku XX wieku...

Dareo

2013-08-11, 04:15
Nietolerancja wobec polaków na Litwie jest widoczna a media nawet nagłośniły pare spraw, post jak ten tylko potwierdza ciężką sytuacje na Litwie naszych rodaków, niestety politycy zamiast postawić sprawę jasno i zażądać zmian jak zawsze leją na sprawę i chcą się jednać, ch*j z tego wyjdzie a polakom na obczyźnie będzie się żyło coraz gorzej

Zaethrael

2013-08-11, 08:20
Rzeczywistość jest taka, że Polacy na Litwie w tym momencie są gośćmi tak jak w Irlandii, UK i w każdym innym kraju poza Polską - pogódźcie się z tym. Wcale się nie dziwię Litwinom, że zachowują się jak tępaki - takich samych narodowców mamy u siebie. W dobie nadmuchanej bańki kryzysu fajnie jest być narodowcem i szukać zaczepki wszędzie tylko nie u źródła problemu. Mają taki sam ból dupy do ruskich i Polaków jak my do tych pierwszych i niemców tylko, że to nie rozwiązuje żadnego problemu. Nie rozwiąże gnoju z przeszłości ani kwestii braku dobrobytu materialnego, który to jest tak naprawdę najważniejszym czynnikiem zrzeszającym ludzi ubogich umysłem.

Nie rozumiem tylko po ch*ja wk***iać ich jeszcze bardziej ? A no tak zapomniałem - bo 'możemy', bo jesteśmy 'więksi' i 'fajniejsi' dopóki nie przyjedzie do nas ruski czy szwab i wtedy jest płacz. Takie akcje sprawiają, że ci normalni przestają być normalni. Nikt nie dał wam prawa wypowiadać się za resztę Polaków, ba, mało tego - robić wstydu. Niech sobie tam żyją i dziargają te swoje pieniążki. Ja nie zapie**alam do lasu rozmawiać z mrówkami. Gdyby "nasi" kibole zachowali się jak zachować się powinni - nikt tutaj nie komentowałby źle transparentu czy akcji. Na ch*j wam takie uwstecznienie.

Pozostaje jedynie czekać na mózg z in vitro bo popyt na takowy organ waszych organizacjach jest doprawdy ogromny.

Albo chociaż szczepionka na hipokryzję... Gdzie jest ta nauka gdy jest naprawdę potrzebna :(

quang-dat

2013-08-11, 09:31
@up

Nie pie**ol głupot.

Cytat:

Nie rozumiem tylko po ch*ja wk***iać ich jeszcze bardziej ?



A jak ci plują w twarz to udajesz, że to deszcz i idziesz dalej? Jaka hipokryzja, jakie uwstecznienie, jaki mózg z in Vitro?

BaruEM

2013-08-11, 10:03
Gustlik_89 napisał/a:



P.S. To mój drugi post więc w razie czego ch*je w drugą dziurę :mrgreen:




W ch*ju to mam ,który to twój post. Jak k***a szukasz miłości w internecie to radzę wypie**alać na inne strony. Pedalskie nasienie.