18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Największa bomba atomowa w historii

xgregor • 2012-07-03, 11:37
Dokładniej bomba termojądrowa.
Najpotężniejsza zdetonowana bomba.
Fala uderzeniowa okrążyła Ziemię trzy razy (!) Grzyb atomowy miał około 60 km wysokości i 30-40km średnicy a siła wybuchu odpowiadała ekwiwalentowi 1% energii produkowanej przez słońce.
Oczywiście ZSRR







Więcej
http://pl.wikipedia.org/wiki/Car_bomba

prezydencik1

2012-07-03, 23:53
Co jest najlepsze, a i tak mało osób o tym wie i nikt tego nie przeczyta . Bomba termojądrowa wybucha 3 razy, tym czasem bomba Cara miała tylko 2 wybuchy kontrolowane, trzeciego nawet nie odpalali po tym co ujrzeli po drugiej detonacji. To tak jakby jedna bombę atomową odpalić drugą, a drugą trzecią

pierwsze wybuchy to zapalniki, reszta to już synteza termojądrowa. a swoją drogą uwielbiam ten artykuł. był już ze 3 razy ale za każdym oglądam i czytam to z zaangażowaniem i satysfakcją :)

Jackyll

2012-07-04, 00:13
Niebawem będziemy widzieć to na żywo, ale nie zdążymy już wrzucić filmiku na sadistica :D

Gl0BaL

2012-07-04, 00:30
Następna ciekawostka.
Bomby atomowe mając kilkaset kg. uranu/plutonu zdążą rozszczepić tylko kilka kg.
Ciekawe co by było jakby rozszczepieniu uległ cały materiał :hitler:

dashadow

2012-07-04, 08:06
fala uderzeniowa obiegła ziemię trzy razy? jakoś nie zauważyłem żeby mnie kiedyś jakaś fala 3 razy mijała. może spałem akurat.

Gienek2

2012-07-04, 09:18
spokojnie u nas pie**olną większą

pakicito

2012-07-04, 12:29
ta bomba była niejako straszakiem podczas zimnej wojny, odpalić - pokazać amerykanom, co umiemy i dać se na spokój

pylaochos

2012-07-04, 13:34
xgregor napisał/a:

Dokładniej bomba termojądrowa.
Najpotężniejsza zdetonowana bomba.
Fala uderzeniowa okrążyła Ziemię trzy razy (!) Grzyb atomowy miał około 60 km wysokości i 30-40km średnicy a siła wybuchu odpowiadała ekwiwalentowi 1% energii produkowanej przez słońce.



1. skąd te informacje?
2. 1% energii produkowanej przez słońce? ale w jakim interwale? 1e-6 [s]?? prawdopobnie 1e-9[s] bez tej informacji, powiedzenie 1% nie ma sensu.
3. fala okrążyła ziemię 3 razy. Może się czepiam ale to info również trochę nie trzyma się "kupy".
;-)

Gl0BaL

2012-07-05, 11:36
Z tą falą to nie chodzi raczej o uderzeniową, ale o sejsmiczną, tak małą że nie odczuwalną, mogę się mylić.

konował

2012-07-05, 14:46
dashadow napisał/a:

fala uderzeniowa obiegła ziemię trzy razy? jakoś nie zauważyłem żeby mnie kiedyś jakaś fala 3 razy mijała. może spałem akurat.



Jaki ty jesteś k***a tępy :homer: