18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Najtrudniejsza rzecz na gitarze

BongMan • 2012-02-12, 12:38
Najtrudniejsza rzecz jaką można zrobić używając gitary. Wymagany podstawowy angielski.

Åmmol

2012-02-12, 22:14
Cytat:

A po drugie nie każdy uczy/ł się akurat angielskiego (niektórzy świadomie wybrali inny język, niektórym podrzucono i nie chciało się zmienić), o czym większość tutaj najwyraźniej zapomin



Dla takich biedaczków wymyślono szkoły języków obcych czy kursy internetowe. Ale zamiast ruszyć dupę można biadolić, że w szkole "ruski miałem bo komuna była".

Maorycy

2012-02-12, 22:42
no k***a racja bez podstawowego angielskiego nie moglem zrozumiec co gra gitara

Miranda

2012-02-12, 23:13
Język mówiony jest zupełnie inny, niż pisany. A już w ogóle, kiedy rozmawia się z rodowitym, dajmy na to anglikiem. Znam historię wujka mojej koleżanki, który posiadał jakiś tam stopień w znajomości angola, że mógł uczyć w szkołach średnich. Pojechał do znajomych na wyspy i zapytał przechodnia jak dotrzeć na jakąś tam ulicę. Koleś tak mu wytłumaczył drogę, że typ jeszcze kilka godzin krążył w koło i pytał ludzi jak dojść w to miejsce.

Gość z filmiku mówi jeszcze "understandable". Gorzej, jak walą slangiem albo co gorsza jakąś lokalną gwarą.

Btw. co do nauczania szkolnego to jest ono o kant dupy obić. W polskich szkołach uczą języka, którego nie używają obcokrajowcy. Dla przykładu, uczniów uczy się niemieckiego "hochsprache", którego używa się tylko w pismach urzędowych, a zwykli ludzie na co dzień mówią zupełnie inną manierą.

Takeda

2012-02-13, 02:28
Bez jaj, Jankesów można bez problemu zrozumieć, chyba że mowią za szybko i są Angolami