18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nasze stosunki z sąsiadami

ademicus • 2013-07-15, 17:17
Taka naszła mnie refleksja, jak wygladaja nasze stosunki z sąsiedzkimi państwami. I tak:
1. Niemcy - dymaja nas z ruskimi na wszelkie strony (rurociąg, stocznie, przemysł cięzki), propaganda antypolska za pomocą filmów fałszujących historie
2. Czesi - antypolskie nastroje odnośnie naszej zywności, bojkot polskich produktów,
3. Słowacy - tutaj nie pamiętam.
4. Ukraińcy - obrzucanie prezydenta "bUl" Komorowskiego jajkami, wtrącanie sie w suwerenne decyzje parlamentu, negowanie treści uchwał,
5. Białorusini - aresztowanie działaczy polskich, nie wpuszczanie polskich polityków, działania zmierzające do likwidacji mniejszości polskiej
6. Litwinie - likwidacja polskich szkół, niszczenie mniejszosci polskiej, nawoływanie do nienawiści przeciw Polakom
7. Rosjanie - Katyń, Smoleńsk, dymanie razem z Niemcami, zakaz wwozu polskiego miesa i przetworów

Potem zacząłem się zastanawiać, że dobrze że od szwecji i Norwegii oddziela nas bałtyk, lecz po chwili...

8. Bałtyk - zakazy połowów ryb, które doprowadziły do upadku polskie rybołóstwo.

A na bonus Izrael - lecz to już nie nasz sasiad, choć wydaje mi się że jestesmy jego satelitą

Na szczęście Minister Sikorski sobie poradzi :)

facet85

2013-07-15, 23:59
no k***a musiałeś mnie wk***ić na wieczór ! no k***a !!!!

KMD

2013-07-16, 00:06
Typowi Polacy, ciągle się k***a czepiają!

Przynajmniej mamy w miarę neutralne stosunki z Kazachstanem!

Zarammoth

2013-07-16, 00:09
"antypolskie nastroje odnośnie naszej zywności" - Ja pie**ole...

RmX

2013-07-16, 00:12
Niemcom i Ruskom wielki ch*j w dupę reszta jest ok.

KMD

2013-07-16, 00:13
@up
Raczej nie :/ Widać nie znasz się.

Fa...........um

2013-07-16, 00:14
To po prostu stara życiowa zasada - masz frajera to go duś!

A Polska pod obecnymi rządami to niestety taki frajer Europy.

Kzylka92

2013-07-16, 00:59
Własnie wróciłem z MoR w Czechach, zajebiści ludzie, nie mieli do Polaków żadnych problemów a nawet pili równo z nami :-D . Jedyni chamscy ludzie jakich spotkałem okazali sie byc niestety Polakami, aż mi sie k***a wstyd zrobiło

szpoq

2013-07-16, 00:59
Kto nas r*cha?
1. Ruscy. r*chali nas zawsze. Teraz blokują nam swoim wywiadem(swoją drogą najlepszym na świecie) wydobycie gazu. Do tego (nie)wiadomo czemu wywoływane szumy medialne smoleńskie, katyńskie
2. ...i jak tak patrze teraz... "ukraińskie"(bo w samolocie w Smoleńsku jakoś prezydent umarł otoczony trzema BORowikami)
3. Niemcy...a raczej ichiejsza umiejętność organizacyjna i patriotyzm(moze nie każdy, ale nie wiem czy wiecie, że Niemcy przeważnie są bardzo przywiązani do ojczyzny i odprowadzają w Niemczech sprawiedliwie podatki, nawet jeśli powinni to robić u nas)... nie to co Włosi, bo Włosi zazwyczaj
4. Włosi też r*chają nas w rzyć. A to co zrobili we FIAT Tychy to już prawdziwe pazerstwo(i patriotyzm władz spółki). Do tego, nie wiem czy wiecie, polska stal jest eksportowana do Włoch i dalej rozprowadzana jako włoska(no jest dobra). W Polsce kupując włoską stal w 100% kupujesz polską.
5. Amerykanie. Oni r*chają wszystkich. r*chają tak, żeby były z tego dolary. Wszędzie. Nie ważne jakim kosztem, nie ważne ilu ludzi ucierpi.
6. Nasi. Polacy. To powinno się pojawić pod "1". Serio dalej myślicie że te "przewroty" nie były ustawione? Że to przypadek że Kulczyki i SolożeŻaki bez pomocy z góry by doszły do tego? Myślicie że jesteśmy w stanie zrobić powstanie? Czym? Przecież tak się cieszyliśmy że nie będzie "przymusowego wojska"(a wojsko jako jedyne jest władzą ludzi i jest w pełni niezależne. Dowódcę można zmienić, ale ci którzy byliby kandydatami przypadkiem popełnili samobójstwo). Sami jesteśmy zbyt leniwi i nieogarnięci żeby się czemukolwiek przeciwstawić. 99% z nas nie potrafi nawet załadować kałacha.Ciekawe kto tak nas zniechcił do tego wojska...czyżby j***ny punkt 1?

Lacatus

2013-07-16, 01:02
totalne uproszczenie bo wg mnie problem to jest i to od 1989 roku ale tylko z Litwą, Ukrainą i Niemcami co do reszty to nie widzę problemu albo problem leży niestety po naszej stronie.
Słowacy zawsze byli i są nastawieni propolsko przypomnę tylko ze po wojnie chcieli stworzyć wspólne państwo nie z Czechami ale z Polską. Czechom się nie dziwię że nie chcą naszego syfu bo ja sam żreć tego g...a już nie mogę. Białoruś miala wobec polskiej mniejszości najlepsze nastawienie ze wszystkich naszych sąsiadów ale oczywiście nasze władze reprezentujące interesy USA musiały rozpoczać mieszanie się w wewnętrzne sprawy Białorusi ( a propos pytanie za 100 punktów kto aktualnie finansuje Belsat ?) w efekcie w ramach akcji odwetowej Białoruś dobrała się do Polaków. Mimo to, to na Białorusi polska firma Atlas świetnie się rozwija dzieki ułatwieniom jakie otrzymala. Rosja średnio raz w roku przeprasza za Katyń ale jak widać to za mało powinni przepraszać co miesiąc warto dodać że w tym Katyniu ginęli sami Rosjanie, którym system bolszewicki został narzucony za pomocą terroru. Z kłotni polsko - rosyjskich korzystają Niemcy i Francuzi eksportując swoje produkty a mogliby to robić Polacy. Polska uważa się za centrum świata i dlatego wszystko co przykrego nas spotka to spisek ruskich a w rzeczywistości dla takiej Rosji jesteśmy krajem trzeciego sortu jeśli idzie o znaczenie strategiczne. Armii nie mamy, przemysł sprzedaliśmy Niemcom i Żydom, sektor paliwowy kontroluje USA, nasze bogactwa naturalne są mało atrakcyjne a sama Rosja ma dużo większe problemy na granicy południowej zęby myśleć o Polsce. Rosjanie choć mało wiedzą o Polsce to mają duzo lepsze zdanie o nas niż my o nich.
Natomiast co do Litwinów Ukraińców i Niemców to faktycznie to oni są winni tego że relacje między naszymi krajami są nie takie jakie powinny być.

Qpt

2013-07-16, 01:11
To tylko pok***iona polityka.Znacie chociaż jednego Rusa? Bo ja znam i są całkiem spoko, i podobni do Polaków...Co do Litwy to się zgadzam niestety...

Bard_Zerald

2013-07-16, 01:28
Najbardziej to my się sami r*chamy nawzajem

Sz...........jk

2013-07-16, 08:43
Gdyby nie Łukaszenka i wpływy Rosji to Białoruś byłaby prawdopodobnie naszym najlepszym sąsiadem, Słowacy też są spoko, najwięcej problemów mamy z Rosją, Litwą i Ukrainą (zachodnią jej częścią). Niemcy w sumie poza dużymi wpływami w UE bezpośrednio nas w dupę nie jebią, a jak jebią to razem z Rosją (tranzyt towarowy przez Polskę, unikanie cła w ramach UE, rurki pod Bałtykiem).

contowsky

2013-07-16, 11:23
Litwini to ch*je. no.